Справа № 2-329 2007 рік.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2007 року Теплицький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Нагорнюка С.В.,
при секретарі Грушовенко О.В.,
за участю представника позивача ОСОБА_1.
розглянувши в попередньому судовому засіданні в смт. Теплик цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Побірської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
УСТАНОВИВ:
В липні 2007 року ОСОБА_2. звернувся до суду з позовом до Побірської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Вказав, що після смерті його матері, ОСОБА_3, жительки АДРЕСА_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, він не звернувся до нотаріальної контори в установлений законом шестимісячний строк з заявою про прийняття спадщини.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1., який діє згідно довіреності, підтримав заявлені позовні вимоги. Пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача, ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина, до складу спадкового майна входить земельна частка (пай). Позивач ОСОБА_2. є спадкоємцем за заповітом. Причиною пропуску строку для прийняття спадщини є те, що він перебував на роботі в Донецькій області і не знав вимог законодавства.
Представник відповідача, Побірської сільської ради, в судове засідання не з'явився, направили до суду заяву, в якій позовні вимоги визнають, просять розглянути справу без участі представника сільської ради.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Побірка Теплицького району Вінницької області померла ОСОБА_3., після її смерті відкрилась спадщина, до складу спадкового мана входить земельна частка (пай), що підтверджується Сертифікатом на право на земельну частку (пай), серіїНОМЕР_1, виданим Теплицькою районною державною адміністрацією 08 квітня 1997 року. Позивач ОСОБА_2. є сином померлої, що підтверджується свідоцтвом про народження і спадкоємцем за заповітом. З заявою про прийняття спадщини ОСОБА_2. в нотаріальну контору в установлений законом шестимісячний строк не звернувся, оскільки перебував на роботі в Донецькій області і не знав вимоги законодавства.
Дані правовідносини регулюються ст. 1272 ч.3 ЦК Украйни, яка передбачає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи, що ОСОБА_2. в нотаріальну контору в установлений законом шестимісячний строк не звернувся тому, що перебував на роботі в Донецькій області і не знав вимог законодавства, суд вважає причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною і вважає можливим визначити додатковий строк для подання заяви.
2
Керуючись ст. ст. 1270, 1272 ЦК Украйни, ст. ст. 3, 10, 15, 60, 88, 130, 174, 209, 213, 215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Визначити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителю с Побірка Теплицького району Вінницької області, додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 строком на один місяць, починаючи з дня вступу рішення в законну силу.
Стягнути на користь ОСОБА_2. з Побірської сільської ради 8 грн. 50 коп. витрат по сплаті позивачем судового збору і 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.