Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1900570391

Справа № 289/2531/24

Номер провадження 2-о/289/30/25

УХВАЛА


18.03.2025 м. Радомишль


Радомишльський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого судді - Кириленка О.О.,

присяжних – Данилюка П.А., Осевича Ю.М.,

з участю секретаря судового засідання – Василенко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,


ВСТАНОВИВ:


Заявник звернувся до суду з вищевказаною заявою, в якій просить визнати його батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним та призначити судово-психіатричну експертизу, яку доручити Житомирській філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» та призначити його опікуном над недієздатним. В обґрунтування заявлених вимог зазначає, що ОСОБА_2 є недієздатним внаслідок психічного розладу.

Учасники судового процесу в судове засідання не з`явилися, однак звернулися до суду з відповідними заявами про розгляд справи без їх участі.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини своєї неявки не повідомив.

Дослідивши матеріалами цивільної справи, суд дійшов наступного висновку.

Згідно копії консультаційного висновку спеціаліста КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради від 19.01.2024 ОСОБА_2 має помірну деменцію при хворобі Альцгеймера змішаного типу F002.

У відповідності до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Крім того, згідно ч. 1 ст. 299 ЦПК України лише на підставі висновку експерта суд може визначити фактичну можливість особи, щодо якої вирішується питання недієздатності, з`явитися в судове засідання та дати пояснення.

Єдиною підставою для визнання фізичної особи недієздатною є такий стійкий і хронічний психічний розлад, за якого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, що має бути підтверджено висновком судово-психіатричної експертизи, а тому суд на підставі статті 39 ЦК України, статей 103, 104, 105, 298 ЦПК України вважає за необхідне призначити по даній справі судово-психіатричну експертизу.

Крім того, суд звертає увагу, що за вх. № 233/25 від 24.01.2025 від Житомирської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» на адресу суду надійшов лист про тимчасове призупинення прийому цивільних справ на судово- психіатричну експертизу. Враховуючи викладене, клопотання позивача про доручення проведення експертизи філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» не підлягає до задоволення, а суд вважає заможливе самостійно визначити експертну установу.

Відповідно до ч. 2 ст. 299 ЦПК України судові витрати, пов`язані з провадженням по даній справі, в тому числі за проведення судових експертиз, відносяться на рахунок держави.

На підставі п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України провадження в наданій справі слід зупинити на час проведення експертизи.

Керуючись ст. ст. 103, 104, 105, 252, 298, 299 ЦПК України, суд,


ПОСТАНОВИВ:


Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення опікуна - судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

1. Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-яке психічне захворювання чи психічні розлади? Якщо так, то на які саме і з якого часу?

2. Чи є захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним та стійким?

3. Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?

4. Чи має ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактичну можливість з`явитися в судове засідання та особисто дати пояснення по суті справи?

Проведення експертизи доручити експертам ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», попередити їх про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.

Зобов`язати поліклінічне відділення комунального некомерційного підприємства «Радомишльська лікарня» Радомишльської міської ради в розпорядження експертів ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» надати медичну карту ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Встановити місячний строк проведення експертизи з моменту надходження справи до експертної установи.

Всі витрати у даній справі віднести на рахунок держави.

Надати для проведення експертизи матеріали цивільної справи №289/2531/24.

Провадження у даній справі зупинити на час проведення судово-психіатричної експертизи.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.


Суддя        О.О. КИРИЛЕНКО


Присяжні П.А. ДАНИЛЮК


Ю.М. ОСЕВИЧ


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація