Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1915207769

Справа № 352/473/25

Провадження № 1-кп/352/172/25


В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


25 березня 2025 року м. Івано-Франківськ


Тисменицький районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді                                 ОСОБА_1

за участю:

секретаря судового засідання                 ОСОБА_2

прокурора                                         ОСОБА_3

представника потерпілого                         ОСОБА_4

обвинуваченого                                 ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду кримінальне провадження №12025091250000028 від 01 лютого 2025 року за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с. Пановичі, Бережанського району Тернопільської області, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, не працюючого, пенсіонера, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не судимого,

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України,

В С Т А Н О В И В:

31.01.2025 близько 14 год ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою вчинення незаконної порубки лісу, без спеціального на те дозволу, який посвідчується відповідним документом        (лісорубним        квитком, ордером), виданим уповноваженим органом, прибув гужовим транспортом спільно зі своєю дочкою ОСОБА_6 , яка не була обізнана зі злочинними намірами останнього, в квартал № 94 виділу № 188, 190 захисних лісонасаджень регіональної філії виробничого структурного підрозділу «Львівська дистанція захисних лісонасаджень» АТ «Українська залізниця», розташованого в с. Ямниця Ямницької ТГ Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

Діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив, прагнучи незаконно збагатитись, ОСОБА_5 , переконавшись в тому, що за його протиправними діями ніхто не спостерігає, використовуючи заздалегідь підготовлене знаряддя вчинення злочину - бензопилу марки «Stihl MS 120», яку він привіз із собою, вчинив незаконну порубку шістьох дерев, породи «ясен» з діаметрами самовільно зрубаних пнів 29 см, 23 см, 20 см, 24 см, 26 см та 31 см, а саме повністю відокремив стовбури дерев від коренів, шляхом їх спилювання та завантажив до гужового воза.

Внаслідок вчиненої ОСОБА_5 незаконної порубки шести дерев завдано істотну шкоду довкіллю, а саме відбулись зміни в породному складу та якості насадження, а також погіршились захисні та ґрунтозахисні важливі екологічні властивості, створена загроза водної та вітрової ерозії грунту, а також навколишньому природному середовищу завдано шкоду на загальну суму 35 258, 23 гривень.

Такими діями  ОСОБА_5  вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 246 КК України.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 , свою провину у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України визнав повністю. Пояснив, що 31.01.2025 в с. Ямниця Ямницької ТГ Івано-Франківського району біля залізничної колії спиляв 6 дерев породи «ясен» та завантажив їх до гужового воза, а коли перевозив додому був зупинений працівниками правоохоронних органів. У вчиненому розкаявся, просив не призначати суворе покарання, спричинену шкоду відшкодував в повному обсязі.

Вислухавши думки учасників судового розгляду, приймаючи до уваги, що обвинувачений ОСОБА_5 не оспорює фактичні обставини справи, кваліфікацію кримінального правопорушення, судом встановлено, що обвинувачений вірно розуміє зміст обставин справи, відсутні сумніви в добровільності його позиції, тобто визнання ним вини не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, суд в порядку ч.3 ст.349 КПК України визнав недоцільним дослідження доказів щодо обставин, які ніким не оспорювалися, і обмежився допитом обвинуваченого і дослідженням матеріалів, що характеризують особу обвинуваченого ОСОБА_5 .

Отже, суд кваліфікує дії ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 246 КК України, як незаконна порубка дерев у захисних насадженнях, що заподіяло істотну шкоду.

При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_5 суд, згідно із вимогами ст.65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини справи, що пом`якшують та обтяжують покарання. Так, ОСОБА_5 вчинив злочин віднесений до категорії нетяжких злочинів, раніше не судимий, одружений, пенсіонер, заподіяну шкоду відшкодував у повному обсязі.

Обставинами, які пом`якшують покарання обвинуваченого, суд визнає його щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення та повне відшкодування спричиненої шкоди.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого, судом не встановлено.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що для виправлення обвинуваченого і для попередження вчинення нових кримінальних правопорушень у майбутньому, буде справедливим та достатнім обрати йому покарання у виді пробаційного нагляду, що буде відповідати не тільки тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, обставинам справи, але й особі обвинуваченого.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Так, ухвалами слідчих суддів був накладений арешт на вилучене в ході огляду майно, відповідно арешт слід скасувати.

Питання про речові докази слід вирішити згідно з правилами ст.100 КПК України.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 100, 368-374, 376 КПК України,


У Х В А Л И В :


Визнати винуватим ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України та призначити йому покарання у виді пробаційного нагляду строком на один рік.

На підставі ст. 59-1 КК України встановити ОСОБА_5 такі обов`язки:

1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації за місцем проживання;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Строк покарання у виді пробаційного нагляду ОСОБА_5 , обчислювати з дня постановки на облік уповноваженим органом з питань пробації.

Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 04 лютого 2025 року на: сокиру, бензопилу, гужовий віз та шість колод породи ясень.

Речовий доказ: шість дерев, породи «ясен» з діаметрами самовільно зрубаних пнів 29 см, 23 см, 20 см, 24 см, 26 см та 31 см, що передані на відповідальне зберігання власнику АТ «Українська залізниця» - залишити в розпорядженні власника; гужовий віз, який переданий на відповідальне зберігання ОСОБА_5 – передати власниці ОСОБА_6 ; сокиру з дерев`яним руків`ям та бензопилу «Stihl MS120» оранжевого кольору, серійний номер 821288052, що зберігаються в кімнаті зберігання речових доказів ВП №1 (м. Тисмениця) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області – конфіскувати в дохід держави; диск СД-Р – залишити в матеріалах кримінального провадження.


Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

На вирок може бути подана апеляція до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити учасникам судового провадження.




Суддя                         ОСОБА_7





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація