Суворовський районний суд м.Одеси
Справа №: 3-6387/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.10.2011 року м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Боднар С.М., розглянувши матеріали, що надійшли із Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, СПД - фізична особа, що проживає за адресою: АДРЕСА_1,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 163-4 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 973/17-1 від 29 вересня 2011 року при проведенні документальної позапланової перевірки щодо дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи за період з 01 липня 2008 року по 30 червня 2011 року, встановлено, що ОСОБА_1, який є суб’єктом підприємницької діяльності –фізичною особою, допустив порушення, яке виразилось в неутриманні та неперерахуванні до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб, чим порушив п.п. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»№ 889-ІV від 22 травня 2003 року. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст. 163-4 ч. 1 КУпАП - неутримання та неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, просив справу слухати без його участі, про що письмово зазначив в протоколі про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 163-4 ч. 1 КУпАП підлягає закриттю з наступних підстав.
Головний державний податковий ревізор –інспектор відділу контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Колеснікова І.М., якою було складено протокол про адміністративне правопорушення № 973/17-1 від 29 вересня 2011 року, вказує на те, що суб’єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 було порушено вимоги п.п. 8.1.1 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»№ 889-ІV від 22 травня 2003 року, проте, не враховано ту обставину, що даний закон визнано таким, що втратив чинність на підставі Податкового кодексу України № 2755-VI від 02 грудня 2010 року, який набрав чинності 01 січня 2011 року.
Таким чином, з 01 січня 2011 року Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб»№ 889-ІV від 22 травня 2003 року не діє, а притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за цим законом є прямим порушенням вимог ст. 58 Конституції України, яка передбачає те, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Крім того, згідно ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Таким чином, на день складення протоколу про адміністративне правопорушення, а тим паче, на день надходження до суду матеріалів адміністративної справи, нормативно-правовий акт, а саме Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб»№ 889-ІV від 22 травня 2003 року, на підставі якого складено протокол про адміністративну відповідальність, втратив свою чинність, а тому ОСОБА_1 не підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 247 ч. 1 п. 6 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, враховавши, що Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб»№ 889-ІV від 22 травня 2003 року, на підставі якого складено протокол про адміністративне правопорушення у відношенні суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_1, визнано таким, що втратив свою чинність, суд приходить до висновку, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст. 58 Конституції України, ст.ст. 8, 163-4 ч. 1, ст. 247 ч. 1 п. 6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 163-4 ч. 1 КУпАП закрити в зв’язку скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.
СУДДЯ