Україна
апеляційний суд одеської області
Справ. №22-1553/2006 р. Головуючий у суді
першої інстанції: Шенцева О.П. Доповідач: Косогор Г.О.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2006 року.
Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
Головуючого судді: Косогор Г.О.
Суддів: Ткачук О.О. Ісаєвої Н.В.
,. при секретарі - Ісаєвої Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Приморського районного суду м. Одеси від 26 червня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Одеського обласного військового комісаріату про визнання бездіяльності неправомірною та зобов"язання провести перерахунок пенсії,
ВСТАНОВИЛА:
31 березня 2005 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що відповідач безпідставно неправомірно не проведе розрахунок пенсії виходячи з діючого законодавства, а саме частини 3 статті 43 та статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців і осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ", якими передбачений перерахунок розміру пенсії у зв"язку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовців. Просить зобов"язати Одеський обласний військовий комісаріат провести перерахунок розміру призначеної позивачу пенсії з урахуванням підвищення грошового забезпечення з 1 вересня 1999 року на суму 40%-ої надбавки від посадового окладу, передбаченої Указом президента України №847 "Про додаткові заходи щодо впорядкування грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України"" від 14 липня 1999року; з 19 квітня 2002 року на суму передбаченої Положенням "Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцем"", затвердженим наказом Міністра оборони України за №75 від 5 березня 2001 року, премії у розмірі 33,3 відсотків грошового забезпечення; з 1 січня 2003 року на суму 100%-ої надбавки від грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення і надбавки за вислугу років), передбаченої Указом Президента України №173 "Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" від 23 лютого 2002 року; і з 1 травня 2003 року на суму надбавки за безперервну військову службу, передбаченої Указом Президента України №389 "Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Державного комітету зі справ охорони державного кордону України й Управління державної охорони України за безперервну службу від 5 травня 2003 року.
Справа розглянута у відсутність представника відповідача. Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 26 червня 2006 року в позові відмовлено.
В апеляційної скарзі ОСОБА_1 просить дану постанову суду скасувати, ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги, вказуючи на те, що вона постановлена з порушенням норм права.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши суддю - доповідача, перевіривши законність і обгрунтованість рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних підстав.
Відповідно до ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Не може бути Скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 є вдовою померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, що проходив службу в збройних силах та був звільнений у запас по ст.60 пункту "б" (по хворобі), згідно наказу Міністра оборони СРСР НОМЕР_1. Після смерті чоловіка позивачки, з 01 квітня 2002 року їй призначена пенсія по случаю втрати годувальника, сплату якої забезпечує Одеський обласний військовий комісаріат.
Згідно частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького й рядового складу органів внутрішніх справ" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за і контрактом особам які мають право на пенсію по цьому Закону і членам їх родин обчислюються з грошового забезпечення цих військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу. При, цьому для числення ним. пенсій враховується відповідні оклади за посадою, військовим або спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчений ступень, кваліфікацію і умови служби в порядку і розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ", призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію по цьому Закону і членам їхніх родин, пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію по цьому Закону.
Згідно пунктам 7,8 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок числення вислуги років, призначення і виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і членам їхніх родин" пенсії обчисляються з таких видів грошового забезпечення: окладу по останній штатній посаді, займаній перед звільненням; окладу за військовим або спеціальним званням; процентної надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення, які виплачуються щомісячно(надбавки за вчене звання і науковий ступень, кваліфікацію і умови служби). При цьому розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається (по вибору тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці служби підряд перед обігом за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд впродовж всієї служби перед зверненням за пенсією; перерахунок раніше призначених пенсій проводиться виходячи із розміру грошового забезпечення, з якого нараховано пенсію.
Указом президента України №847 "Про додаткові заходи по впорядкуванню грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України" від 14 липня 1999 року, з 1 вересня 1999 року була введена щомісячна надбавка у розмірі 40% посадового окладу.
Указом Президента України №173 "Про посилення соціального захисту військовослужбовців і осіб рядового і начальницького складу внутрішніх справ" від 23 лютого 2002 року, з 1 січня 2003 року була введена щомісячна надбавка у розмірі 100% грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення і надбавки за вислугу років).
Указом Президента України №389 "Про надбавки військовослужбовцям Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Державного комітету у справах охорони державної межі України і Управління державної охорони України за безперервну службу" від 5 травня 2003 року, з 1 травня 2003 року була введена щомісячну надбавка в розмірі від 10% до 90 % грошового забезпечення, залежно від стажу безперервної військової служби.
Положенням "Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил україни, затвердженим наказом Міністра оборони України за № 75 від 5 березня 2001 року, була встановлена щомісячна премія у розмірі 33,3 відсотків грошового забезпечення.
Введені надбавки є додатковими видами грошового забезпечення і враховуються при нарахуванні пенсії особам, які одержували перераховані надбавки під час проходження служби і звільнення після їх введення.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд виходив з того, що при нарахуванні пенсії позивачці зазначені надбавки не були передбачені законодавством України.
Що стосується обліку премії при розрахунку пенсії позивачеві, це також не було передбачено законодавством України на момент виходу її на пенсію. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №452 від 06 квітня 1998 р. "Про впорядкування додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців" затверджені додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців" затверджені додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, при цьому премія не віднесена до додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, суд дійшов до правильного висновку про те що вимоги позивачці відносно здійснення перерахунку є необгрунтованими і не підлягають задоволенню та на законних підставах відмовив в задоволені позову.
З огляду на вищевказані обставини, колегія вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при. вирішені даної справи не допустив, а приведені в апеляційній скарзі доводи, правильність висновків суду не спростовують. .
Керуючись ст. ст. 195,196,200,205, п. 1 ч. 1 ст. 106 КАС України судова колегія,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 26 червня 2006 року алишити без зміни. Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом одного місяця з дня набрання законної сили до Вищого Адміністративного Суду України.:
Головуючий суддя Судді: