Цивільне судочинство Справа № 2-192-07 копія
позовне провадження -
спори про право власності та інші речові права,
про приватну власність - 4
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Рішення
Іменем України
16 червня 2007року. м. Любомль.
Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Пешкова М.І.,
при секретарі Носку А.В.,
з участю позивачки ОСОБА_1.,
представника відповідача Кулика О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області про визнання права власності на спадкове нерухоме майно -
встановив:
У суд з позовною заявою звернулася ОСОБА_1, яка просить постановити рішення, яким визнати за нею право власності на житловий будинок та інші надвірні споруди, що знаходяться по АДРЕСА_1.
Свої вимоги обґрунтувала тим, щоІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті батька, ОСОБА_2, залишилось спадкове нерухоме майно, спадкоємцем якого згідно закону, є позивачка. Для оформлення своїх спадкових прав ОСОБА_1. звернулась до державного нотаріуса, але їй відмовили у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з тим, що спадкодавець при житті не здійснив державної реєстрації згаданого майна. За таких обставин позивачка змушена звернутись до суду.
В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала.
Представник відповідача проти задоволення позову не заперечує.
Матеріалами справи встановлено наступне.
З свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого Вишнівською сільською радою, вбачається, що ОСОБА_2 померІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Вишнів Любомльського району.
Свідоцтвами про народження позивачки серії НОМЕР_2, про її розлучення серії НОМЕР_3 стверджено, що позивачка дійсно є донькою померлого ОСОБА_2.
У своїй довідці № 369 від 17.05. 2007 року Вишнівська сільська рада підтверджує, що спадщину по смерті ОСОБА_2. прийняла його дочка ОСОБА_1.
2
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 549 ЦК Української РСР (редакції 1963 року) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України (редакції 2003 року) визначено, що Цивільний кодекс України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності. Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.
Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі припинення юридичної особи чи смерті власника.
У відповідності до ч.1 ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до ст.392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
У відповідності зі ч.2 ст. 12 Закону України "Про власність" ( ВВР, 1991 №20, ст. 249 від 7.02.91 року, із змінами згідно із Законом № 3180-12 від 5.05.93) громадянин набуває права власності на доходи від участі в суспільному виробництві, індивідуальної праці, підприємницької діяльності, вкладення коштів у кредитні установи, акціонерні товариства, а також на майно, одержане внаслідок успадкування або укладення інших угод, не заборонених законом.
У ч.1 ст. 13 згаданого вище Закону зазначено, що об'єктами права власності є жилі будинки, квартири, предмети особистого користування, дачі, садові будинки, предмети домашнього господарства, продуктивна і робоча худоба, земельні ділянки, насадження на земельній ділянці, засоби виробництва, вироблена продукція, транспортні засоби, грошові кошти, інші цінні папери, а також інше майно споживчого і виробничого призначення.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов слід задовольнити.
Керуючись ст. ст.10, 11, 60, 174, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, на підставі ст. 549 ЦК Української РСР (ред. 1963 року), ст. ст.328, 346, 392 ЦК України, ст. ст. 12, 13 Закону України "Про власність" -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку успадкування на нерухоме майно, що знаходиться по АДРЕСА_1, зокрема: житлового будинку "А-1", літньої кухні "В-1", згідно даних технічного паспорта інвентарний номер 11118, виданого КП "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації"", на об'єкт нерухомого майна 04 квітня 2007 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку 4.4 ст.295 ЦПК України.