Судове рішення #1895850
Копія:Справа № 2-0-24/2008р

 

 

 

                                                                                                                      Копія:Справа № 2-0-24/2008р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

 

      18 березня 2008 року                                                                                     селище Велика Багачка

 

Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:

головуючої судді                               Білецької В.І.

при секретарі                                      Гавриленко Н.В.

розглянувши в судовому засіданні в селищі Велика Багачка  справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,

в с т а н о в и в :

         ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати заявниці   - ОСОБА_2, яка проживала в селі Матяшівка Великобагачанського району Полтавської області.

         Після її смерті залишилось спадкове майно у вигляді майнового, земельного паїв та домоволодіння,  розташованих на території Матяшівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області.

         Заявниця являється спадкоємицею першої черги за законом.  Інших спадкоємців    ні за законом ні за заповітом немає. Прийняла спадщину шляхом як  фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном, так і шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори.        

         Завідуюча Великобагачанською державною нотаріальною конторою відмовила заявниці в оформленні права власності на вказану спадщину, оскільки заявниця не змогла подати до нотаріальної контори документи, які б підтвердили її родинні відносини з її матір'ю. Свідоцтво про її народження не збереглося, актові записи про її народження також не збереглися.

          Посилаючись на те, що через відсутність документів, які б могли підтвердити її родинні відносини з матір'ю,  державний нотаріус відмовив їй у оформленні спадщини, заявниця ОСОБА_1   звернулася з заявою до суду і просила встановити факт родинних відносин  між  нею та її померлою матір»ю ОСОБА_2.

         В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 заяву підтримала і пояснила, що вона являється рідною донькою ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Свідоцтво про її народження не збереглося, актові записи про її народження також не збереглися. Через це нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право власності на спадщину. Тому вона звернулася з позовом до суду і просила встановити той факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2  являється її матір'ю.

          Представник зацікавленої особи - Матяшівської сільської ради в судове засідання не з'явився, до суду направили листа, в якому не заперечують проти задоволення позову ОСОБА_1, просять справу розглянути у відсутність їхнього представника.

         Представник зацікавленої особи - Великобагачанської державної нотаріальної контори в судове  засідання не з»явився, до суду направили листа про те, що  не заперечують проти встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 як  між дочкою та матір'ю, просили справу розглянути без участі їхнього представника.

         Суд, заслухавши пояснення заявниці ОСОБА_1, свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4,  та вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.

         Судом встановлено, що ОСОБА_2   померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.10).

         Після смерті ОСОБА_2  залишилося спадкове майно у вигляді домоволодіння, майнового та земельного паїв, розташованих в селі Матяшівка В-Багачанського району Полтавської області (а.с.7-8).  

         З довідки, виданої виконкомом Матяшівської сільської ради Великобагачанського району  вбачається, що згідно погосподарських книг за  1955-1957 роки в селі Матяшівка, проживали  ОСОБА_2 - голова двору, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5 - дочка, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_6 - мати, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_7 - чоловік, ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.9).

           06.03.1959 року ОСОБА_5 зареєструвала шлюб з ОСОБА_8 і змінила своє дошлюбне прізвище на «ОСОБА_1» (а.с.6).

         Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК  України  “ у разі  визнання  відповідачем позову  суд за  наявності передбачених  законом  підстав ухвалює  рішення  про задоволення  позову.”

           При  таких   обставинах справи,    коли  визнання  відповідачем   позову не суперечить закону  і не порушує права, свободи  і інтереси  інших  осіб,  суд приходить до  висновку   про  ухвалення  рішення  про задоволення заяви, так як заявниця надала суду достатньо доказів про факт її  родинних відносин з її матір'ю.  

          На підставі викладеного та керуючись   ст.ст. 10, 11, 60, 174, 212, 256-259 ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

 

         Встановити факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є рідною матір'ю  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3.

 

          Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

         Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

                         Суддя - підпис.

 

               Копія вірна:  Голова суду -

 

                                      Секретар -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    

                                                                                 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація