Судове рішення #1900880
Справа № 1-68 2007 рік

Справа № 1-68 2007 рік

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2007 року Ємільчинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді Греська В.А.

при секретарі                                             Остапчук В.П.

з участю прокурора                                    Степанюка С А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Ємільчине справу по обвинуваченню ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,

уродженки та жительки с. Осова Ємільчинського району Житомирської області,  гр.України,  українки,  з середньою освітою,  одруженої,  пенсіонерки,  раніше не судимої

по  ст.  ст. 307 ч.2,  310 ч.1 КК України, -

 

встановив:

 

На початку травня 2005 року підсудна ОСОБА_1  на присадибній ділянці свого домоволодіння в с. Осова Ємільчинського району незаконно посіяла та вирощувала снотворний мак в кількості біля 200 рослин. На початку вересня 2005 року підсудна зірвала з вказаних рослин снотворного маку сухі головки,  з яких відібрала насіння і сухі коробочки маку вагою 3525 грам,  які згідно висновку судово-хімічної експертизи №2/562 від 22.06.2007 року містять наркотично активні алкалоїди опію - морфін,  кодеїн,  тебаїн і являються особливо небезпечним наркотичним засобом - маковою соломою та є великим розміром продовжила незаконно зберігати з метою збуту в літній кухні свого домоволодіння до 16 год. 10 хв. 4 червня 2007 року.

Допитана в судовому засіданні підсудна свою вину визнала частково і показала,  що в травні 2005 року на присадибній ділянці свого домовлодіння в с. Осова посіяла мак в кількості біля 200 рослин. В кінці серпня,  на початку вересня 2005 року зірвала головки маку,  які звільнила від насіння і пусті коробочки маку зложила в мішок та залишила в приміщенні літньої кухні серед інших мішків. 4 червня 2007 року працівники міліції виявили мішка з маковими коробочками,  якого вилучили. Можливо під час виявлення та вилучення і говорила,  що макові коробочки зберігала,  щоб продати,  але після того часу як звільнила коробочки від насіння,  макові коробочки нікому не продавала і взагалі за них забула. Мета продати макові головки у неї була під час коли посіяла та вирощувала мак.

Незважаючи на те,  що підсудна свою вину у вчиненні інкримінованих їй злочинах визнала частково її вина доведена дослідженими в судовому засіданні доказами.

Свідок ОСОБА_2 в суді показав,  що весною 2005 року підсудна на присадибній ділянці посіяла мак в кількості біля 200 рослин,  з яких коли мак дозрів зірвала коробочки. 4 червня 2007 року у приміщенні літньої кухні працівники міліції виявили у мішку коробочки маку. Що пояснювала дружина - підсудна за вказані коробочки маку не чув.

В судовому засіданні ОСОБА_1 показав,  що 4 червня 2007 року працівники міліції в приміщенні літньої кухні домоволодіння підсудної - матері,  де він проживає останнім часом,  виявили у мішку коробочки маку. На запитання працівників міліції,  що за макові коробочки і чому вони знаходяться в приміщенні кухні підсудна відповіла,  що вона положила їх в даному місці і зберігала,  щоб продати та купити хліба.

 

2

 Свідок ОСОБА_3 показав суду,  що 4.06.2007 року в його присутності в приміщенні літньої кухні домоволодіння підсудної було вилучено мішка з маковими коробочками.

Із показань свідка ОСОБА_4 даних на досудовому слідстві та досліджених судом,  встановлено,  що 4.06.2007 року в його присутності працівники міліції в с. Осова в домоволодінні ОСОБА_2 виявили мішка з маковими коробочками,  за які ОСОБА_1  пояснила,  що виростила на присадибній ділянці та зберігала,  щоб продати.

(а.с. 34).

Під час огляду місця пригоди 4.06.2007 року в домоволодінні ОСОБА_2 - в с. Осова Ємільчинського району - в приміщенні літньої кухні виявлено та вилучено білого поліетиленового мішка заповненого сухими маковими головками без насіння.

(а.с. 5-9).

Висновком спеціаліста № 2/899 від 11.06.2007р. стверджується,  що вага різаних коробочок маку сіро-коричневого кольору вилучених у ОСОБА_1  в с. Осова становить 3525 грам.

(а.с. 19).

За висновком судово-хімічної експертизи надані на дослідження сухі різані коробочки маку містять наркотично-активні алкалоїди опію - морфін,  кодеїн,  тебаїн є наркотичним засобом - маковою соломою,  яка віднесена до «особливо-небезпечних наркотичних засобів,  обіг яких заборонено».

(а.с. 58-59).

Суд,  аналізуючи зібрані по справі докази вину підсудної вважає доведеною повністю,  її дії кваліфікує за  ст.  ст. 3Ю ч.1,  307 ч.2 КК України,  які виразилися в незаконному посіві і вирощуванні снотворного маку,  в незаконному придбанні,  зберіганні особливо небезпечних наркотичних засобів з метою збуту,  вчиненими особою,  яка раніше вчинила злочин,  передбачений  ст. 3Ю КК України,  у великих розмірах.

Призначаючи покарання підсудній суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів,  особу винної та обставини,  що пом'якшують та обтяжують покарання.

Підсудна характеризується задовільно.

Відповідно до  ст. 66 КК України пом'якшуючими обставинами покарання підсудної суд вважає те,  що вона є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи,  пенсіонеркою.

Відповідно до  ст. 67 КК України обтяжуючих покарання підсудної обставин суд не виявив.

З урахуванням всіх обставин справи,  особи підсудної,  що вчинила злочин невеликої тяжкості,  тяжкий злочин,  суд прийшов до висновку про можливість виправлення та перевиховання підсудної без відбування покарання у відповідності до  ст. 75 КК України.

Згідно  ст. 77 КК України в разі звільнення від відбування покарання з випробуванням додаткова міра покарання у виді Конфіскації майна не застосовується.

Цивільний позов по справі не заявлено.

По справі маються судові витрати за проведення дослідження,  судово - хімічної експертизи в сумі 72 грн. 80 коп.,  які підлягають стягненню з підсудної.

На підставі викладеного та керуючись  ст.  ст. 323 - 324 КПК України,  суд -

 

 

засудив:

 

ОСОБА_1 визнати винною за  ст.  ст. 307 ч.2,  310 ч.1 КК України та призначити їй покарання:

· за ч.2  ст. 307 КК України - 5 (п'ять) років позбавлення волі;

· за ч.1  ст. 310 КК України - 3 (три) місяці арешту.

Відповідно до ч.1  ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_1  покарання - 5 (п'ять) років позбавлення волі.

У відповідності до  ст. 75 КК України засуджену від відбування призначеного покарання звільнити з випробуванням строком на один рік.

Відповідно до  ст. 76 КК України на засуджену покласти такі обов'язки:

-        не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу

кримінально-виконавчої системи та повідомляти ці органи про зміну місця

проживання.

Судові витрати в сумі 72 (сімдесят дві) грн. 80 коп.3а проведення дослідження,  судово-хімічної експертизи стягнути з засудженої в прибуток держави.

Речові докази: білого поліетиленового мішка з сухими різаними головками снотворного маку вагою 3525 грам,  які знаходяться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів УМВС України в Житомирській області - знищити.

Запобіжний захід засудженій до вступу вироку в законну силу залишити попередній -підписка про невиїзд.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області через Ємільчинський районний суд протягом 15 діб в моменту його проголошення.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація