Судове рішення #189620
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

"6" вересня    2006 року                                                                                           місто Луцьк

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

Головуючого - судді Мудренко Л.І.,

Суддів: Карпук А.К., Данилюк В.А.,

при секретарі Грицюк О.П. з участю :

позивача ОСОБА_1,

відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 про визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину , поновлення строку для прийняття спадщини , визнання права власності на 1/4 частину житлового будинку та господарських споруд в порядку спадкування, визнання частково недійсним договору купівлі - продажу житлового будинку і надвірних господарських споруд та визнання переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності на житловий будинок за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Ківерцівського районного суду від 31 березня 2006 року, -

ВСТАНОВИЛА:

В апеляційній скарзі на рішення Ківерцівського районного суду від 31 березня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 про визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину , поновлення строку для прийняття спадщини , визнання права власності на 1/4 частину житлового будинку та господарських споруд в порядку спадкування, визнання частково недійсним договору купівлі - продажу житлового будинку і надвірних господарських споруд та визнання переважного права купівлі частки у справі спільної часткової власності на житловий будинок, позивач ОСОБА_1, посилаючись на незаконність рішення в зв"язку з невідповідністю висновків суду обставинам справи , просить рішення скасувати, справу направити на новий розгляд або ухвалити нове рішення, яким задовольнити його позовні вимоги .

Рішенням Ківерцівського районного суду від 31 березня 2006 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 про визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину , поновлення строку для прийняття спадщини , визнання права власності на 1/4 частину житлового будинку та господарських споруд в порядку спадкування , визнання частково недійсним договору купівлі - продажу житлового будинку і надвірних господарських споруд та визнання переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності на житловий будинок відмовлено.

Справа: 22-Ц-805/06                                              Головуючий у І інст. Пономарьова О.М.

Категорія: спори про спадкове право                                                   Доповідач: Мудренко Л.І.

1

 

В даному судовому засіданні позивач ОСОБА_1 апеляційну скаргу підтримав і просив задовольнити скаргу із наведених у ній підстав.

Відповідач ОСОБА_2 апеляційну скаргу не визнала і просила рішення суду першої інстанції залишити без зміни.

Апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про смерть (НОМЕР_1) ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.б). Відповідно до заповіту, нотаріально посвідченого 17.09.2003 року, спадкодавець розпорядилась належним їй майном, призначивши своїм спадкоємцем онучку ОСОБА_3 , яка 05.05.2005 року звернулась до Ківерцівської нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Цього ж числа їй було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом. До складу спадкового майна, на яке видане свідоцтво, ввійшов цілий житловий будинок з побутовими спорудами та будівлями , що знаходиться в АДРЕСА_1 (.а.с 38-41).

Позивач ОСОБА_1 на час відкриття спадщини був інвалідом третьої групи загального захворювання (а.с. 7) і, відповідно до діючого законодавства, має право на обов»язкову частку у спадщині незалежно від змісту заповіту та успадковує половину частки, яка належала б йому у разі спадкування за законом.

Згідно ч.І ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину , але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Згідно ч. 1 ст. 1270 ЦК України , для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців , який починається з часу відкриття спадщини .

Як встановлено судом , ОСОБА_1, не звертався до нотаріальної контори з заявою про відкриття спадщини. Спадкодавець до дня смерті проживала у своєму будинку , що знаходиться в АДРЕСА_1, де і знаходиться спадкове майно, що підтверджується поясненнями сторін, даними в судовому засіданні.

Судом не беруться до уваги пояснення позивача стосовно того, що він в період хвороби ОСОБА_4 постійно проживав з нею, оскільки позивач разом з членами своєї сім»ї лише здійснював догляд за спадкодавцем , продовжуючи проживати у власному будинку в АДРЕСА_1. Будь яких доказів постійного проживання позивача разом із спадкодавцем на час відкриттяхнадщини судом не встановлено.

Суд першої інстанції дійшов вірного висновку про відмову в задоволенні вимог позивача щодо поновлення пропущених строків для прийняття спадщини.

За таких обставин колегія суддів не знаходить підстав для скасування рішення суду першої інстанції , постановленого з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильність висновків суду.

Керуючись ст. ст. 307, 308, 313, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1  відхилити.

Рішення Ківерцівського районного суду від 31 березня 2006 року в даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Головуючий :        Судді:   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація