Справа № 2-2578/2007 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
20 серпня 2007р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Мельника О.О.
при секретарі Лесик І.Ю.
розглянувши в відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Бориспіль справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання дитини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом, і в судовому засіданні підтвердив письмовий текст позовної заяви з усними уточненими позовними вимогами про те, що він досяг повнолітнього віку, однак продовжує навчання у ВНЗ Київського славістичного університету на очній формі навчання, і потребує матеріальної допомоги, оскільки є інвалідом П-ї групи довічно, не працює. Відповідач матеріальної допомоги добровільно, на навчання сина, не надає, хоча має таку можливість, оскільки отримує щомісячний заробіток та пенсію як військовослужбовець. Тому він просить стягнути з відповідача аліменти на його користь на навчання в розмірі 500 грн., щомісячно до досягнення ним 23-х річного віку.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав, згоден сплачувати аліменти на навчання сина в зазначеному позивачем розмірі.
Суд, заслухавши сторони, дослідивши та оцінивши докази по справі в їх сукупності, прийшов до висновку, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.
Встановлено, що відповідач-ОСОБА_2 є рідним батьком позивача. Позивач-ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, навчається на 1-му курсі ВНЗ Київського славістичного університету Департамент регіональних підрозділів та перспективного розвитку на очній формі навчання, не працює, є інвалідом ІІ-ї групи з дитинства, довічно.
Відповідач має постійне місце роботи, отримує щомісячний заробіток та пенсію як військовослужбовець, інших аліментних зобов"язань не має.
Відповідно до ст.ст. 182,198,199,200 СК України батьки зобов"язані утримувати повнолітніх дітей, що продовжують навчання та в зв"язку з цим потребують матеріальної допомоги до досягнення ними двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу, право на утримання припиняється у разі припинення навчання, і суд, визначає розмір аліментів на повнолітніх дітей, в т.ч., у твердій грошовій сумі.
Тому, враховуючи, що відповідач свої вищезазначені зобов"язання по утриманню свого сина не виконує, добровільної матеріальної допомоги на навчання останнього не надає, хоча має таку можливість, оскільки має постійне місце роботи, отримує щомісячний заробіток, а також пенсію як військовослужбовець, витрат по сплаті аліментів не несе, суд дійшов висновку, що відповідач може надавати матеріальну допомогу на навчання сина в розмірі 500 грн. щомісячно по досягненню ним 23-х річного віку, а у разі закінчення навчання до вказаного віку, по закінченню останнім навчання.
Керуючись ст. 182,198,199,200 СК України, ст,ст. 8,10,11,60,62,64, ч.4 ст.130, ч.4 ст.174, 212-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с.Щербінка Подольського району Московської області, Російська Федерація, мешканця АДРЕСА_1, пенсіонера, працюючого продавцем в ЗАТ "Нова Лінія", юридична адреса: м.Київ, Харківське шосе, 168, аліменти на користь та навчання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_2, в розмірі 500 грн., щомісячно, починаючи з 10 серпня 2007р. до досягнення ОСОБА_1, 23-х річного віку, а у разі закінчення навчання до досягнення вказаного віку, по закінченню, ОСОБА_1\, навчання в ВНЗ Київського славістичного університету.
Стягнути зі ОСОБА_2 51грн. держмита, а також витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн. в дохід держави.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київскої області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення з подальшою подачею апеляційної скарги на рішення протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.