Копія: Справа № 2-162/08р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2008 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого-судді Білецької В.І.
при секретарі Гавриленко Н.В.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області про визнання причин пропуску строку для прийняття спадщини поважною та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2, останнім місцем проживання якої було село Устивиця Великобагачанського району Полтавської області.
Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді домоволодіння та земельної ділянки (паю), розташованих на території Устивицької сільської ради Великобагачанського району Полтавської області.
Спадкоємцем першої черги за законом являється позивач. Інших спадкоємців ні за законом ні за заповітом немає.
Позивач бажає успадкувати належне померлій матері майно, але пропустив шестимісячний строк і не подав заяву про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори, в зв»язку з чим не може одержати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину.
Просив суд ухвалити рішення, яким визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 поважною та визначити йому додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори.
На попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав, просив суд визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори, так як вважає, що він був пропущений з поважних причин: через юридичну необізнаність та через зміни в законодавстві, що змінили порядок прийняття спадщини. Вважав, що прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном, оскільки заволодів житловим будинком, правоустановчими документами на земельну ділянку (пай), сертифікатом на право на земельну частку (пай).
Представник відповідача - Устивицької сільської ради в судове засідання не з»явився, до суду направили листа, в якому визнають позовну заяву ОСОБА_1 і просять справу розглянути в їхню відсутність.
Представник третьої особи - Великобагачанської державної нотаріальної контори - в судове засідання не з'явився, до суду направили листа, в якому не заперечують проти задоволення позову ОСОБА_1, просили справу розглянути без участі їхнього представника.
Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 після смерті матері ОСОБА_2 прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном, заволодів житловим будинком, іншим майном, правоустановчими документами на земельну ділянку (пай), сертифікатом на право на земельну частку (пай) (а.с.5).
Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України “ у разі визнання відповідачем позову суд за наявності передбачених законом підстав ухвалює рішення про задоволення позову.”
При таких обставинах справи, коли позивач ОСОБА_1 не використав можливості в шестимісячний строк звернутися з заявою про прийняття спадщини, фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, не знав діючого законодавства, суд вважає за необхідне визначити йому додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1969-1270, 1272 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 88, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Визнати причину пропуску ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_2 поважною.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в два місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, тобто до 31 травня 2008 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя - підпис.
Копія вірна: Голова суду -
Секретар -
- Номер: 6/129/11/2019
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-162/2008
- Суд: Гайсинський районний суд Вінницької області
- Суддя: Білецька В.І.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.05.2019
- Дата етапу: 31.05.2019