- яка притягається до адмін. відповідальності: Ільницький Ігор Михайлович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Єдиний унікальний номер 142/169/25
Номер провадження № 3/142/113/25
ПОСТАНОВА
іменем України
25 березня 2025 року смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Нестерук В.В., розглянувши матеріали, що надійшли від відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Лосинець Турківського району Львівської області, громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1 , згідно протоколу не працюючого,
за ст. 173 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
25 березня 2025 року до Піщанського районного суду Вінницької області від відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 032814 від 21 березня 2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Відповідно до вказаного протоколу, 21 березня 2025 року, о 16 годині 15 хвилин, ОСОБА_1 перебуваючи в громадському місці біля буд. 2 по вул. Грушевського в с. Дмитрашківка вчинив дрібне хуліганство відносно ОСОБА_2 , а саме висловлювався в її адресу нецензурною лайкою та штовхнув її, чим порушив громадський порядок і спокій громадян, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з`явився, подав заяву, в якій просить розгляд справи проводити без його участі.
На підставі наведеного, враховуючи положення ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розгляд справи провести без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на підставі наявних в матеріалах справи письмових доказів.
Суд, вивчивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення, дослідивши долучені до нього матеріали, приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 173 КУпАП передбачена відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, доведена дослідженими у судовому засіданні матеріалами справи, а саме відомостями, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 032814 від 21 березня 2025 року, в якому зафіксовано, що 21 березня 2025 року, о 16 годині 15 хвилин, ОСОБА_1 перебуваючи в громадському місці біля буд. 2 по вул. Грушевського в с. Дмитрашківка вчинив дрібне хуліганство відносно ОСОБА_2 , а саме висловлювався в її адресу нецензурною лайкою та штовхнув її, чим порушив громадський порядок і спокій громадян, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 21.03.2025 року, в яких потерпіла зазначає, що 21.03.2025 об 16-15 год. на вул. Грушевського в с. Дмитрашківка, ОСОБА_1 ображав її нецензурною лайкою та штовхнув, після чого пішов у невідомому напрямку, тому вона повідомила до поліції, письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 від 21.03.2025 року в яких останній вказує що 21.03.2025 об 16-15 год. на вул. Грушевського в с. Дмитрашківка, ОСОБА_1 ображав нецензурною лайкою штовхнув та кинув на землю ОСОБА_2 , після чого пішов у невідомому напрямку, письмовими поясненнями ОСОБА_1 в яких він підтверджує обставини події, також до матеріалів справи додано витяг з бази даних АРМОР щодо ОСОБА_1 .
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено, відомостей щодо освідування ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння не надано.
Статтею 17 Закону України від 23.02.2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».
Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У справі «Ізмайлов проти росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи»». Також, як у справі «Бакланов проти росії» (рішення від 9 червня 2005 року), так і в справі «Фрізен проти росії» (рішення від 24 березня 2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу законності і воно не було свавільним».
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, та беручи до уваги характер та обставини правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, який не працює, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП та вважає необхідним та достатнім для виправлення останньогозастосування до нього адміністративного стягнення в межах санкції ст. 173 КУпАП у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 гривень 60 копійок.
Керуючись ст.ст. 33 - 35, 221, 245, 252, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 грн. 60 копійок.
Роз`яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Піщанський районний суд Вінницької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя:
- Номер: 3/142/113/25
- Опис: Дрібне хуліганство.
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 142/169/25
- Суд: Піщанський районний суд Вінницької області
- Суддя: Нестерук В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.03.2025
- Дата етапу: 25.03.2025
- Номер: 3/142/113/25
- Опис: Дрібне хуліганство.
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 142/169/25
- Суд: Піщанський районний суд Вінницької області
- Суддя: Нестерук В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.03.2025
- Дата етапу: 25.03.2025
- Номер: 3/142/113/25
- Опис: Дрібне хуліганство.
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 142/169/25
- Суд: Піщанський районний суд Вінницької області
- Суддя: Нестерук В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.03.2025
- Дата етапу: 10.04.2025