УХВАЛА
31 серпня 2006 року колегія судців судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді: Любобратцевої Н.І.
Суддів: Данила Н. М.
Чистякової Т.І.
При секретарі: Буровій Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Сімферополі питання про прийняття апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Білогірського районного суду Автономної Республіки Крим від 27.06.2006 року по цивільній справі за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Білогірського районного суду Автономної Республіки Крим від 27.06.2006 р. заяву ОСОБА_1 про скасування рішення Білогірського районного суду АРК від 26.10.2004 р. по справі за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини за нововиявленими обставинами залишено без задоволення.
30.06.2006 р. ОСОБА_1 подала заяву про апеляційне оскарження ухвали. Апеляційну скаргу подано 12.07.2006 р.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши сторони, колегія судців вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ст.73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Згідно з ч.2 ст.294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до ч.З ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга, яка подана після закінчення строків на апеляційне оскарження, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається із матеріалів справи, оскаржувану ухвалу постановлено за участю апелянта та її представника (а.с.46-50). Заяву про апеляційне оскарження рішення ОСОБА_1 подала 30.06.2006 р. (а.с.51) Апеляційну скаргу подано 12.07.2006 р., про що свідчить штамп вхідної кореспонденції суду (а.с.52), тобто з пропуском строку, передбаченого ст.294 ЦПК України.
Справа №22-5958/2006 р. Головуючий в першій
інстанції, суддя - Чубабрія В.А. Доповідач, суддя - Чистякова Т.І.
В судовому засіданні колегії суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим ОСОБА_1 заявила клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на поважність пропуску строку на апеляційне оскарження. Проте, ніяких доказів, які б підтверджували поважність пропуску строку, не надала, тому у колегія суддів відсутні підстави для поновлення строку.
На підставі викладеного колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку.
Керуючись ст.ст.73, 294 ЦПК України, колегія судців, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Білогірського районного суду Автономної Республіки Крим від 27.06.2006 р. по цивільній справі за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку у строки і порядку, передбаченими ст.ст.324,325, 327 ЦПК України.