Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1915223314

Справа № 139/218/25

Провадження № 2/139/130/25


У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі


24 березня 2025 року                         селище Муровані Курилівці


Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Ліщина Т.П., ознайомившись із матеріалами цивільної справи та доданими до неї матеріалами за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) та ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівнянське» (місцезнаходження: Вінницька область, Могилів-Подільський район, с. Рівне, вул. Центральна, буд. 6, код ЄДРПОУ 43722528) про розірвання договору оренди землі,


УСТАНОВИВ:

20.03.2025 через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи представник позивача адвокат Шоломіцький Іван Валентинович звернувся до Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області з позовною заявою від 20.03.2025 в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Предметом позову є заявлені позивачами вимоги про розірвання договору оренди земельної ділянки з кадастровим номером 0522886200:04:001:0058, який укладено 28.12.2020 між ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ТОВ «Рівнянське». Підставою позову є порушення відповідачем умов договору оренди землі в частині сплати орендної плати, що є систематичним невиконанням істотних умов договору.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд приходить до таких висновків.

Відповідно до ч. 2 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу України (у тексті - ЦПК України) позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Згідно ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Враховуючи дані норми закону, вимоги глави 2 ЦПК України, судом встановлено, що позов належить до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області.

Позовна заява за формою і змістом відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Судовий збір сплачено у розмірі та порядку, встановленому Законом України «Про судовий збір». Документ, що підтверджує сплату судового збору, доданий до позовної заяви.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення заяви, відмови у відкритті провадження у справі, передбачених ст. ст. 185, 186 ЦПК України, немає.

У зв`язку з наведеним, суд вважає за можливе відкрити провадження у справі, а її розгляд, з урахуванням положень ч. 4 ст. 274 ЦПК України, проводити за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 27, 30, 175 - 180, 187, 189 - 191, 212, 258 - 261, 274 ЦПК України, суд,


ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівнянське» про розірвання договору оренди землі, - прийняти до розгляду Мурованокуриловецьким районним судом Вінницької області за правилами загального позовного провадження та відкрити провадження у справі.

Призначити у справі підготовче судове засідання, яке відбудеться 17 квітня 2025 року о 10:00 годині в залі судових засідань Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області за адресою: Вінницька область, Могилів-Подільський район, селище Муровані Курилівці, вул. Єдності, буд. 8.

Встановити для подання відповідачем відзиву на позов п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. До відзиву необхідно додати: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. В разі, якщо відзив підписаний представником відповідача, до відзиву необхідно додати довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.

Роз`яснити відповідачеві, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішуватись на підставі наявних у ній матеріалів. Крім того, відповідач має право подати заяву про визнання позову, пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

У разі подання відповідачем відзиву, позивач має право протягом п`яти днів з дня його отримання направити суду та іншим учасникам справи відповідь на відзив.

У разі подання позивачем відповіді на відзив, відповідач має право протягом п`яти днів з дня її отримання направити суду та іншим учасникам справи заперечення на відповідь на відзив.

Роз`яснити учасникам справи, що копія відзиву (відповіді на відзив, заперечення на відповідь на відзив, письмових пояснень) та доданих до нього (них) документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) до суду відзиву (відповіді на відзив, заперечення на відповідь на відзив, письмових пояснень).

У разі невиконання вказаних вимог, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Суд повідомляє про технічну можливість проведення судового засідання у вказаному режимі.

Учасники справи можуть отримати інформацію про справу, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://mr.vn.court.gov.ua.

Роз`яснити учасникам справи, що з підстав, зазначених у ст. ст. 36, 37 і 38 ЦПК України, судді, секретареві судового засідання може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Сторони мають право звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді.

Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати позивачеві та відповідачеві.

У відповідності до ч. 2 ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя                                                         Тарас ЛІЩИНА



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація