Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1915192624

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

З ПИТАНЬ ВСТАНОВЛЕННЯ СУДОВОГО КОНТРОЛЮ


24 березня 2025 рокуСправа № 280/8755/24 м. Запоріжжя


Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Максименко Л.Я., розглянувши матеріали заяви представника ОСОБА_1 по справі

за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр. Соборний 158-б, м. Запоріжжя, 69005, код ЄДРПОУ 20490012)

про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії, -


ВСТАНОВИВ:

В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду перебувала вищевказана адміністративна справа.  

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 21.11.2024 у справі №280/8755/24 позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області (пр. Соборний 158-б, м. Запоріжжя, 69005, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії,- задоволено частково.

Рішення суду набрало законної сили 29.01.2025 згідно постанови Третього апеляційного адміністративного суду.

19.03.2025 від представника ОСОБА_1 надійшло клопотання вх. № 13132, в якій він просить зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області надати звіт про виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 21.11.2024 року по справі № 280/8755/24.

Враховуючи те, що положення  ст. 382 КАС України  не передбачають обов`язку призначення судового засідання для розгляду заяви про встановлення судового контролю, суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, заяви, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв`язок у сукупності, вважає за необхідне зазначити наступне.

За правилами  статті 14 КАС України  судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Наведена норма кореспондується із положеннями  статті 370 КАС України, згідно якої судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Також, Конституційний Суд України, розглядаючи справу №1-7/2013 у Рішенні від 26.06.2013 року, звернув увагу, що вже неодноразово вказував на те, що виконання судового рішення є невід`ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини Рішення від 13.12.2012 року N 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт 3 мотивувальної частини Рішення від 25.04.2012 року N 11-рп/2012).

Отже, обов`язок виконати судове рішення виникає з моменту набрання ним законної сили.

Питання судового контролю за виконанням судових рішень врегульовано статтями  382, 382-1 КАС України.

Згідно з частиною першою  статті 382 КАС України  суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.

Згідно ч.ч. 2-3 ст. 382-1 КАС України, за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб`єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.

Так, рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 21.11.2024 року по справі № 280/8755/24, зокрема, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області виплатити пенсію ОСОБА_1 на визначений пенсіонером банківський рахунок за заявою поданою представником відповідно зазначеним банком в заяві реквізитам.

При цьому, листом Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 27.02.2025 було у відповідь на запит повідомлено представника позивача про те, що на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 21.11.2024 по справі №280/8755/24 Головним управлінням ОСОБА_1 змінено спосіб виплати на рахунок  відкритий в АТ «Ощадбанк» та нараховано доплату за період з 01.12.2024 по 28.02.2025, яку буде нараховано разом з основним розміром пенсії на наступний виплатний період, дата виплати пенсії - 13 число.

Водночас, як вказує позивач пенсію на день подання заяви,19.03.2025 не виплачено, на підтвердження чого надано скріншот з додатку Ощад 24 щодо стану рахунку позивача.

В свою чергу, відповідачем також не надано доказів виплати пенсії ОСОБА_1 на виконання рішення суду від 21.11.2024 року по справі № 280/8755/24.

Тобто, на даний час рішення суду не виконано у повному обсязі, доказів іншого суду не надано.

З огляд на викладене, суд вбачає підстави для встановлення судового контролю за виконанням рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 21.11.2024 по справі №280/8755/24 та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області у місячний строк з дня набрання цією ухвалою законної сили подати до Запорізького окружного адміністративного суду звіт про виконання судового рішення у справі № 280/8755/24.

Враховуючи наведене, керуючись  ст.  248,  256,  382 КАС України, суд, -


УХВАЛИВ:

Встановити судовий контроль за виконанням рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 21.11.2024 по справі №280/8755/24 та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області у місячний строк з дня набрання цією ухвалою законної сили подати до Запорізького окружного адміністративного суду звіт про виконання судового рішення у справі № 280/8755/24.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 15-денний строк з дня її постановлення.


Суддя                                                                                                          Л.Я. Максименко











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація