- Представник позивача: Янчук Максим Олександрович
- відповідач: Шепетівський Михайло Юрійович
- позивач: Шеревенець Анжела Петрівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 296/2787/25
2/296/1796/25
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"19" березня 2025 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м.Житомира Шкиря В.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви представника позивача ОСОБА_1 – адвоката Янчука Максима Олександровича до ОСОБА_2 про усунення спадкоємця від права на спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
14.03.2025 представник позивача – адвокат Янчук М.О. звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про усунення спадкоємця від права на спадкування.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 14.03.2025, справа передана на розгляд судді Шкирі В.М.
Ознайомившись із матеріалами позову, суддя дійшов висновку, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.
Предметом позову є немайнова вимога про усунення спадкоємця ОСОБА_2 (громадянина росії) від права на спадкування , зокрема 16/ частини квартири за адресою АДРЕСА_1 , що належала ОСОБА_3 .
Так ч.1 ст.497 ЦПК України передбачено,, що підсудність судам України цивільних справ з іноземним елементом визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
За приписами ч.1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Наразі встановлено, що ця справа підсудна Корольовському районному суду м.Житомира на підставі ч.1 ст.30 ЦПК України оскільки квавртира за адресою АДРЕСА_1 , що належала ОСОБА_3 знаходиться на території Корольовського району м.Житомира.
Разом з цим ст.175 ЦПК України визначено ряд вимог до позовної заяви.
Так п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України передбачено, що позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
Представник позивача вказав, що спадкодавець ( ОСОБА_3 ) через тяжку хворобу перебував у безпорадному стані, а відповідач ухилявся від надання спадкодавцю допомоги, не проживав з нею однією сім`єю та не піклувався про неї та що обов`язки по догляду за ОСОБА_3 взяв на себе батько позивача та вона сама.
З цього слідує, що позивач принаймні має знати на яку тяжку хворобу хворіла ОСОБА_3 та в чому виражався її безпорадний стан .
Також в позовній заяві не зазначено доказів, що підтверджують обставини (саме щодо догляду за ОСОБА_3 її батьком та нею самою та які докази свідчать про ухилення відповідачем від надання спадкодавцю допомоги), що є порушенням п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України.
Суддя звертає увагу, що не вимагає надати докази, а лише зазначити на яку тяжку хворобу хваріла ОСОБА_3 та якими доказами підтверджується, що відповідач ухилявся від надання допомоги.
Також не зазначено якими доказами підтверджується факт звернення позивача до нотаріуса у строки встановлені законом для для прийняття спадщини за правом представлення після смерті її батька ОСОБА_4 .
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже на усуненення недоліків позовної заяви вважаю за необхідне надати 10 днів з дня отримання цієї ухвали.
Керуючись ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 – адвоката Янчука Максима Олександровича до ОСОБА_2 про усунення спадкоємця від права на спадкування - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що якщо позивач не усуне недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Повний текст судового рішення складено та підписано 19.03.2025
Суддя В. М. Шкиря
- Номер: 2/296/1796/25
- Опис: усунення спадкоємця від права на спадкування
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 296/2787/25
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Шкиря В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.03.2025
- Дата етапу: 14.03.2025
- Номер: 2/296/1796/25
- Опис: усунення спадкоємця від права на спадкування
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 296/2787/25
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Шкиря В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.03.2025
- Дата етапу: 01.05.2025