Судове рішення #1884399
Справа №2-2063-1/07

Справа №2-2063-1/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

12 липня 2007 року Солом"янський районний суд м.Києва в складі:

головуючого - судді КІЗЮН Л.І.

при секретарі:                       Голдицькій К.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на навчання,-

встановив:

Позивач ОСОБА_1, ОСОБА_2. звернулися до суду з позовом до ОСОБА_3. про стягнення аліментів на час навчання сина у розмірі % частини заробітку (доходу) щомісячно, посилаючись на те, що відповідач до досягнення ОСОБА_2. повноліття сплачував аліменти, але з досягненням ОСОБА_2. повноліття, відповідач відмовляється надавати допомогу на утримання сина.

Позивачі у судовому засіданні підтримали позов та просили його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про день, час і місце розгляду справи, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надійшло. Тому суд, відповідно до ст. 224 ЦПК України вважає за можливе проводити заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Суд, заслухавши позивачів, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3. є батьком ОСОБА_2., ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується даними свідоцтва про народження.

Згідно з даними довідки №1180 від 12 лютого 2007 року ОСОБА_2. є студентом 1 курсу механіко-енергетичного факультету Національного авіаційного університету.

Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв"язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов"язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, якщо вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Згідно зі ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст.182 СК України.

Виходячи з наведеного, суд визначає розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача, на його утримання на час навчання у розмірі % частини з усіх видів заробітку (доходу).

При цьому суд враховує, що рішенням Дарницького районного суду м.Києва було стягнуто аліменти на утримання сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі % частини з усіх видів його заробітку щомісяця, до повноліття дитини.

Судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн. підлягають стягненню з відповідача на користь держави.

Керуючись ст.ст. 10, 27, 31, 88, 214, 215, 224, 367 ЦПК України, ст.ст.182, 199, 200 СК України,

 

вирішив:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на навчання - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя м.Києва, АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_2на час його навчання аліменти у розмірі ¼ частини з усіх видів заробітку (доходу) ОСОБА_3, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 11 квітня 2007 року, але не пізніше, ніж до досягнення ним двадцяти трьох років.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в сумі 51 (п'ятдесят одну) грн.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі ЗО (тридцять) грн.

Заяву про перегляд судового рішення може бути подано до районного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду м. Києва через районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація