Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1900577871


Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області


Справа № 173/181/25

Номер провадження1-кп/173/110/2025


УХВАЛА

18 березня 2025 року         м. Верхньодніпровськ


Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , при розгляді матеріалів за кримінальним провадженням з обвинувальним актом (ЄРДР № 42023041110000386 від 10.10.2023) за обвинуваченням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 408 КК України,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 408 КК України.

 Керівник Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону надав суду заяву про забезпечення участі прокурора ОСОБА_4 в судовому засіданні в режимі відеоконференції з Запорізькою спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони за допомогою власних технічних засобів.

Дослідивши доводи поданої заяви про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 336 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:

1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин;

4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;

4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України;

5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Згідно з частиною другою вказаної статті, суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

За приписами частини п`ятої, шостої статті 336 КПК України, учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.

Оскільки в Україні продовжує діяти воєнний стан, у зв`язку з неможливістю безпосередньої участі в судовому провадженні прокурора через значну відстань від місця розташування суду, для забезпечення оперативності судового провадження, вважаю необхідним судовий розгляд кримінального провадження за участі учасників кримінального провадження проводити в режимі відеоконференції.

Керуючись ст. 336 КПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Надати можливість прокурору Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_4 брати участь у судовому засіданні, призначеному на 18 березня 2025 року о 13 годині 30 хвилин в режимі відеоконференції поза межами приміщення судуз використанням власних технічних засобів через підсистему відеоконференцзв`язку ЄСІТС.

Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистему відеоконференцзв`язку ЄСІТС, за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.

Прокурору ОСОБА_4 своєчасно підключитися до системи відеоконференцзв`язку «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua/).

Застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження. Учасникам судового провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.

Ризики технічної неможливості участі в режимі відео конференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.


Суддя  ОСОБА_1












Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація