Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1911463886



ЄУН 174/340/25

н/п 2-о/174/15/2025

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

21 березня 2025 року                                                 м. Вільногірськ

Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Данилюк Т.М., ознайомившись з заявою ОСОБА_1 про визнання особи недієздатною та встановлення опіки, заінтересовані особи: орган опіки та піклування виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, ОСОБА_2 ,-

В С Т А Н О В И В:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною заявою та просить визнати недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Ознайомившись з заявою та доданими до неї документами, суддя дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України та підлягає залишенню без руху по наступним підставам.

Згідно ст.60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Відповідно до ч.1 ст.300 ЦПК України, суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

Отже, призначення опікуна у разі визнання особи недієздатною є обов`язком суду за умови наявності відповідного подання органу опіки та піклування, оскільки в такому випадку у повному обсязі досягається мета цивільного судочинства, захист порушених, невизнаних, або оспорюваних прав особи, а в цьому конкретному випадку - забезпечення повноцінного здійснення своїх прав недієздатною особою.

З поданої заяви вбачається, що заява не містить вимоги про призначення заявника опікуном, та не надано подання органу опіки та піклування про призначення його опікуном.

Таким чином, заяву слід залишити без руху, надавши заявнику час для усунення її недоліків, в ході якого необхідно конкретизувати зміст заяви, уточнити заявлені вимоги та склад осіб, які мають брати участь у розгляді справи.

Керуючись ст.ст.174-175,177, 185, 186, 258-260,294, 316, 317, 344, 353 ЦПК України, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_1 про визнання особи недієздатною та встановлення опіки, заінтересовані особи: орган опіки та піклування виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, ОСОБА_2 - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків заявив розмірі 10 (десяти) днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити заявнику, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню заявнику.

Ухвала оскарженню        не підлягає.


Суддя                підпис                 Т.М.Данилюк




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація