Судове рішення #1908135
Справа №2-162/07р

Справа №2-162/07р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

29 травня 2007 p. Турківський районний суд Львівської області в складі: головуючого- судді Федитника І. Д. при секретарі Кріль Л. М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Турка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві у Турківському районі про встановлення факту нещасного випадку на виробництві та зобов'язання проводити страхові виплати , -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся з даним позовом посилаючись на те,  що   працював трактористом у колгоспі ім.  Горького Турківського р-ну і 09.04.1991 року під час виконання роботи по ремонту трактора,  а саме вирівнюючи пробой ,  який був зігнутий вдарив в ліве око внаслідок чого   одержав пошкодження лівого ока . У зв"язку із нещасним випадком акт про нещасний випадок на виробництві не складався . Відповідач відмовляється проводити відшкодування ,  оскільки немає документів . Про те ,  що получив ушкодження здоров "я підтверджує випискою із історії хвороби та довідкою з Турківського архіву від 10.05.2007 року та показами свідків .

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав ,  посилаючись на ті ж обставини,  що і в позовній заяві і дав пояснення . Просить направити на МСК .

У судовому засіданні представник відповідача позов визнав повністю і пояснив ,  що позивач має право на відшкодування відповідно до закону виплати .

Заслухавши пояснення сторін ,  покази свідків ,  дослідивши матеріали справи ,  суд вважає ,  що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено   що позивач працював трактористом у колгоспі ім.  Горького Турківського р-ну і 09.04.1991 року під час виконання роботи по вивозу міндобрива трактором який поламався ,  а саме вирівнюючи пробой   який був зігнутий ,  відскочив і вдарив в ліве око   внаслідок чого   одержав пошкодження лівого ока . У зв"язку із нещасним випадком    акт про нещасний випадок на виробництві не складався . З приводу получения ушкодження лівого ока знаходився на стаціонарному лікувані з 09.04.1991 року ,  що підтверджує випискою із історії хвороби .

Вищенаведене підтверджується поясненнями сторін,  відповіддю з Турківського архівного відділу про те ,  що згідно записів по книзі за 1991 рік по колгоспу ім.  Горького   вихід на роботу позивача становить 156 вироблених трудоднів ,  показами свідка ОСОБА_2  який показав ,  що дійсно позивач працюючи в колгоспі  під час ремонту трактора одержав пошкодження лівого ока,  оскільки був присутній в цей час та показами свідка ОСОБА_3. про те ,  що працюючи в колгоспі особисто доставив позивача до лікарні у зв"язку з травмою ока .

Суд вважає ,  що відповідно до  ст.  14 Закону України „ Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання ,  які спричинили втрату працездатності" позивач має право на відшкодування шкоди заподіяної у зв"язку з ушкодженням здоров"я відповідно до закону .

Керуючись  ст.   ст.  10,  60 ,  212 ,  256 ч. 2 ЦПК України,   ст.  14 Закону України „ Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання ,  які спричинили втрату працездатності" суд ,  -

 

 

ВИРІШИВ:

 

Встановити факт нещасного випадку на виробництві 09.04.1991 року в колгоспі імені Горького Турківського району внаслідок якого ОСОБА_1 получив ушкодження здоров "я під час виконання роботи .

Направити ОСОБА_1 до офтальмологічного відділення Львівської МСК для встановлення втрати професійної працездатності.

Зобов'язати відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві у Турківському районі проводити ОСОБА_1  виплати відповідно до законодавства України .

Рішення може бути оскаржено до Львівського апеляційного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення ,  а апеляційну скаргу протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація