ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 2-а-1423/08 категорія статобліку- 79
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2008 року м. Дніпропетровськ
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О.. розглянувши матеріали позовної заяви
відкритого акціонерного товариства «ПАН», с. Єлизаветівка Петриківського району Дніпропетровської області
до районного відділу Державної виконавчої служби Петриківського району Дніпропетровської області,
треті особи: ОСОБА_1, м. Дніпропетровськ
ОСОБА_2, м. Дніпродзержинськ
про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Згідно ухвали Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 20.02.08 р. 01 березня 2008 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшли матеріали адміністративного позову відкритого акціонерного товариства «ПАН» до районного відділу Державної виконавчої служби Петриківського району Дніпропетровської області, треті особи: ОСОБА_1, ОСОБА_2, про:
- визнання дії державного виконавця Петриківського відділу ДВС ОСОБА_3 щодо постанови про відкриття виконавчого провадження від 28.01.08 р. про стягнення з Ват «ПАН» матеріальної і моральної шкоди в розмірі 12830,19 грн. на користь ОСОБА_1 незаконними;
- зобов'язати державного службовця відмовити у відкритті виконавчого провадження по цивільній справі №2-832/2006 р.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження
Згідно з ч.1 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Кодекс адміністративного судочинства України у Главі 6 «Особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ» ч.1 ст.181 встановив, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
З матеріалів позовної заяви виходить, що оскаржуються дії пов'язані із виконанням рішення Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в цивільній справі 2-832/06 від 13.12.2006 р.
Відповідно до ст.383 ЦПК України, який набрав чинності 1 вересня 2005 року, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
При цьому, згідно із.ч.2 ст.383 ЦПК України, скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Таким чином, законом встановлено порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби шляхом звернення до суду, який видав виконавчий документ.
У зв'язку з цим суд доходить висновку, що даний спір не підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства, оскільки цивільний спір розглянуто 13.12.06 р., тобто після набуття чинності новим ЦПК України.
Такий висновок відповідає позиції Вищого адміністративного суду України, викладеній у листі від 09.01.2008 р. N7/9/1/13-08 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби (за матеріалами справ, розглянутих у касаційному порядку Вищим адміністративним судом України)» який направлено у порядку інформації та для врахування при розгляді справ. Так, Вищий адміністративний суд України зазначає, що статтею 383 Цивільного процесуального кодексу України, який набрав чинності 1 вересня 2005 року, передбачено, що учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. Аналіз зазначеної норми свідчить про те, що до цивільної юрисдикції відносяться лише спори щодо рішень, дій чи бездіяльності органів виконавчої служби, вчинених під час виконання рішень, які ухвалені цивільними судами за правилами нового Цивільного процесуального кодексу України, тобто, які ухвалені після 1 вересня 2005 року.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 109, 181 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -
п о с т а н о в и в:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом відкритого акціонерного товариства «ПАН» до районного відділу Державної виконавчої служби Петриківського району Дніпропетровської області, треті особи: ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Верба І.О.