Судове рішення #18805513

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  2а-6817\11

"19" вересня 2011 р.   року                                                                                м. Сімферополь

Суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим ОСОБА_1, розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, -  

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулась до суду в порядку адміністративного судочинства з позовними вимогами до Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим (далі Управління) про зобов’язання  відповідача здійснити перерахунок і виплату їй пенсії з 01.06.2010 року відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по України, з якої сплачені страхові внески та яка враховується для обчислення  пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік.  Позовні вимоги мотивовані тим, що пенсія позивача у 2010 році нараховується і сплачується із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому  по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2007 рік, тобто 1197,91 грн.. Позивач, посилаючись на ст.40 Закону України «Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування» вважає такі дії відповідача неправомірними і такими, що грубо порушують її права.   

Представник відповідача надав суду письмові заперечення, в яких просив у задоволені позову відмовити у зв’язку з тим, що під час перерахунку пенсії величина середньої заробітної плати (доходу) враховується та, яка використовувалася під час призначення пенсії, тобто це – середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

Справа розглядається у порядку скороченого провадження, що відповідає вимогам ст.183-2 КАС України.

Дослідивши  матеріали справи, оцінивши зібрані докази в їх сукупності, враховуючи письмові заперечення відповідача, суддя дійшов до висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

ОСОБА_2 є пенсіонером. Пенсія їй нараховується із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, у 2007 році (1197,91 грн.).

Позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з відповіддю начальника Управління від 27.07.2011 року середній показник заробітної плати робітників, зайнятих в галузях економіки України не був застосований при зверненні позивачки з заявою про перерахунок пенсії.

Підпунктом «б» підпункту 10 пункту 35 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України в частину 4 статті 42  Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» внесені зміни, зокрема, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначеного в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2009 від 22.05.2008 року вказані зміни, внесені підпунктом «б» підпункту 10 пункту  35 розділу 11 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» визнані неконституційними.

Таким чином, частина четверта статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» діє в наступній редакції: у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за період страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40.

Відповідно до підпункту 3 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону.

Разом з тим, ч.4 ст.42 Закону у відновленій редакції не передбачає застосування під час перерахунку пенсії ні показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, ні показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії (який враховується при визначенні заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії згідно ч.2 ст.40 Закону).

З вищенаведеного вбачається, що показник «середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії» застосовується виключно при призначенні пенсії та залишається незмінним під час здійснення перерахунку пенсії на підставі ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».

Викладене свідчить про відсутність у позивача правових підстав для перерахунку пенсії із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2009 рік.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 8, 11, 17, 18, 23, 86, 94, 104, 183-2, 162-163, 167 КАС України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії – відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя

                                                                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація