апеляційний суд автономної республіки крим
у м. Феодосії
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2006 року м. Феодосія
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної республіки Крим у м. Феодосії у складі:
головуючого судді: Моісеєнко Т.І.,
суддів Іщенка В.І.,
Мамасуєвої Л.О.,
при секретарі: Піцик Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосії клопотання прокурора Джанкойської міжрайонної прокуратури АР Крим про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 31 березня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Ізумрудний" про зміну формулювання звільнення у трудовій книжці і стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, за зустрічним позовом Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Ізумрудний" до ОСОБА_1 про стягнення матеріального збитку,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до СВК „Ізумрудний" про зміну формулювання звільнення у трудовій книжці і стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, у той же час, відповідач звернувся до ОСОБА_1 із зустрічним позовом про стягнення матеріального збитку.
Рішенням Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 31 березня 2006 р. у задоволені позову ОСОБА_1 до СВК „Ізумрудний" було відмовлено; а позов СВК „Ізумрудний" до ОСОБА_1 був задоволений.
На вказане судове рішення Джанкойською міжрайонної прокуратурою була подана апеляційна скарга, яка, проте, була подана з пропуском процесуального строку на апеляційне оскарження. Одночасно апелянтом було подане клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження судового рішення.
Згідно з ч.З ст.294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення цього строку.
Згідно зі ст.294 ч.І ЦПК України заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Справа № 22-ц-1194-Ф/06р. Головуючий у першій інстанції
Кузнецова Л.М. Суддя-доповідач Іщенко
2
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
У клопотанні про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 31 березня 2006 р. апелянт посилається на поважність причин вказаного строку через те, що заява ОСОБА_1 на незаконність рішення суду першої інстанції надійшла до прокуратури 07 квітня 2006 р. і знаходилася на розгляді протягом встановленого законом часу.
За ст.37 ЗУ „Про прокуратуру" від 05 листопада 1991 р. № 1789-ХІІ право внесення апеляційного, касаційного і окремого подання на вироки, рішення, ухвали і постанови судів надається прокурору і заступнику прокурора в межах їх компетенції, незалежно від їх участі в розгляді справи в суді першої інстанції
Проте, звернення ОСОБА_1 до Джанкойської міжрайонної прокуратури АР Крим з заявою про незаконність рішення суду першої інстанції не перешкоджало самій позивачці звернутися з апеляційною скаргою на рішення з метою захисту своїх прав, як це передбачено нормами цивільного процесуального законодавства України.
Прокурор Джанкойської міжрайонної прокуратури АР Крим 07 квітня 2006 р. отримав від ОСОБА_1 заяву про допомогу у вирішенні її справи і був ознайомлений з рішенням суду першої інстанції і з матеріалами справи 17 квітня 2006 р. (а.с.102), а апеляційна скарга була подана апелянтом 10 травня 2005 р. (а.с.103-105) без подачі заяви про апеляційне оскарження.
Таким чином, строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції пропущений без поважних причин, обставини, які наводить Джанкойська міжрайонна прокуратура АР Крим, за для доказу об'єктивності пропуску вказаного строку, колегія суддів, вважає необгрунтованими, тому клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження задоволенню не підлягає.
На підставі наведеного і, керуючись ст.ст, 74, 294 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати по цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим ум. Феодосії,
УХВАЛИЛА:
Клопотання прокурора Джанкойської міжрайонної прокуратури Автономної Республіки Крим відхилити.
Апеляційну скаргу Джанкойської міжрайонної прокуратури Автономної Республіки Крим на рішення Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим від 31 березня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Ізумрудний" про зміну формулювання звільнення у трудовій книжці і стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, за зустрічним позовом Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Ізумрудний" до ОСОБА_1 про стягнення матеріального збитку - залишити без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців