Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1878762044

Справа № 353/32/25

Провадження № 2/342/263/2025



УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



03 березня 2025 року                                                        м. Городенка


Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Гайдич Р.М.  розглянувши матеріали позовної заяви за позовом  Тлумацького  ліцею №2 Тлумацької міської ради до ОСОБА_1 про  стягнення безпідставно збережених коштів,

                                    

                                                     В С Т А Н О В И В:


Позивач     звернувся до   суду з позовом до  ОСОБА_1 ,    в якому просить   стягнути з відповідача  на  їх користь  безпідставно  збережені  грошові  кошти в сумі  368 402,93 грн та витрати по оплаті судового збору в розмірі 3028,00 грн.

Ухвалою Городенківського районного суду Івано-Франківської області від  11 лютого 2025 року позовну заяву Тлумацького  ліцею №2 Тлумацької міської ради до ОСОБА_1 про  стягнення безпідставно збережених коштів -  залишено без руху та надано   позивачу  строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

28.02.2025 на електронну адресу суду від директора Тлумацького  ліцею №2 Тлумацької міської ради  А.Лаба поступили    усунення  недоліків позовної заяви.

Оглянувши матеріали справи,  та подані представником позивача усунення  недоліків  позовної заяви, приходжу   до наступного.

Відповідно до частини 6 статті 43 ЦПК України, процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника) (абзац перший частини восьмої статті 43 ЦПК України).

Частиною 6 ст.14 ЦПК України визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.

Відповідно до абзацу другого частини восьмої статті 14 ЦПК України особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Порядок використання електронного цифрового підпису врегульовано Законом України «Про електронні довірчі послуги».

Частиною першою, другою статті 6, частиною першою статті  7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»  передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно доЗакону України «Про електронні довірчі послуги».

За визначеннями, наведеними у підпунктах 14, 16 пункту 1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого  рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30, електронний документ - це оригінал електронного документу з обов`язковими реквізитами, що надають йому юридичної сили, в тому числі з електронним цифровим підписом автора. Електронний цифровий підпис - це електронний цифровий підпис в форматі, що забезпечує можливість встановлення дійсності підпису у довгостроковому періоді (після закінчення строку чинності сертифіката), визначеному відповідно до вимог законодавства. ЕЦП використовується в АСДС для підписання та погодження (візування) інформаційних ресурсів в цілому або фіксування певних дій з ними (внесення зауважень, пропозицій, погодження частини тексту тощо).

Надсилання процесуальних документів в електронному вигляді передбачає також можливість використання сервісу «Електронний суд», розміщеному за посиланням://cabinet.court.gov.ua/login, відповідно, з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.

Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до суду із заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи.

Частиною четвертою статті 183 ЦПК України передбачено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Усунення  недоліків  позовної заяви (заява/клопотання), які подані  директором Тлумацького  ліцею №2 Тлумацької міської ради  А.Лаба,  надійшли на електронну адресу суду 28.02.2025 в електронній формі з електронної адреси галя Семаковська    « ІНФОРМАЦІЯ_1 »  без скріплення електронним цифровим підписом представника  позивача, тому вважаються такими, що не підписані особою, яка їх подала, та  підлягають поверненню без розгляду.


На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 43, 183, 352-353 ЦПК України,


                                            П О С Т А Н О В И В :


Усунення  недоліків  позовної заяви (заява/клопотання), які подані  директором Тлумацького  ліцею №2 Тлумацької міської ради  А.Лаба    на електронну адресу суду 28.02.2025  по справі № 353/32/25  -    повернути    представнику позивача А.Лаба  без розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя:                                                                Гайдич Р. М.


  • Номер: 2/353/122/25
  • Опис: про стягнення безпідставно збережених грошових коштів в сумі 368402,93
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 353/32/25
  • Суд: Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
  • Суддя: Гайдич Р.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено за підсудністю: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.01.2025
  • Дата етапу: 04.02.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація