Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1889074827

Справа № 139/176/25

Провадження № 2/139/101/25


У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі


11 березня 2025 року селище Муровані Курилівці


Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Ліщина Т.П., отримавши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до відповідача ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) про розірвання шлюбу,


УСТАНОВИВ:

06.03.2025 позивач звернулася до суду із даною позовною заявою від 06.03.2025 та доданими до неї матеріалами. Предметом позову є розірвання шлюбу, укладеного 14.01.2023 Мурованокуриловецьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про що складено актовий запис № 4 і видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_3 . За час шлюбу в подружжя народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Підставою позову у позовній заяві зазначено серйозні сварки з відповідачем, які тривають більше року, що супроводжуються агресією та погрозами з боку чоловіка. Позивач зазначає, що їй неприємна така поведінка відповідача, вона не хоче, щоб син бачив таку поведінку в сім`ї і брав приклад, тому просить розірвати шлюб.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у даній справі, суд приходить до таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу України (у тексті - ЦПК України) позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно ч. 2 ст. 28 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

Як вбачається з отриманої судом 10.03.2025 відповіді органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи № 02-13/770 від 10.03.2025, наданої у порядку ч. 7 ст. 187 ЦПК України на звернення суду від 07.03.2025 на підставі ч. 6 ст. 187 ЦПК України, місце проживання відповідача зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 .

Враховуючи дану інформацію, дотримуючись вимог глави 2 ЦПК України, суддею встановлено, що позов належить до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області.

Позовна заява за формою і змістом відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Судовий збір сплачено у розмірі та порядку, встановленому Законом України «Про судовий збір». Документ, що підтверджує сплату судового збору, доданий до позовної заяви.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення заяви, відмови у відкритті провадження у справі, передбачених ст. ст. 185, 186 ЦПК України, немає.

Відповідно до п. 4 ч. 6 ст. 19 ЦПК України, справи про розірвання шлюбу є малозначними. Згідно п. 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України малозначні справи розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.

Враховуючи викладене, дотримуючись приписів ст. 187 ЦПК України, суд вважає за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі, а її розгляд проводити за правилами спрощеного позовного провадження.

Керуючись нормами глави 2 ЦПК України, п. 4 ч. 6 ст. 19, ч. 1 ст. 27, ст. ст. 175, 177-180, 187, 258 - 261, 274-279 ЦПК України, суд,


ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, - прийняти до розгляду Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області та відкрити провадження у даній цивільній справі.

Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін протягом шістдесяти днів з дня відкриття у ній провадження.

Встановити відповідачеві строк 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов та заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. Копія відзиву та доданих до нього документів надсилається іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Роз`яснити відповідачеві, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішуватись на підставі наявних у ній матеріалів. Крім того, відповідач має право подати заяву про визнання позову, пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Встановити позивачеві строк для подання відповіді на відзив впродовж п`яти днів з моменту отримання відзиву.

Встановити відповідачеві строк для подання заперечень на відповідь позивача на відзив впродовж п`яти днів з моменту отримання відзиву.

Позивачеві та відповідачеві роз`яснити, що копія відзиву (відповіді на відзив) та доданих до нього (неї) документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву (відповіді на відзив) до суду.

У разі невиконання вказаних вимог, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://mr.vn.court.gov.ua.

Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати позивачеві та відповідачеві (останньому - разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами).

Справа розглядатиметься одноособово суддею Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Ліщиною Т.П.

Учасникам справи роз`яснити, що з підстав, зазначених у ст. ст. 36, 37 і 38 ЦПК України, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Сторони мають право звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді.

У відповідності до ч. 2 ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя                                                         Тарас ЛІЩИНА



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація