і
Справа№22ас/2253 Головуючий у 1 інстанції Ваховський В.Л.
категорія 69 Доповідач Кашапова Л.М.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2006 року
Апеляційний суд Житомирської області в складі:
головуючого - Кашапової Л.М.
суддів - Плотіциної Н.А., Омельчука М.І.
при секретарі - Константіновій І.А.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства "Овруцьке лісове господарство", управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
за апеляційною скаргою управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської
області на постанову Овруцького районного суду від 10 квітня 2006
року -
встановив:
В лютому 2006 року ОСОБА_1 звернувся в суд з вказаним позовом, в якому просив стягнути з відповідачів заборгованість по виплатах, передбачених ст.ст.37,39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 01.02.2003 року по 31.01.2006 року, яка становить 16946грн. 40коп.
Постановою Овруцького районного суду від 10.04.2006 року позов задоволено частково.
Зобов'язано державне підприємство "Овруцький лісгосп" донарахувати ОСОБА_1 недовиплачені йому у відповідності зі ст.ст.37,39 Закону України 2Про статус і соціальний захист громадян, Які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.02.1003 року по 31.12.2005 року як щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства на загальну суму 3225грн. 30коп. та допомогу громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення за період з 01.02.2003 року по 31.12.2005 року в сумі 16126грн. 50коп. та надати відповідні платіжні документи в управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації як
розпоряднику коштів для забезпечення цих виплат.
Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації прийняти від державного підприємства "Овруцький лісгосп" платіжні документи для виплати як не донарахованих на користь ОСОБА_1 коштів за ст.ст.37,39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.02.2003 року по 31.12.2005 року як щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства на загальну суму 3225грн. 30коп. та допомозі громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення за період з 01.02.2003 року по 31.12.2005 року в сумі 16126грн. 50коп., а всього в загальній сумі 19351грн. 80коп., для забезпечення їх виплати за рахунок кошторису витрат.
В задоволенні вимог за 2006 рік відмовлено за безпідставністю. В апеляційній скарзі управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області просить постанову суду скасувати, ухваливши нове рішення про відмову в задоволенні позову в повному об'ємі, посилаючись на те, що суд не дав належної оцінки зібраним по справі доказам та неправильно застосував норми матеріального і процесуального закону, а тому висновки суду не відповідають дійсним обставинам справи.
Розглянувши справу в межах, визначених ст.195 КАС України, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Розмір виплат, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначений постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що відповідає вимогам ст.ст.62,67 даного закону.
Задовольняючи частково позов, суд першої інстанції проігнорував вимоги ст.2 Закону України від 13.12.2001 року "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2002 рік", згідно якої до-прийняття Верховною Радою України змін до законів, у нормах яких для розрахунків застосовується мінімальна заробітна плата, Кабінет Міністрів України здійснює перегляд цих норм, виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України на поточний рік.
Отже, в межах існуючих фінансових можливостей держава гарантує виплату окремих видів компенсацій і допомоги, в тому числі і тих, що є предметом позову, у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року №836, і позивач отримував доплати протягом спірного періоду у визначеному розмірі щомісячно /а.с.13,14/.
За даних обставин, оскільки судом порушені норми матеріального закону і це призвело до неправильного вирішення справи, постанову суду в частині покладення обов'язку на відповідачів щодо вчинення дій слід скасувати на підставі п.З ч.1 ст.202 КАС України і ухвалити нову постанову про відмову в позові за безпідставністю позовних вимог.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору відповідно. до п.18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", судовий збір в розмірі 169грн.46коп. слід віднести за рахунок держави.
Керуючись ст.ст.198,202,205 ч.2,207 КАС України, апеляційний суд -
постановив :
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області задоволити.
Постанову Овруцького районного суду від 10. квітня 2006 року скасувати в частині покладення обов'язку на державне підприємство "Овруцький лісгосп" щодо нарахування ОСОБА_1 виплат , передбачених ст.ст.37,39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.02.2003 року по 31.12.2005 року в загальній сумі 19351грн. 80коп., і подачі документів управлінню праці та соціального захисту населення та покладення обов'язку на управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації щодо прийняття документів на виплату вказаних коштів ОСОБА_1.
Ухвалити нову постанову про відмову ОСОБА_1 в задоволенні вимог про стягнення виплат, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.02.2003 року по 31.12.2005 року за безпідставністю.
В решті постанову залишити без змін.
Судовий збір в сумі 169грн.64коп. віднести за рахунок держави
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили.