Судове рішення #1900596449


Справа № 173/626/25

Провадження №1-кс/173/115/2025

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей та документів


17 березня 2025 року                                                   м. Верхньодніпровськ


Слідчий суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД ВП № 3 Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному № 12024046720000335 від 07.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

13 березня 2025 року до Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області надійшло клопотання дізнавача СД ВП № 3 Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

В обґрунтування клопотання дізнавач зазначив, що 05.09.2024 року потерпіла ОСОБА_4 вирішила придбати для сім`ї раків, на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де знайшла оголошення про продаж раків, де було вказано моб. телефон НОМЕР_1 . Далі, потерпіла зі свого мобільного телефону зателефонувала на вище вказаний номер мобільного телефону, але трубку ніхто не підняв. Через пів години на її номер телефону у додатку «Вайбер» надійшло повідомлення з вище вказаного номеру, який був позначений іменем ОСОБА_5 , який надіслав повідомлення де вказано ціну. 05.09.2024 о 21:46 за допомогою мобільного додатку « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з банківської картки НОМЕР_2 ОСОБА_6 перераховано грошові кошти у сумі 3600 грн. на банківську картку НОМЕР_3 . Після перерахування ОСОБА_5 на «Вайбер» було відправлено скрін-шот про перерахування грошових коштів. Після цього потерпілій ніхто не відповів на дзвінки. На даний час товар не направлено, гроші не повернуто.

Під час досудового розслідування встановлено, що невідомий чоловік використовував наступний номер мобільного телефону: НОМЕР_1 .

З метою отримання інформації про місцезнаходження особи, яка може бути причетна до шахрайського заволодіння коштами потерпілої, дізнавач просить надати тимчасовий доступ до інформації про минулий час про зв`язок мобільних телефонів сім карти оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 .

Дізнавач та прокурор повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи до суду не з`явились, надали заяву про розгляд клопотання у їх відсутності, просили його задовольнити.

Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи до суду не з`явився, причину неявки суду не повідомив, заяву про відкладення справи не надсилав.

Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні.

Перевіривши клопотання і додані матеріали у кримінальному провадженні за № 12024046720000335 від 07.09.2024, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 12024046720000335 від 07.09.2024 відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, дана інформація відноситься до інформації, яка знаходиться у операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, тобто до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.

Згідно з п. 4 ч. 3 ст. 18 Закону України "Про електронні комунікації" постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг зобов`язані дотримуватися таких умов загальної авторизації:здійснювати захист конфіденційності електронних комунікацій відповідно до Конституції України та закону.

Частиною 1 ст. 121 Закону України "Про електронні комунікації" доступ до інформації про споживача, факти надання електронних комунікаційних послуг, у тому числі до даних, що обробляються з метою передачі такої інформації в електронних комунікаційних мережах, здійснюється виключно на підставі рішення прокурора, суду, слідчого судді у випадках та порядку, передбачених законом.

Відповідно до приписів ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе, в тому числі, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Разом з цим, слідчий суддя зазначає, що за приписами ч. 1 ст. 164 КПК України, в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено: прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів…

В той же час вимоги ст. 160 КПК України передбачають, що право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням по тимчасовий доступ до речей і документів мають сторони кримінального провадження.

Відповідно до п. 19 ч. 1 ст. 3 КПК України сторонами кримінального провадження є – з боку обвинувачення: слідчий, дізнавач, керівник органу досудового розслідування керівник органу дізнання, прокурор.

В клопотанні ставиться питання щодо можливості надання здійснення тимчасового доступуначальнику СД відділення поліції № 3 Кам`янського РУП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_7 ; дізнавачу СД відділення поліції № 3 Кам`янського РУП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 ; слідчому СВ відділення поліції № 3 Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_8 ; слідчому СВ відділення поліції № 3 Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_9 .

Разом з цим, кримінальні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 190 КК України віднесені до кримінальних проступків, у зв`язку з чим розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснює сектор дізнання ВП № 3 Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області за таких обставин тимчасовий доступ, слідчий суддя надає дізнавачам зазначеним у постанові про призначення групи дізнавачів від 20.12.2024, а саме ОСОБА_3 та ОСОБА_7 .

Враховуючи, що у матеріалах клопотання є достатньо підстав вважати, що вищезазначена інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому, клопотання підлягає задоволенню з можливістю вилучення інформації в друкованому та електронному вигляді.

Керуючись ст. 131, 160-166 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити частково клопотання дізнавача СВ ВП № 3 Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному № 12024046720000335 від 07.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Надати Начальнику СД відділення поліції № 3 Кам`янського РУП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_7 ; дізнавачу СД відділення поліції № 3 Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до інформації за минулий час про зв`язок мобільних телефонів - сім карти оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », НОМЕР_1 в період часу з 00 годин 00 хвилин 05.09.2024 до 00 год. 00 хв. 15.09.2024, що перебуває у володінні Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,ЄДРПОУ: НОМЕР_4 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

Зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виготовити на паперовому або електронному носії інформацію за період часу з 00.00 години 05.09.2024 по 00 год. 00 хв. 15.09.2024, щодо абонентського номеру НОМЕР_1 , а саме: про телефонні з`єднання, часу та тривалості розмов, використанні IMEI терміналів, місцезнаходження (із зазначенням адреси та азимута базової станції) із зазначенням номерів вхідних і вихідних дзвінків, текстових повідомлень, часу початку і закінчення переговорів, місцезнаходження абонента в ході розмов, відправлення та отримання текстових повідомлень, змісту текстових повідомлень.

Строк дії ухвали встановити до 17 травня 2025 року.

Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі і документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Виготовити ухвалу у двох примірниках, один з яких залишити у матеріалах справи №1-кс/173/115/2025, а другий примірник та її копію надати ініціатору розглянутого клопотання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя                                                         ОСОБА_1







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація