Судове рішення #1904106959

Єдиний унікальний номер 341/442/25

Номер провадження 1-кс/341/147/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


20 березня 2025 року місто Галич

Слідчий суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого відділення поліції № 3 (м. Галич) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Галицького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю за матеріалами досудового розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 08.03.2025 № 12025091140000049 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

в с т а н о в и в:

17.03.2025 слідчий СВ відділення поліції № 3 (м. Галич), за погодженням з прокурором Галицького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю і знаходяться у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , а саме інформацію в період з 26.02.2025 до 28.02.2025.

Мотивуючи клопотання зазначено, що слідче відділення поліції № 3 (м. Галич) проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025091140000049 від 08.03.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого

ч. 4 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що 27.02.2025 на мобільний пристрій ОСОБА_5 , у якому знаходилася сім-карта НОМЕР_1 надійшов телефонний дзвінок від АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " про те, що невідома особа невірно вказала ПІН код до банківського рахунку НОМЕР_2 емітованого на його ім`я. При вході до мобільного банкінгу ОСОБА_5 виявив списання коштів на загальну суму 10752,72 грн, які були вчиненні у період з 18:49 годин до 18:51 годин 27.02.2025. Вказані операції ОСОБА_5 не вчиняв, та призначення платежів йому невідомі, у зв`язку із чим йому завдано майнової шкоди.

З метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, фактів, що підлягають доказуванню в ході провадження, а також досягнення завдань цього кримінального провадження, на теперішній час виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме відомостей які перебувають у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 .

У судове засідання слідчий не з`явився, надавши заяву про розгляд справи за його відсутності, наполягав на задоволенні клопотання за наявності поданих доказів.

Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до суду також не з`явився, проте належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи.

Ураховуючи викладене вище, суд розглядає клопотання на підставі вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, без фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів.  

Вивчивши матеріали справи, слідчий суд дійшов наступного.

Відповідно до частини 1 статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей й документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей й документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 6 ст. 163 КПК України).

Отримані в оператора телекомунікацій зазначені відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Ураховуючи, що в інший спосіб отримати відомості про особу (осіб), які можливо вчинили кримінальне правопорушення, без надання тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , неможливо, слідчий суддя дійшов висновку про наявність достатніх підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів (інформації).

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у межах якого було подано клопотання, та інші докази дійшов висновку, що подане клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

У відповідності до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, та зазначена інформація не є різновидом втручання у приватне спілкування.

Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Отже, стороною кримінального провадження, яка звернулась із цим клопотанням, доведено про необхідність отримання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим, що підтверджується зібраними в кримінальному провадженні доказами: 1) витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025091140000049 від 08.03.2025, 2) рапортом працівника поліції від 07.03.2025; 3)письмовою заявою ОСОБА_5 від 28.02.2025; 4) скріншот повідомлення.

Зважаючи, що вказаний захід забезпечення кримінального провадження у цьому випадку є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, є необхідним для використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, ураховуючи, що подане клопотання відповідає вимогам, встановленим КПК України, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

При цьому слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання в частині надання інформації про типи з`єднань абонента GPRS, оскільки вирішення питання про надання дозволу на проведення зазначеної негласної (розшукової) слідчої дії не відноситься до компетенції слідчого судді місцевого районного суду.

Керуючись ст. ст. 131-132, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя

        п о с т а н о в и в:

Клопотання задовольнити частково.

Надати слідчому СВ відділення поліції № 3 (м. Галич) Івано-Франківського РУП ГУНП старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчим групи слідчих: ОСОБА_7 ,  ОСОБА_8 ,  ОСОБА_9 ,  ОСОБА_10 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю і знаходяться у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , а саме інформацію в період з 26.02.2025 до 28.02.2025:

- Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв`язку кінцевого обладнання споживача телекомунікаційних послуг з абонентськими номерами: НОМЕР_1 абоненти А (абоненти Б);

- Тип з`єднання абонентів (вхідні, вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), вихід в мережу Інтернет, переадресація, з`єднання нульової тривалості;

- Дату, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А;

- Адреси розташування та ідентифікуючі ознаки базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг абонентів А;

- За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентами А надати відомості про його особу;

- Місцезнаходження абонентів з абонентськими номерами: НОМЕР_1 .

- Абонентські номери та ІР-адреси, які використовувались мобільними терміналами із сім-картою з номером НОМЕР_1 вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), переадресація, з`єднання нульової тривалості) та іншу інформацію, яка стосується вказаних мобільних терміналів;

- Фінансові операції з зарахування, поповнення, переведення та виведення грошових коштів з використанням абонентського номеру мобільного телефону НОМЕР_1  із зазначенням отримувача грошових коштів, суми транзакцій, дати та часу виконання, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів на паперовому або електронному носіях інформації.

Строк дії ухвали 1 (один) місяць із дня постановлення ухвали, тобто до 20.04.2025.

Роз`яснити  ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.




Слідчий суддяОСОБА_11





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація