Судове рішення #1884176
Головуючий у 1 інстанції /Донецький окружний адміністративний/ -суддя Шальєва В

Головуючий у 1 інстанції /Донецький  окружний адміністративний/ -суддя Шальєва В.А.

                                                        Доповідач  -Г.А.Колеснік              Категорія  - 45

         

                                                                          

донецький апеляційний адміністративний суд

 

     У Х В А Л А

Іменем України

                                                     

27 березня  2008р                                                                                     Справа 22-а-2033/08

 

 Донецький апеляційний адміністративний суд у складі   колегії суддів :  головуючого  -судді Колесник Г.А., суддів Шаптала Н.К. , Ляшенко Д.В..., при  секретарі  - Білоус К.І.,

 

розглянувши адміністративний  позов   ОСОБА_1до судді  Ворошиловського районного суду  м. Донецька Донецької області -   ОСОБА_3-  про  визнання  бездіяльності незаконною і стягнення  моральної шкоди  ,-

 

за апеляційною  скаргою  ОСОБА_1на  ухвалу     Донецького окружного адміністративного  суду    від   24  грудня 2007року ,-

 

                                                   В С Т А Н О В И В :

 

ОСОБА_1подала позов    про визнання незаконною  бездіяльність  судді ,  яка в судових   засіданнях  при розгляді  справи за позовом ОСОБА_2  не допитала  її у якості свідка, а у судовому засідання 20.11.2007року не припинила знущання  над нею  при  допиті  її представником   відповідача.

 

Ухвалою  судді  Донецького окружного   адміністративного суду   від  24 грудня  2007року  відмовлено у відкритті провадження  за позовом  ОСОБА_1  до судді Ворошиловського районного суду м. Донецька  -ОСОБА_3  про    визнання  бездіяльності незаконною і  стягнення моральної  шкоди .

 

 

Суд виходив з того,  що в порядку  адміністративного судочинства  не можуть бути оскаржені  процесуальні  дії судді, порядок  оскарження  яких  закріплений  нормами процесуального права.

На ухвалу  судді про відмову  у відкритті   провадження    позивач  подала  апеляційну  скаргу, в якої  просить скасувати ухвалу і направити справу  для  розгляду. Обґрунтувана  тим, що суддя є посадовою  особою органу  державної  влади і тому   дії  судді або бездіяльність може бути оскаржено  в суді. І хоча це не передбачено нормами Кодексу  адміністративного судочинства,  але  Конституцією  гарантовано її право на оскарження  бездіяльності  будь яких  посадових  осіб, у тому  числі  і судді.

Приєднаний   до апеляційної  скарги -  ОСОБА_2  підтримав  доводи апеляції.

 

Судова колегія ,вислухавши  позивача, доповідь судді-доповідача,  перевіривши матеріали справи та  законність прийнятої ухвали з урахуванням доводів  апеляційної скарги, вважає,  що  скарга не  підлягає   задоволенню.

У відповідності з Конституцією України правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.

  Законом України “ Про статус суддів “,  визначає суддю-як  носія  судової  влади  в державі, наділеного повноваженнями здійснювати правосуддя.

Статтею  12  Закону  України “  Про статус  суддів”  встановлена  недопустимість втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя

 

Діяльність суддів  при розгляді  конкретних  судових  справ регламентується  процесуальним  законодавством,  яким також  передбачено  порядок  оскарження  дій  чи рішень судді   і  тільки  в такому  порядку  можуть оскаржуватися  процесуальні  дії  судді.

 

 

Виходячи  з  завдань адміністративного судочинства, викладених у статті 2 Кодексу  адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та  інтересів  юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин  від порушень з боку органів державної влади, органів  місцевого самоврядування, їхніх  посадових осіб при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.

Суддя при здійсненні  правосуддя не виконує управлінських функцій, які б могли бути предметом оскарження у порядку  адміністративного судочинства.

Відповідно до ст.  4  Кодексу  адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на  публічно-правові спори, крім спорів, для  яких  законом встановлений  інший  порядок судового вирішення.                                                                             

Оскарження  дій  судді  при розгляді   судових  спорів  передбачено процесуальним законодавством.

Таким  чином,  судова колегія  апеляційного суду вважає,  що  ухвала  судді  про відмову у відкритті  адміністративного провадження  за  позовом  ОСОБА_1   відповідає вимогам  процесуального  та матеріального права   і  не  підлягає скасуванню.

 

Керуючись  ст. 199 , 200 Кодексу  адміністративного судочинства  України,- суд-

 

У Х В А Л И В:

Апеляційну  скаргу ОСОБА_1та приєднаного  до скарги  ОСОБА_2-залишити без   задоволення.

 

Ухвалу  судді  Донецького окружного адміністративного суду      від    24 грудня  2007  року про відмову у відкритті провадження  за позовом  ОСОБА_1до судді Ворошиловського   районного  суду м. Донецька   -залишити  без  змін.

 

 Ухвала  набирає законної сили з дня  оголошення  та на неї  може  бути подана касаційна скарга  безпосередньо  до Вищого адміністративного суду України  протягом місяця.

 

 

Колегія  суддів                            Г.А.Колеснік

                                                      Н.К.Шаптала

                                                      Д.В.Ляшенко

                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація