Копія: Справа № 2-127/08р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2008 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого-судді Білецької В.І.
при секретарі Гавриленко Н.В.,
розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великобагачанської райдержадміністрації і Білоцерківської сільської ради та третіх осіб про визнання права власності на спадщину , -
В С Т А Н О В И В:
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_2, який проживав в селі Коноплянка Великобагачанського району Полтавської області.
Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді приватизованих земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 4, 59 га, розташованих на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району та майнового паю в сумі 5 291 грн., що знаходиться в загальному пайовому фонді КСП ім. Шевченка (реорганізованого в ДСП «Красногорівське», СГП «Левада») в селі Красногорівка Великобагачанського району.
Вказане майно ОСОБА_2 успадкував після смерті громадянки ОСОБА_3 на підставі свідоцтв про право на спадщину за заповітом, виданим Великобагачанською державною нотаріальною конторою 13.10.2006 року.
Спадкоємцями першої черги за законом на вказану спадщину являються діти померлого ОСОБА_1 та ОСОБА_4.
У встановлений шестимісячний строк з моменту відкритті спадщини вони подали до Великобагачанської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
ОСОБА_4 на спадщину у вигляді земельних ділянок та майнового паю не претендує.
Посилаючись на те, що нотаріус відмовив йому у видачі свідоцтва про право на спадщину на вищевказані земельні ділянки та майновий пай, оскільки спадкодавець ОСОБА_2 не встиг до дня своєї смерті оформити право власності на своє ім'я та отримати на вказане спадкове майно зазначені правовстановлюючі документи, заявник ОСОБА_1 звернувся з позовом до суду і просив суд постановити рішення, яким визнати за ним право власності на приватизовані земельні ділянки загальною площею 4, 59 га, призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, та які належали на праві власності померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 13.10.2006 року серія ВЕВ № 869388 та визнати за ним право власності на майновий пай в сумі 5291 грн. 00 коп., що знаходиться в загальному пайовому фонді колективного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка ( реорганізованого в ДСП «Красногорівське» СГП «Левада») села Красногорівка Великобагачанського району Полтавської області, який належав на правів власності померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 13.10.2006 року серія ВЕВ № 869389.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свій позов підтримав і суду показав, що після смерті батька ОСОБА_2 залишилось спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 4, 59 га та майнового паю в сумі 5291 грн. Оскільки спадкодавець не встиг до дня своєї смерті оформити право власності на своє ім'я та отримати на вказане спадкове майно правовстановлюючі документи, нотаріус відмовив йому у видачі свідоцтва про право на спадщину. Тому він вимушений був звернутися з позовною заявою до суду.
Представник відповідача - Білоцерківської сільської ради в судове засідання не з”явився, про день і час розгляду справи йому належним чином повідомлено, до суду направив заяву про те, що не заперечує проти задоволення позову ОСОБА_1, просить справу розглянути в їх відсутність.
Представник відповідача Великобагачанської РДА - Бордюг Ю.А. позов ОСОБА_1 визнав, просив його задовольнити.
Третя особа - ОСОБА_4 просив задовольнити заяву його брата ОСОБА_1 і визнати за ним право власності на земельну ділянку та майновий пай.
Третя особа - представник Великобагачанської державної нотаріальної контори в судове засідання не з»явився, до суду направили заяву про те, що просять справу розглянути без участі їхнього представника.
Суд, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, третьої особи, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2. (а.с.6).
Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді приватизованих земельних ділянок загальною площею 4, 59 га та майновий пай в сумі 5291 грн. (а.с.8-9).
Після смерті ОСОБА_2 спадщину прийняв його син ОСОБА_1 шляхом подачі до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини (а.с.16).
Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України “ у разі визнання відповідачем позову суд за наявності передбачених законом підстав ухвалює рішення про задоволення позову.”
При таких обставинах справи, коли визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про ухвалення рішення про задоволення позову.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1268, 1269, 1270 ЦК України, ст.ст. 12,13 Закону України „Про власність”, ст.ст.10,11,60,130, 174,212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Визнати за ОСОБА_1 право власності на приватизовані земельні ділянки загальною площею 4, 59 га, призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, та які належали на праві власності померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 13.10.2006 року серія ВЕВ № 869388 та визнати за ним право власності на майновий пай в сумі 5291 грн. 00 коп., що знаходиться в загальному пайовому фонді колективного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченка ( реорганізованого в ДСП «Красногорівське» СГП «Левада») села Красногорівка Великобагачанського району Полтавської області, який належав на праві власності померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 13.10.2006 року серія ВЕВ № 869389.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Суддя підпис.
Копія вірна: Голова суду -
Секретар -
- Номер: 2/314/961/2019
- Опис: про визнання права власності на земельну ділянку
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-127/2008
- Суд: Вільнянський районний суд Запорізької області
- Суддя: Білецька В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.05.2019
- Дата етапу: 02.07.2019