- Відповідач (Боржник): Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві
- Представник позивача: Драгомирова Олена Миколаївна
- Позивач (Заявник): Блиндюк Володимир Миколайович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 березня 2025 року Справа№640/3740/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кравченко Т.О.,
розглянув в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
31 січня 2022 року до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі – позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі – відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві), в якому позивач просив:
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву» від 06 жовтня 2021 року № 3686, виданої станом на листопад 2019 року відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон № 2262) та положень постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі – Постанова КМУ № 988);
- зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві з 01 грудня 2019 року перерахувати та виплачувати пенсію ОСОБА_1 на підставі довідки державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву» від 06 жовтня 2021 року № 3686, виданої станом на листопад 2019 року відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону № 2262 та положень Постанови КМУ № 988, та здійснити виплату різниці між максимально нарахованим та фактично виплаченим розміром з 01 грудня 2019 року по день проведення перерахунку.
Заяви, клопотання учасників справи. Процесуальні дії у справі.
За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями Окружного адміністративного суду міста Києва справа № 640/3740/22 передана на розгляд судді Мазур А.С.
03 лютого 2022 року суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С. постановила ухвалу про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі; вирішила розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); встановила строк для подання відзиву на позовну заяву.
13 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2825-ІХ «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі – Закон № 2825), який набрав чинності 15 грудня 2022 року.
На підставі ст. 1 Закону № 2825 Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідований.
П. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825 (в редакції Закону України від 16 липня 2024 року № 3863-ІХ Про внесення змін до пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ» (далі – Закон № 3863), який набрав чинності 26 вересня 2024 року), установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя.
До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абз. 4 цього пункту.
Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом № 3863, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом № 3863, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст. ст. 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст. ст. 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Після початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду Київський окружний адміністративний суд та інші окружні адміністративні суди України завершують розгляд та вирішення переданих їм справ.
Судом апеляційної інстанції щодо всіх справ, підсудних окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, та переданих на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України відповідно до цього Закону, є Шостий апеляційний адміністративний суд.
До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду вирішення процесуальних питань, пов`язаних з виконанням судових рішень у справах, розглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, здійснює Київський окружний адміністративний суд.
На підставі п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825 (в редакції Закону № 3863) проведений автоматизований розподіл адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженому наказом Державної судової адміністрації України від 16 вересня 2024 року № 399.
За результатами автоматизованого розподілу адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України, справа № 640/3740/22 передана на розгляд та вирішення Донецькому окружному адміністративному суду.
31 лютого 2025 року проведений автоматизований розподіл судової справи між суддями Донецького окружного адміністративного суду, за результатами якого адміністративна справа № 640/3740/22 (провадження № 200/1114/25) передана на розгляд судді Кравченко Т.О.
24 лютого 2025 року суд постановив ухвалу про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі; вирішив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні); встановив строк для подання відзиву на позовну заяву; витребував у відповідача докази.
Цією ж ухвалою суд зобов`язав позивача надати власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Про прийняття справи до провадження учасники справи повідомлені в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України (далі – КАС).
Відповідно до ч. 1 ст. 262 КАС розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження у випадках, визначених ст. 263 цього Кодексу, розпочинається через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі (ч. 2 ст. 262 КАС).
Як на час прийняття справи до провадження, так і на час розгляду цієї справи по суті триває широкомасштабна військова агресія російської федерації проти України, яка слугувала підставою для введення в Україні з 24 лютого 2022 року 05 години 30 хвилин воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України про введення воєнного стану».
Указом Президента України від 14 січня 2025 року № 26/2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 15 січня 2025 року № 4220-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», строк дії воєнного стану продовжений з 05 години 30 хвилин 08 лютого 2025 року строком на 90 діб.
Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що відмова відповідача провести перерахунок пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву» від 06 жовтня 2021 року № 3686, виданої станом на листопад 2019 року відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону № 2262 та положень Постанови КМУ № 988, є протиправною та порушує його право на отримання пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премії.
Просив задовольнити позов.
Заявою від 26 лютого 2025 року позивач повідомив, що підтримує позовні вимоги в повному обсязі, оскільки відповідач не усунув порушення його прав; також позивач підтвердив, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом і з тих самих підстав.
Відповідач позов не визнав; доводив, що у спірних правовідносинах діяв на підставі, в межах повноважень, в порядку та способом, що визначені законодавством.
Покликався на норми ч. 4 ст. 63 Закону № 2262, п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, (далі – Порядок № 45) та зазначив, що після визнання протиправними та скасування п. п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі – Постанова КМУ № 103) рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18 не приймалися нормативно-правові акти щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсій, призначених згідно з Законом № 2262, а тому виплата пенсії продовжується у встановлених на той час розмірах, провести її перерахунок неможливо.
Також відповідач покликався на норми ч. 4 ст. 63 Закону № 2262, п. 9 Порядку № 45, п. 1 Постанови КМУ № 103 і доводив, що перерахунок пенсій здійснювався з урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного станом на 01 січня 2018 року, (окладу за посадою, надбавки за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років). Врахування інших складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії Постанова КМУ № 103 не передбачала.
Відповідач вказував на те, що відповідно до Закону № 2262, Порядку № 45 і Постанови КМУ № 103 здійснив перерахунок пенсії позивача на підставі довідки, в якій визначений розмір грошового забезпечення для такого перерахунку; форма довідки про розмір грошового забезпечення, в тому числі складові грошового забезпечення, передбачена додатком 2 до Порядку № 45. Правом самостійно визначати розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача ГУ ПФУ в м. Києві не наділено.
Також відповідач наголосив, що Постанова КМУ № 988 не надає права на перерахунок пенсії, оскільки таке право має бути визначено Кабінетом Міністрів України.
Просив відмовити в позові.
Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини. Докази відхилені судом, та мотиви їх відхилення.
На виконання вимог ст. 90 КАС суд оцінив докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні; оцінив належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, виходячи з того, що жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 77 КАС кожна особа повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
За правилами абз. 1 ч. 2 ст. 77 КАС в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Ухвалою від 24 лютого 2025 року суд витребував у відповідача – ГУ ПФУ в м. Києві - пенсійну справу (копії матеріалів електронної пенсійної справи) ОСОБА_1 з усіма наявними в ній матеріалами, включаючи рішення про призначення пенсії, а також всі рішення про перерахунок пенсії з матеріалами, що слугували підставою для їх прийняття.
Витребувані докази відповідач суду не надав, про причини, що унеможливили їх подання, суд не повідомив, а тому справа розглянута по суті за наявними у ній матеріалами.
З`ясовуючи чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.
Позивач – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що встановлено на підставі паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 .
З 26 серпня 2008 року постійне місце проживання позивача зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , про що свідчить штамп про реєстрацію місця проживання, проставлений в паспорті.
Відповідач – Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ідентифікаційний код 42098368) зареєстроване як юридична особа, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений відповідний запис.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві.
Позивачу призначена пенсія за вислугу років на підставі Закону № 2262.
06 жовтня 2021 року державна установа «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву» (далі – ДУ «ТМО МВС України по м. Києву») видала ОСОБА_1 довідку № 3686 про розмір грошового забезпечення.
Згідно з цією довідкою відповідно до Постанови КМУ № 988 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на листопад 2019 року, за прирівняною посадою поліцейського – начальник відділу ГУНП у м. Києві становив:
посадовий оклад – 3 200,00 грн;
оклад за спеціальним званням (підполковник поліції) – 2 200,00 грн;
надбавка за стаж служби в поліції (відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням 35%) – 1 890,00 грн;
надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби 65,00%) – 4 738,50 грн;
премія (відсотків грошового забезпечення 39,11 %) – 4 704,35 грн;
усього – 16 732,85 грн.
Довідка складена з урахуванням рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18, яке набрало чинності 19 листопада 2019 року, та постанови Великої Палати Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19.
28 жовтня 2021 року позивач, від імені якого діяла його представник – адвокат Глазова (Драгомирова) О.М., звернувся до ГУ ПФУ в м. Києві з заявою, в якій просив провести з 01 грудня 2019 року перерахунок та виплату основного розміру пенсії відповідно до нової довідки про розмір грошового забезпечення з основним розміром пенсії відповідно до вислуги років без обмеження граничним розміром, а також виплатити заборгованість.
Разом з заявою від 28 жовтня 2021 року позивач надав пенсійному органу довідку ДУ «ТМО МВС України по м. Києву» від 06 жовтня 2021 року № 3686.
У відповідь на цю заяву, яка зареєстрована 02 листопада 2021 року за вх. № 47730/8, листом від 23 листопада 2021 року № 2600-0304-8/185325 ГУ ПФУ в м. Києві повідомило про відсутність підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення від 06 жовтня 2021 року № 3686.
Пенсійний орган покликався на норми ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст. 63 Закону № 2262, Порядку № 45, та зазначив, що:
- Постановою КМУ № 988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року, установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення;
- умови проведення перерахунку пенсії з урахуванням оновленого грошового забезпечення, визначеного Постановою КМУ № 988, були встановлені п. 3 Постанови КМУ № 103;
- рішенням Окружного адміністративного суду міста Києві від 14 травня 2019 року у справі № 826/12407/18 визнаний протиправним та скасований п. 3 Постанови КМУ № 103;
- після визнання протиправним і скасування п. 3 Постанови КМУ № 103 Уряд не приймав актів, які визначають механізм перерахунку пенсій відповідних категорій осіб; повідомлення від Міністерства соціальної політики України про підстави для проведення перерахунку пенсій особам, які мають право на пенсію згідно з Законом № 2262, до пенсійного органу не надходили.
З наведених вище мотивів ГУ ПФУ в м. Києві дійшло висновку про відсутність підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 і повідомило, що надану позивачем довідку про розмір грошового забезпечення долучило до матеріалів пенсійної справи.
Будь-які інші докази щодо предмета доказування учасники справи суду не надали.
Норми права, які застосував суд, мотиви їх застосування.
Згідно зі ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Норми Конституції України є нормами прямої дії.
П. п. 1, 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України установлено, що права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, визначає Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон № 2262).
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі Закон № 900).
Цим Законом статтю 63 Закону № 2262 доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
11 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі – Постанова КМУ № 988).
П. 2 Постанови КМУ № 988 установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до ст. 94 Закону України «Про Національну поліцію», постанови КМУ № 988 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року затверджений Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі – Порядок № 260).
Порядком № 260 встановлені такі додаткові види грошового забезпечення:
- надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (п. 4);
- надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (п. 5);
- надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (п. 6);
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень (п. 7);
- надбавка за почесне звання «заслужений» (п. 8);
- доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (п. 9);
- доплата за вчене звання (п. 10);
- доплата за службу в нічний час (п. 11).
На підставі ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі – Постанова КМУ № 103).
П. 3 Постанови КМУ № 103 установлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Одночасно п. 5 Постанови КМУ № 103 обумовлено перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до п. 3 цієї постанови проводити на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку № 45 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі – Порядок № 45).
П. 6 Постанови КМУ № 103 внесені зміни і до Порядку № 45.
П. 1 Порядку № 45 (зі змінами, внесеними Постановою КМУ № 103) передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абз абз. 1-2 п. 5 Порядку № 45 (зі змінами) передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсій з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови КМУ № 988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Постановою КМУ № 103 доповнено Порядок № 45 додатком 3, який визначає форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). За змістом цієї довідки грошове забезпечення передбачає: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання заслужений чи народний, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені постановою КМУ № 988, премія.
Окружний адміністративний суд м. Києва рішенням від 12 грудня 2018 року в адміністративній справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року та постановою Верховного Суду від 12 листопада 2019 року, визнав протиправними та нечинними п. п. 1, 2 Постанови КМУ № 103 (стосуються пенсій, призначених згідно із Законом № 2262 до 1 березня 2018 року, крім пенсій, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), а також зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку № 45.
У додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою КМУ № 103 було викладено в новій редакції; довідкою не передбачено такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення). З дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Після скасування 05 березня 2019 року змін до п. 5 Порядку № 45 і додатку 2 Порядку № 45 був чинним п. 3 Постанови № 103, який безпосередньо стосувався перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та містив вказівку здійснити перерахунок пенсій з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи основні та щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірах, установлених законодавством, премії за січень 2016 року відповідно до Постанови КМУ № 988, а також п. 6 Постанови КМУ № 103, яким внесені зміни до Порядку № 45, зокрема, доповнено цей Порядок додатком 3, який встановлював форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, визнано протиправним та скасовано п. 3 Постанови КМУ № 103, який стосується перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).
Таким чином, з 19 листопада 2019 року з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/12704/18 пункт 3 Постанови КМУ № 103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.
Враховуючи викладене, що з 19 листопада 2019 року виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою КМУ № 988, та відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону № 2262.
Суд враховує правовий висновок, викладений Верховним Судом у постанові від 12 листопада 2019 року у справі № 826/3858/18, де серед іншого, зазначено, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1088 «Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян», яка набрала чинності 01 січня 2020 року, п. п. 1-3 постанови КМУ № 103 були виключені.
Інші положення Порядку № 45, зокрема й ті, які визначають алгоритм дій, пов`язаних із перерахунком пенсії, після втрати чинності 05 березня 2019 року положеннями п. п. 1, 2 Постанови КМУ № 103 та внесення змін до п. 5 і додатку 2 Порядку № 45, а 19 листопада 2019 року – п. 3 Постанови КМУ № 103, фактично не змінилися.
Так, п. 2 Порядку № 45 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 784) передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно з п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п`ятим і сьомим цього пункту) МВС (абз. 8 п. 3 Порядку № 45).
Разом з тим, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано в цілому п. 6 Постанови КМУ № 103, яким вносилися зміни у Порядок № 45 (зокрема, у п. п. 1, 2, 3, 5 та додаток 2, а також доповнено цей Порядок додатком 3).
Порядок проведення перерахунку раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій до прийняття Постанови КМУ № 103 так само проводився у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
При цьому було встановлено, що на підставі рішення Кабінету Міністрів України державні органи (у тому числі МВС) повідомляють у п`ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів головним управління Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, а ті складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Оскільки на теперішній час Кабінет Міністрів України не приймав інших рішень про зміну розміру грошового забезпечення для пенсіонерів органів внутрішніх справ, то відсутні підстави керуватися алгоритмом інформування, визначеним Порядком № 45, який передував видачі довідок для перерахунку пенсії.
У той же час подальше скасування у судовому порядку окремих положень Постанови КМУ № 103, що було спрямоване на захист прав відповідної категорії громадян на належний розмір пенсії, дає право на перерахунок пенсій з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії на підставі довідок уповноважених органів.
Чинним є п. 5 Постанови КМУ № 103, згідно з яким перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до п. 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
Однак фактично цей пункт лише передбачає, що перерахунок пенсії відбувається на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, що подаються Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України, тобто визначає конкретні документи, які можуть слугувати підставою для перерахунку пенсій, та взаємозв`язок органів влади - Міністерства внутрішніх справ та органів Пенсійного фонду України в рамках здійснення зазначених функцій.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 (далі – Порядок № 3-1).
Відповідно до п. 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому ст. 63 Закону № 2262. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п. 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону № 2262 уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22 квітня 2014 року у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10 жовтня 2019 року у справі № 553/3619/16-а.
Висновки суду по суті позовних вимог.
Спірні правовідносини виникли у зв`язку з відмовою ГУ ПФУ в м. Києві у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_2 з 01 грудня 2019 року на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по м. Києву» від 06 жовтня 2021 року № 3686 про розмір грошового забезпечення, до якої включені додаткові види грошового забезпечення і премія.
Суд зазначає, що у зв`язку з отриманням довідки ДУ «ТМО МВС України по м. Києву» від 06 жовтня 2021 року № 3686 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 у ГУ ПФУ в м. Києві виник обов`язок провести перерахунок пенсії позивача.
Право на перерахунок пенсії виникло з 01 грудня 2019 року, тобто з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Докази прийняття відповідачем рішення про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_2 суду не надані.
Однак листом від 23 листопада 2021 року № 2600-0304-8/185325 ГУ ПФУ в м. Києві повідомило про відсутність підстав для перерахунку пенсії позивача.
ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ; йому призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону № 2262.
Докази, які б свідчили, що на час виникнення спірних правовідносин позивач отримував пенсію, розмір якої визначений виходячи з розміру грошового забезпечення, до якого включені його додаткові складові, суду не надані.
З 19 листопада 2019 року – з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, отже з цієї дати виникли обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, виходячи з розміру складових грошового забезпечення, розрахованих згідно з постановою КМУ № 988 відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону № 2262.
При цьому, до моменту отримання належної довідки у пенсійного органу не виникав обов`язок провести такий перерахунок.
06 жовтня 2021 року ДУ «ТМО МВС України по м. Києву» з урахуванням рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18 та постанови Великої Палати Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19, видала ОСОБА_2 як колишньому працівнику органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону № 2262, довідку № 3686 про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою КМУ № 988 за прирівняною посадою поліцейського.
Згідно з цією довідкою грошове забезпечення за прирівняною посадою поліцейського становить 16 732,85 грн, в тому числі посадовий оклад – 3 200,00 грн; оклад за спеціальним званням (підполковник поліції) – 2 200,00 грн; надбавка за стаж служби в поліції (відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням 35%) – 1 890,00 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби 65,00%) – 4 738,50 грн; премія (відсотків грошового забезпечення 39,11 %) – 4 704,35 грн.
Отже, з 01 грудня 2019 року (з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії), у ОСОБА_2 виникло право на перерахунок пенсії за вислугу років виходячи з розміру складових грошового забезпечення, розрахованих згідно з Постановою КМУ № 988 відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону № 2262.
З цих міркувань суд відхиляє аргументи пенсійного органу щодо відсутності підстав для перерахунку пенсії.
Щодо застосування до спірних правовідносин положень ст. 51 Закону № 2262.
В постанові від 12 грудня 2023 року Верховний Суд у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду навів такий висновок:
«[…]
60. Керуючись зазначеними раніше мотивами під час розгляду цієї справи, Судова палата формулює такий правовий висновок:
Видача довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії державними органами, зазначеними в п. 2 Порядку № 45, є одним з етапів реалізації права особи на перерахунок пенсії в порядку, установленому ст. 63 Закону № 2262.
Згідно із ч. 3 ст. 51 цього Закону перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно із цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Тому до правовідносин щодо оскарження неправомірних дій чи бездіяльності уповноважених на те суб`єктів владних повноважень щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262, та членам їх сімей, не підлягає застосовуванню встановлений ч. 2 ст. 122 КАС шестимісячний строк звернення до адміністративного суду.
Застосування вказаного строку звернення до адміністративного суду унеможливить реалізацію права, передбаченого ст. 63 Закону № 2262, на перерахунок пенсії у зв`язку зі зміною видів грошового забезпечення з урахуванням норм ч. 3 ст. 51 цього Закону щодо перерахунку пенсій із дати виникнення права на нього без обмеження строком у разі непроведення перерахунку з вини державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії.
[…]».
Суд зауважує, що позивач не може самостійно реалізувати право на перерахунок пенсії з дати виникнення права на такий перерахунок. Реалізація цього права перебуває в прямій залежності від поведінки держави в особі її органів, як тих, що уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення, так і тих, що уповноважені проводити перерахунок пенсії, що прямо передбачено Законом № 2262 і Порядком № 45.
Той факт, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01 грудня 2019 року була видана лише 06 жовтня 2021 року не може бути підставою для застосування положень ч. 3 ст. 51 Закону № 2262 та обмеження періоду перерахунку 12 місяцями.
З огляду на встановлені фактичні обставини та норми права, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що бездіяльність ГУ ПФУ в м. Києві, яка полягає у непроведенні ОСОБА_2 перерахунку пенсії за вислугу років з 01 грудня 2019 року на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по м. Києву» від 06 жовтня 2021 року № 3686 про розмір грошового забезпечення, підлягає визнанню протиправною.
Визнання протиправною бездіяльності пенсійного органу охоплює позовні вимоги в частині визнання протиправними його дій.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання ГУ ПФУ в м. Києві здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 01 грудня 2019 року на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по м. Києву» від 06 жовтня 2021 року № 3686 про розмір грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.
Зважаючи на те, що в період з 01 грудня 2019 року пенсійний орган здійснював нарахування та виплату позивачу пенсії, належним способом захисту порушеного права ОСОБА_2 на отримання пенсії, розмір якої визначений з грошового забезпечення, у складі якого враховані не лише основні, а й додаткові види грошового забезпечення, є покладання на пенсійний орган обов`язку виплатити пенсію після перерахунку з урахуванням фактично виплачених позивачеві сум пенсії.
Разом з цим не підлягають задоволенню позовні вимоги в частині зобов`язання пенсійного органу виплачувати пенсію після перерахунку, як такі, що заявлені на майбутнє.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Суд надав оцінку основним доводам і запереченням сторін. Решта доводів і заперечень сторін не спростовують висновків суду по суті позовних вимог.
Щодо строку звернення до суду.
Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 122 КАС для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вже було вказано вище, обов`язок провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01 грудня 2019 року на підстав оновленої довідки про грошове забезпечення виник у відповідача з моменту отримання довідки ДУ «ТМО МВС України по м. Києву» від 06 жовтня 2021 року № 3686.
Про порушення своїх прав внаслідок відмови у проведенні перерахунку пенсії позивач повинен був дізнатися, отримавши лист ГУ ПФУ в м. Києві від 23 листопада 2021 року № 2600-0304-8/185325.
До суду з цим позовом ОСОБА_2 звернувся 31 січня 2022 року, тобто з дотриманням шестимісячного строку, визначеного абз. 1 ч. 2 ст. 122 КАС.
Розподіл судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 992,40 грн (квитанція від 25 січня 2022 року).
Докази здійснення інших судових витрат позивачем не надані.
Визначаючи кількість вимог немайнового характеру, заявлених позивачем, суд враховує, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, зобов`язання прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.
Суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, а тому на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають присудженню судові витрати по сплаті судового збору в сумі 992,40 грн, що відповідає розміру судового збору за подання фізичною особою позовної заяви, яка містить одну немайнову вимогу.
Керуючись ст. ст. 2, 12, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ідентифікаційний код 42098368, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16) про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, яка полягає у непроведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років з 01 грудня 2019 року на підставі довідки державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву» від 06 жовтня 2021 року № 3686 про розмір грошового забезпечення.
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 01 грудня 2019 року на підставі довідки державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву від 06 жовтня 2021 року № 3686 про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
4. В іншій частині позовних вимог – відмовити.
5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 992 (дев`ятсот дев`яносто дві) гривні 40 копійок.
6. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
7. Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
8. Повне судове рішення складено 20 березня 2025 року.
Суддя Т.О. Кравченко
- Номер: 200/1114/25
- Опис: про зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 640/3740/22
- Суд: Донецький окружний адміністративний суд
- Суддя: Кравченко Т.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.02.2025
- Дата етапу: 21.02.2025
- Номер: 200/1114/25
- Опис: про зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 640/3740/22
- Суд: Донецький окружний адміністративний суд
- Суддя: Кравченко Т.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.02.2025
- Дата етапу: 20.03.2025