Судове рішення #18795781

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  2а-6872\11

"21" вересня 2011 р.   року                                                                                м. Сімферополь

Суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим Воробйова С.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій відповідача протиправними та покладення обов’язків вчинити певні дії, -  

в с т а н о в и в :

ОСОБА_2 звернулась до суду у порядку адміністративного судочинства з позовними вимогами до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим (далі Управління) та просила суд: визнати дії відповідача протиправними, зобов’язати відповідача провести перерахунок пенсії у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про обов’язкове державне пенсійне страхування» за період з 01.01.2011 року по день подачі позову, а саме по 25.08.2011 року в розмірі 884,40 грн.; зобов’язати відповідача нараховувати та виплачувати підвищення до пенсії у майбутньому.

Ухвалою суду від 31.08.2011 року позовні вимоги позивача до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій відповідача неправомірними та покладення обов’язків вчинити певні дії у частині зобов’язання відповідача нарахувати та виплатити недоплачене щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни за період з 01.01.2011 року по 24.02.2011 року були залишені без розгляду.

Справа розглядається у порядку скороченого провадження суддею одноособово, що відповідає вимогам ст. 183-2 КАС України.

Предметом вивчення та розгляду по зазначеній справі є позовні вимоги ОСОБА_2 про визнання протиправними дій відповідача за період з 25.02.2011 року, зобов’язання відповідача до проведення позивачу у зазначений період перерахунку щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази в їх сукупності, приходжу до висновку про часткове задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Позивач народилась ІНФОРМАЦІЯ_1, має статус дитини війни відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що підтверджується копією паспорту та перебуває на обліку в Управління  Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим, у зв'язку з чим має право на всі пільги та соціальні гарантії, передбачені цим Законом, у тому числі й право на щомісячне підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, що передбачено ст. 6 зазначеного Закону.

Згідно з ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09 липня 2003 року мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Оскільки іншого розміру мінімальної пенсії за віком, ніж як ч.1 вищенаведеної статті Закону, не визначено, суд вважає, що щомісячне підвищення до пенсії позивачу як дитині війни у період з 25.02.2011 року й до 22.07.2011 року (включно), повинно бути розраховано, виходячи саме з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Будь-яких інших нормативно-правових актів, які б визначали механізм вирахування мінімальної пенсії за віком або встановлювали її розмір, немає.

Тому доводи позивача про виплату у період з 25.02.2011 року по 22.07.2011 року підвищення до пенсії як дитині війни у заниженому розмірі є обґрунтованими.

Що ж стосується періоду з 23.07.2011 року, то слід врахувати наступне.

Законом України за № 3491-VI від 14 червня 2011 року, що набув чинності з 19.06.2011 року  внесені зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», якими встановлено, що у 2011 році норми та положення ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявності  фінансового ресурсу бюджету Пенсійного Фонду України на 2011 рік.

Отже, зазначеними змінами Уряд України у законодавчому порядку уповноважений визначати порядок та розмір соціального підвищення дітям війни.

Так, пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України за № 745 від 06.07.2011 р. N 745 встановлено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,8 грн.

Таким чином, з 23.07.2011 року розмір щомісячного підвищення до пенсії 49,8 грн., що виплачується позивачу як дитині війни відповідає вимогам діючого законодавства, тому позовні вимоги ОСОБА_2 у цієї частині не підлягають задоволенню за вищевикладеними підставами.

Разом з тим, згідно з положеннями ст.ст.21,162 КАС України адміністративний позов може містити вимоги щодо визнання незаконними рішення, дії чи бездіяльності відповідача, зобов’язання його вчинити певні дії, відшкодувати шкоду, заподіяну незаконним рішенням, дією чи бездіяльністю.

Установивши, що відповідач порушив норми права, які регулюють спірні правовідносини, адміністративний суд повинен визнати бездіяльність відповідача щодо не проведення позивачеві спірних виплат у належному розмірі протиправною та зобов’язати відповідача здійснити нарахування та виплату належних позивачеві сум відповідно до закону.

Проте, з огляду на положення ст.ст. 21, 105, 162 КАС України адміністративний позов може містити вимоги щодо визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності відповідача, зобов'язання його вчинити певні дії, відшкодувати шкоду, заподіяну незаконним рішенням, дією чи бездіяльністю. Встановивши, що відповідач порушив норми права, які регулюють спірні відносини, суд повинен визнати такі дії незаконними та зобов'язати відповідача провести нарахування та виплату належних сум відповідно до закону, а не ухвалювати рішення про стягнення конкретних сум.

Відповідно до ч.2 ст.11 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог тільки у разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб.

Порушені права позивача у сфері публічно-правових відносин, будуть захищені та відновлені шляхом: визнання протиправними дій Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим в частині не нарахування підвищення до пенсії, призначеної ОСОБА_2 відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі, встановленому ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період з 25.02.2011 року до 22.07.2011 року  (включно); зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим здійснити нарахування підвищення до пенсії, призначеної ОСОБА_2 відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з урахуванням фактично виплачених сум у розмірі, встановленому ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період з 25.02.2011 року до 22.07.2011 року  (включно).

На думку судді є необґрунтованими позовні вимоги позивача про зобов’язання відповідача виплачувати вказану допомогу у майбутньому, оскільки ст.104 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Виходячи з положень даної норми, судовому захисту підлягають порушені права. Позивач припускає порушення її прав у майбутньому, а судове рішення не може грунтуватися на припущеннях.

З урахуванням вищенаведеного у сукупності позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Приймаючи до уваги часткове задоволення позовних вимог, на підставі ч.ч. 3, 4 ст. 94 КАС України  вважаю необхідним стягнути з Державного бюджету України на користь позивача судовий збір в розмірі 1 гривня 70 копійок.

У відповідності з п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України у постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначається обов’язок відповідача виконати постанову негайно.

На підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 9-11, 17-18, 94, 159, 183-2  Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -   

п о с т а н о в и в:

Позов ОСОБА_2 – задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим в частині не нарахування підвищення до пенсії, призначеної ОСОБА_2  відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі, встановленому ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період з 25.02.2011 року по 22.07.2011 року (включно).

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим здійснити нарахування підвищення до пенсії, призначеної ОСОБА_2  відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі, встановленому ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням фактично виплачених сум  за період з 25.02.2011 року по 22.07.2011  року (включно).

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_2 судові витрати у розмірі 1 гривня 70 копійок.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим виконати постанову негайно.

Постанова суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя

                                                                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація