Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1917177459

Справа №295/3125/25

Категорія  289

3/295/1042/25



П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.03.2025 року м. Житомир


               Богунський районний суд м. Житомира в складі:

головуючої судді Довгалюк Л.В.,

за участі секретаря судового засідання Морозової К.П.,

прокурора Крігер Л.Ю.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли з Житомирського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який до 03.09.2024 займав посаду інспектора сектору контролю за обігом зброї Житомирського районного управління поліції ГУНП у Житомирській області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -


в с т а н о в и в :


ОСОБА_1 , працюючи у період із 13.04.2023 по 03.09.2024 на посаді інспектора сектора контролю за обігом зброї Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області, будучи відповідно до п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно (20.02.2025) без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01.01.2024 по 03.09.2024 при звільнені, поза межами встановленого законом терміну, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, підтвердив обставини, викладені у протоколі, у вчиненому щиро розкаявся.

Прокурор у судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного із корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції даної статті у мінімальному розмірі.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов наступного висновку.

Міжнародні стандарти протидії корупції зобов`язують держави вживати заходів для встановлення у своєму національному законодавстві відповідальності за вчинення корупційних діянь. Це закріплено, зокрема, у Главі ІІ «Кримінальної Конвенції про боротьбу з корупцією» від 27.01.1999, Главі ІІ Додаткового протоколу до неї від 15.05.2003, Главі ІІІ «Конвенції ООН проти корупції» від 31.10.2003, що ратифіковані Верховною Радою України 18.10.2006 та є обов`язковими для України.

Родовим об`єктом корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, виступають суспільні відносини, якими визначаються зміст та порядок законної діяльності суб`єктів владних повноважень, встановлений відповідними нормативними актами.

Згідно зі статтями 9, 10 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління та за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Окрім повного визнання вини ОСОБА_1 , його винуватість підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 7/2025 від 05.03.2025; копією послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 ; копіями витягів з наказів за № № 154 о/с, 504 о/с від 13.04.2023 та 03.09.204 по особовому складу ГУНП у Житомирській області; копіями рекомендації та зобов`язань для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування передбаченого ЗУ «Про запобігання корупції» при звільнені з роботи/служби, з якими ОСОБА_1 було ознайомлено, про що свідчать його підписи; копією посадової інструкції інспектора сектору контролю за обігом зброї Житомирського районного управління поліції ГУНП у Житомирській області від 02.07.2024; копією декларації; письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.

Згідно з підпунктом «з» п. 1 ст. 3 Закону ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та відповідальності за порушення вимог фінансового контролю і зобов`язаний подавати декларації відповідно до Закону.

У примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст. 45 Закону, зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а","в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом голови НАЗК від 23.07.2021 № 449/21, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.

Згідно Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», введено воєнний стан на усій території України, строк дії якого неодноразово продовжувався та діє на теперішній час.

12.10.2023 набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до цього Закону, особи, які звільнилися після набрання чинності цим законом, мають подати декларацію при звільнені протягом 30 календарних днів із дня припинення відповідної діяльності.

Отже, за вказаних обставин ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (при звільненні), протягом 30 календарних днів після звільнення, яке відбулося 03.09.2024, але не пізніше.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, за даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні тільки 20.02.2025 о 16 год 40 хв, тобто з порушенням строку, визначеного Законом, без поважних причин.

Про те, що він є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, ОСОБА_1 обізнаний, про що свідчать його пояснення, надані у судовому засіданні та письмові матеріали справи.

Надаючи оцінку всім зібраним у справі доказам в їх сукупності, суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю поза розумним сумнівом, дії останнього кваліфіковано правильно.

При накладенні адміністративного стягнення судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, повне визнання вини ОСОБА_1 та його критичне ставлення до вчиненого, обставини, що пом`якшують (щире каяття) та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, зважаючи на позицію прокурора, суд вважає за можливе призначити стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. cт. 3, 45 Законом України «Про запобігання корупції», ст. ст. 7, 34-35, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 245, 251, 252, 256, 283, 285, 289, 291, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", -

п о с т а н о в и в :


ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

(Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/ТГ м. Житомир/21081100; Код отримувача: 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA228999980313090106000006797; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування кодукласифікації доходів бюджету:Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з  ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.

(Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).).

Роз`яснити правопорушнику, що згідно ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний вище строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.


Суддя




  • Номер: 3/295/1042/25
  • Опис: Порушення вимог фінансового контролю
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 295/3125/25
  • Суд: Богунський районний суд м. Житомира
  • Суддя: Довгалюк Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.03.2025
  • Дата етапу: 06.03.2025
  • Номер: 3/295/1042/25
  • Опис: Порушення вимог фінансового контролю
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 295/3125/25
  • Суд: Богунський районний суд м. Житомира
  • Суддя: Довгалюк Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.03.2025
  • Дата етапу: 26.03.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація