08.09.2011
Справа № 4-1797/11
П О С Т А Н О В А
Іменем України
08 вересня 2011 року м. Вінниця
Ленінський районний суд м. Вінниці в складі:
головуючого судді Олійника О.М.
при секретарі Творун М.О.
з участю прокурора Цвігуна Б.О
скаржниці ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці скаргу ОСОБА_1 на постанову старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ у Вінницькій області Чумака О.І. про відмову в порушенні кримінальної справи за заявою ОСОБА_1,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду із скаргою на постанову старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ у Вінницькій області Чумака О.І. від 06.05.2011 року про відмову в порушенні кримінальної справи за заявою ОСОБА_1 Мотивувала свої вимоги тим, що зазначена постанова винесена безпідставно, без дослідження всіх можливих обставин.
В судовому засіданні скаржниця ОСОБА_1 скаргу підтримала просила її задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в скарзі.
Прокурор вважає, що постанова скасуванню не підлягає, оскільки вона є обґрунтованою, винесена з дотриманням вимог КПК України.
Вислухавши пояснення скаржниці, слідчого, думку прокурора, дослідивши матеріал про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом вчинення злочину, передбаченого ст. 328, 329 КК України, арх. №37, суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою старшого слідчого в ОВС СВ УСБ України у Вінницькій області Чумака О.І. від 06.05.2011р. відмовлено в порушенні кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст.ст. 328, 329 КК України на підставі п.1 ст. 6 КПК України.
23.02.2011р. скаржниця звернулася з заявою до УСБУ у Вінницькій області про скоєння ОСОБА_3 злочинів, передбачених ст.ст. 328, 329 КК України, а також ст.ст. 159-1, 158 КК України.
Заява ОСОБА_1 в частині скоєння ОСОБА_3 злочинів за ст.ст. 158, 159-1 КК України була направлена для перевірки і прийняття рішення відповідно до ст. 97 КПК України прокурору Могилів-Подільського району. З пояснень скаржниці в судовому засіданні, в цій частині по її заяві прокурором прийняте рішення і відмовлено в порушенні кримінальної справи.
Для перевірки заяви ОСОБА_1 в частині скоєння злочинів за ст.ст. 328, 329 КК України УСБ України у Вінницькій області була проведена позапланова перевірка забезпечення охорони державної таємниці на суб’єкті режимно-секретної діяльності Могилів-Подільським міськвиконкомом, якою встановлено, що міський голова ОСОБА_3 допуску та доступу до відомостей, що становлять державну таємницю, не має, оскільки згідно перевірки картотеки карток ф.8 працівників СРСД Вінницької області, допуск ОСОБА_3 було надано у 1998р., та скасовано 29.06.2006р. В ході роботи комісією Управління фактів розголошення та втрати матеріальних носіїв секретної інформації не виявлено.
Відповідно до відповіді ВГІРФО, ОСОБА_3 є громадянином України.
Ст.99 КПК України передбачає, що при відсутності підстав для порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя своєю постановою відмовляють у порушенні кримінальної справи.
Відповідно до ст. 236-2 КПК України, суддя розглядаючи скаргу на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, перевіряє чи були виконані вимоги ст. 99 КПК України.
Враховуючи, що проведеною перевіркою факту скоєння злочинів, передбачених ст.ст. 328,329 КК України не встановлено, слідчий підставно відмовив в порушенні кримінальної справи.
Доводи скаржниці в скарзі та поясненнях, наданих в судовому засіданні, про неповноту проведеної перевірки не можуть бути прийняті до уваги, оскільки слідчий УСБ України у Вінницькій області повно провів перевірку в межах своєї компетенції, встановленої ст. 112 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 236-1, 236-2 КПК України, суд –
п о с т а н о в и в:
Скаргу ОСОБА_1 на постанову старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ у Вінницькій області Чумака О.І. про відмову в порушенні кримінальної справи за заявою ОСОБА_1 –залишити без задоволення.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області на протязі семи діб з дня її винесення. Подача апеляції не зупиняє її виконання.
Суддя