Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1915206594

Справа № 304/222/25 Провадження № 2/304/371/2025


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


18 березня 2025 рокум. Перечин



Перечинський районний суд Закарпатської області в складі:


головуючої судді Гевці В.М.,

за участі секретаря судового засідання Гарайдич Р.А.,

       

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу № 304/222/25 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


У С Т А Н О В И В:


Позивач ОСОБА_1 звернувся у суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Позовні вимоги мотивує тим, що 05 червня 2004 року між ним та відповідачкою було зареєстровано шлюб. Від указаного шлюбу в них народилося троє дітей – донька ОСОБА_3 , яка на теперішній час вже є повнолітньою та має свою сім`ю, донька ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Позивач зазначає, що причиною звернення з цією позовною заявою до суду послужило те, що з відповідачкою у справі в них різні характери та погляди на сімейне життя, різні вподобання, що призводить до частих непорозумінь та сварок. На теперішній час у позивачки до відповідачки немає почуття любові та поваги. Спільним сімейним життям сторони не проживають уже більше десяти років та не ведуть спільне господарство. Примирення між сторонами неможливе, а тому просить не надавати їм строк для такого. У зв`язку з наведеним позивач звернувся до суду з цим позовом та просить суд шлюб розірвати.

Ухвалою суду від 06 лютого 2025 року відкрито спрощене позовне провадження в справі.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, однак подав заяву, в якій просив суд розглянути справу в його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить такі задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_2 у судове засідання також не з`явилася, подала до суду заяву, в якій просить справу розглянути без її участі, позовні вимоги визнає та не заперечує проти їх задоволення.

У зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд відповідно до частини 2 статті 247 ЦПК України, постановив здійснювати розгляд справи у відсутності сторін, які належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши та оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні доказів у справі, які є належними, допустимими та достатніми у своїй сукупності, суд дійшов такого висновку.

Так, у судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 05 червня 2004 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 .

Також установлено, що сторони у справі мають трьох дітей – доньку ОСОБА_3 , яка на теперішній час вже є повнолітньою та має свою сім`ю, доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підтверджується копією свідоцтва про народження серії  НОМЕР_2 , та сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 .

За приписами ст. 51 Конституції України, ст. 24 Сімейного кодексу України (далі – СК України) шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Таке положення національного законодавства України відповідає статті 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім`ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. 

За правилами ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Згідно із частиною першою статті 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

Частиною другою статті 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Відповідно до частини 2 статті 114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Згідно з частиною 3 статті 115 СК України  документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Судом з`ясовано, що сторони не підтримують шлюбних стосунків, шлюб носить формальний характер, тому його збереження неможливе та недоцільне, оскільки буде суперечити їхнім інтересам та інтересам їхніх дітей, у зв`язку з чим суд уважає, що шлюб між сторонами слід розірвати.

При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд зазначає наступне.

Згідно ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Таким чином, оскільки позивач при зверненні до суду з позовною заявою відповідно до квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки № 34 від 20 січня 2025 року сплатив 1 211, 20 грн судового збору, відповідачка позовні вимоги визнала до початку розгляду справи по суті, тому суд дійшов висновку, що ОСОБА_1  з державного бюджету слід повернути 605, 60 грн (1 211, 20 грн х 50%), а інші 50% судового збору стягнути на його користь з ОСОБА_2 , що відповідає положенням ст. 141, 142 ЦПК України.

З огляду на наведене та керуючись ст. 51 Конституції України, ст. ст. 12, 24, 105, 110, 112, 115 СК України, ст. ст. 6-13, 76, 89, 141, 142, 259, 263-265, 294 ЦПК України, суд,


У Х В А Л И В:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити повністю.               

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 05 червня 2004 року Виконкомом Сімерської сільської ради Перечинського району Закарпатської області, актовий запис № 05.

Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок, сплачений відповідно до квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки № 34 від 20 січня 2025 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач: ОСОБА_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; РНОКПП: НОМЕР_4 ; місце проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 .   



Головуюча: Гевці В. М.








  • Номер: 2/304/371/2025
  • Опис: про розірвання шлюбу за позовом Тодоріва Миколи Миколайовича до Тодорів Людмили Василівни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 304/222/25
  • Суд: Перечинський районний суд Закарпатської області
  • Суддя: Гевці В.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.01.2025
  • Дата етапу: 10.02.2025
  • Номер: 2/304/371/2025
  • Опис: про розірвання шлюбу за позовом Тодоріва Миколи Миколайовича до Тодорів Людмили Василівни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 304/222/25
  • Суд: Перечинський районний суд Закарпатської області
  • Суддя: Гевці В.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.01.2025
  • Дата етапу: 18.03.2025
  • Номер: 2/304/371/2025
  • Опис: про розірвання шлюбу за позовом Тодоріва Миколи Миколайовича до Тодорів Людмили Василівни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 304/222/25
  • Суд: Перечинський районний суд Закарпатської області
  • Суддя: Гевці В.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.01.2025
  • Дата етапу: 18.03.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація