Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1889056516

Справа № 303/912/25

Провадження № 1-кп/303/132/25


У Х В А Л А

про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції

(дистанційне судове провадження)


10 березня 2025 року м. Мукачево


Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 розглянувши клопотання захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції з розгляду кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023000000001874 від 23 листопада 2023 року по обвинуваченню ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 209 КК України,


У С Т А Н О В И В:


В провадженні Мукачівського міськрайонного суду знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023000000001874 від 23 листопада 2023 року по обвинуваченню ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 209 КК України.

06 березня 2025 року до суду надійшло клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про здійснення судового провадження з розгляду даного кримінального провадження за його участі в режимі відеоконференції (дистанційне судове провадження). Клопотання мотивує відсутністю можливості безпосередньої участі у судовому розгляді, оскільки перебуває у відрядженні в Німеччині.

Дослідивши подане клопотання, суд доходить наступного висновку.

Згідно п. 4, 4-1, 5 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.

У відповідності до ч. 3 ст. 336 КПК України, застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до ч. 5 ст. 336 КПК України, учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.

Згідно ч. 6 ст. 336 КПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.

Таким чином, з метою забезпечення оперативності судового провадження, з урахуванням принципу гласності та відкритості судового провадження, беручи до уваги неможливість безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні, вважаю доцільним проведення дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції за участю адвоката ОСОБА_3 з використанням власних технічних засобів.

Керуючись ст. 336 КПК України,

П О С Т А Н О В И В :


Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про здійснення судового провадження з розгляду кримінального провадження в режимі відеоконференції (дистанційне судове провадження) - задовольнити.

Судове провадження з розгляду кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023000000001874 від 23 листопада 2023 року по обвинуваченню ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 189, ч.3 ст. 209 КК України проводити за участю адвоката ОСОБА_3 в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.

Роз`яснити ОСОБА_3 , що у відповідності до вимог ч. 3, 6 ст. 336 КПК України застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку; ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя Мукачівського

міськрайонного суду ОСОБА_6



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація