Судове рішення #1885260
Справа 2- 29051\7

Справа 2- 29051\7

2007 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

11 липня 2007 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді                  Нежури В. А.

при секретарі                          Тищенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за ОСОБА_1 до ЗАТ "Науково-виробниче об'єднання "Україна" про визнання права власності на об'єкт інвестування

ВСТАНОВИВ

Позивачка в квітні 2007 року звернулася в суд із позовом ЗАТ "Науково-виробниче об'єднання "Україна", БТІ м. Києва про зобов'язання зареєструвати право власності на АДРЕСА_1 в м. Києві.

В судовому засіданні позивачка уточнила свої вимоги і просить визнати право власності на вказану квартиру, підтримавши уточнені вимоги, зазначила, що 04.12.2003 року між нею та НВО "Україна" був укладений договір про інвестування у житлове будівництво, за умовами якого НВО "України" зобов'язалося за рахунок залучених від позивача коштів забезпечити будівництво двокімнатної квартири у будинкуАДРЕСА_1в м. Києві.

На виконання своїх зобов'язань, у становленні договорами строки, позивачка сплатила кошти в сумі 109 676 гр. 49 коп., тоб то було сплачено 100 % вартості квартири, яка була об'єктом інвестування. Після чого НВО "Україна" передало їй по акту прийому -передачі вказану квартиру, але оформити право власності у встановленому законом порядку відмовляється, у зв'язку з чим позивачка вимушена звернутися до суду для захисту свого права.

Представники відповідача з позовом погодився, посилаючись на те, що будинок до цього часу ще не зданий в експлуатацію.

Дослідивши матеріали справи, вислухав пояснення сторін суд вважає, що всі позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Згідно ч. 5 ст. 7 Закону України "Про інвестиційну діяльність", інвестор має право володіти, користуватися і розпоряджатися об'єктами та результатами інвестицій... відповідно до законодавства України".

Згідно ч. 2 ст. 331 ЦК України, якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлутації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.

Встановлено, що 04.12.2003 року між НВО "Україна" та ОСОБА_1. був укладений договір № 72 про інвестування у житлове будівництво, за умовами якого НВО "Україна" зобов'язалося за     рахунок     залучених від  інвестора коштів  забезпечити

 

будівництво двокімнатної квартириАДРЕСА_1 в м. Києві (а.с- 5).

Виконуючи свої договірні зобов'язання, позивачка у становленні договором строки сплатила кошти в сумі 109 676 гр. 49 коп., які становлять 100 % вартості квартири, що була об'єктом інвестування (а.с- 8).

НВО "Україна" в свою чергу, на виконання свої зобов'язань за інвестиційним договором передало квартиру, яка була об'єктом інвестування позивачці, про що 01.04.2004 р. був складений відповідний акт прийому-передачі (а.с- 7).

Проти цих обставин сторони в судовому засіданні не заперечували.

Оскільки, згідно умов інвестиційної угоди, відповідач зобов'язався передати позивачув квартиру у власність, не виконання цього обов'язку у добровільному порядку дає суду підстав для визнання за позивачем права власності на проінвестовану нею квартиру.

Не сплачені позивачкою судові витрати в сумі 81 гр. підлягають стягненню із відповідача в в доход держави.

Враховуючи наведене та   керуючись ст. ст. 203, 331 ЦК України, ст. 7 Закону України "Про інвестиційну діяльність", ст. ст. 10, 11, 58-60, 88, 212-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 в м. Києві.

Стягнути із ЗАТ "Науково-виробниче об'єднання "Україна" на користь держави судові витрати у вигляді сплати держмита і витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу загалом в сумі 81 гр. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення 10 - денного строку для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження подано, але апеляційна скарга не була подана у 20 - денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація