Справа № 2-196/07 копія
позовне провадження, категорія - спори,
що виникають із сімейних правовідносин,
про розірвання шлюбу - 34
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Рішення
іменем України
22 червня 2007 року. м. Любомль
Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Пешкова М.І.,
при секретарі Носку А.В.,
з участю позивачки ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
До Любомльського районного суду із позовною заявою звернулася ОСОБА_1, в якій просить постановити рішення, яким розірвати її шлюб з ОСОБА_2. Свої вимоги обґрунтувала тим, що останнім часом стосунки між подружжям вкрай погіршились, відповідач протягом останніх трьох років ніде не працює, сімї не утримує, зловживає спиртними напоями, на цьому ґрунті влаштовує сімейні скандали. За таких обставин вважає, що збереження шлюбу буде суперечити її інтересам та інтересам їхніх дітей.
Позивачка в судовому засіданні наполягає на задоволенні позову, на підтвердження викладених мотивів позовної заяви пред'явила суду копію постанови дільничного інспектора Любомльського РВ УМВС про відмову в порушенні кримінальної справи від 08 червня 2007 року відносно ОСОБА_2 по факту вчинення ним насильства в сімї.
Відповідач проти позову заперечив та пояснив, що дійсно на даний час постійного місця роботи не має, у зв'язку з цим сім'я відчуває певні матеріальні труднощі. Однак це не є достатньою підставою для розірвання шлюбу. Інші обставини, що викладені в позовній заяві вважає надуманими і такими, що не відповідають дійсності.
Дослідженням доказів по справі суд встановив наступне.
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклали шлюб 13 жовтня 1991 року в Забузькій сільській раді Любомльського району, про що зроблено запис в книзі реєстрації актів про одруження № 19, від даного шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та малолітню доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
2
Як вбачається з постанови дільничного інспектора Любомльського РВ УМВС про відмову в порушенні кримінальної справи від 08 червня 2007 року ОСОБА_1 дійсно зверталась в міліцію з приводу вчинення відповідачем сімейних скандалів.
Відповідно до частини 1 статті 112 СК України суд, розглядаючи справи про розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя, з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя
Згідно з частиною 2 цієї ж статті суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи викладене, суд вважає, що збереження шлюбу між позивачкою ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 суперечитиме інтересам позивачки та інтересам їхніх дітей.
Вимоги позивачки є обґрунтованими, позов підлягає задоволенню.
Судові витрати та витрати по реєстрації розлучення в органах РАЦС слід покласти на відповідача.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212, 213 ЦПК України, на підставі ст. ст. 105, 110, 112 СК України, суд,
вирішив:
Позов зодовольнити повнівстю.
Зареєстрований 13 жовтня 1991 року в Забузькій сільській раді Любомльського району шлюб, актовий запис № 19, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1- розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС в користь держави 17 гривень державного мита. ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 16 (шістнадцять) гривень судових витрат, понесених нею при подачі позовної заяви.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його апеляційне оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.