Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1917189718

справа № 208/1329/25

№ провадження 1-в/208/321/25


УХВАЛА

Іменем України


19 березня 2025 р.        м. Кам`янське


Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2

за участю прокурора ОСОБА_3

представника ДУ “КВК(№34)” ОСОБА_4

засудженої ОСОБА_5 – в режимі

відеоконференції

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Кам`янське клопотання за-судженої ОСОБА_5 про звільнення від призначеного судом покарання у зв`язку з усуненням караності діяння,


ВСТАНОВИВ:


До Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області надійшло клопотання засудженої ОСОБА_5 , яка просить застосувати до неї Закон України від 18.07.24 № 3886-ІХ та переглянути її кримінальну справу.

В судовому засіданні засуджена, підтримала клопотання, просила задовольнити.

Представник ДУ “Кам`янська виправна колонія (№34)” ОСОБА_4 , яка діє на підставі довіреності, заперечувала проти задоволення клопотання засудженої, зазначивши, що розмір шкоди, спричиненої злочином, не передбачає звільнення її на підставі цього закону.

Суд, заслухавши засуджену, представника установи виконання покарань, прокурора, який вважав клопотання засудженої безпідставним, дослідивши особову справу засудженої, приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 вироком Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 09 лютого 2022 року визнана винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, за вчинення якого їй призначене покарання у виді 3 років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнена від відбування покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку в 1 рік.

Ухвалою Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 15 травня 2023 року звільнення скасовано і суджена направлена для відбування покарання, призначено їй вироком Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 09 лютого 2022 року за ч. 3 ст. 185 КК України, у виді позбавлення волі на строк 3 роки.

Покарання ОСОБА_5 відбуває в ДУ “Кам`янська виправна колонія (№34)”.

Вищезазначеним вироком встановлено, що злочин було вчинено 24 жовтня 2021 року, і вказаним злочином спричинено шкоду на суму 2361,24 грн.

Законом України “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів” від 18 липня 2024 року № 3886-IX, який набрав чинності 09 серпня 2024 року, ст.51 КУпАП викладена в іншій редакції, якою зокрема визначена вартість чужого майна, що становить дрібне викрадення чужого майна, і відповідно розмежовує адміністративні та кримінальні правопорушення. Прийняття зазначеного Закону зумовило перегляд деякий судових рішень щодо кримінальних правопорушень, що стосувалися заволодіння чужим майном шляхом крадіжок, шахрайства, привласнення чи розтрати.

Із часу набуття 09 серпня 2024 року чинності Законом № 3886-IX кримінальна відповідальність за статтями 185, 190, 191 КК може настати, лише якщо розмір викраденого перевищує 2 неоподаткованих мінімумів. Унаслідок цієї зміни частина діянь, які на час їх вчинення передбачали кримінальну відповідальність, після цього охоплюється диспозицією ст. 51 КУпАП.

Відповідно до пункту 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.

При цьому, підпунктом 169.1.1 статті 169 розділу IV Податкового кодексу України визначено, що податкова соціальна пільга дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Відповідно з 01 січня 2021 року податкова соціальна пільга становила 1135 гривень, і відповідно нижня межа крадіжки, що є кримінальним правопорушенням, на час діяння, що інкримінується ОСОБА_5 , становить 2270 гривень. В той же час, сума викраденого майна відповідно до вироку становить 2361,24 грн., що перевищує нижню межу суми шкоди, що характеризує діяння як кримінальне правопорушення.

А отже, ОСОБА_5 , засуджена за діяння, караність якого законом не усунута, а відповідно відсутні підстави для звільнення її від покарання, призначеного вироком вироком Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 09 лютого 2022 року.

За таких обставин клопотання засудженої не підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 537, 539 КПК України, суд, -


УХВАЛИВ:


У задоволенні клопотання засудженої ОСОБА_5 про звільнення від призначеного судом покарання у зв`язку з усуненням караності діяння - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали виготовлений та оголошений учасникам судового розгляду 20 березня 2025 року о 08 годині 00 хвилин.

       

Головуючий суддя                                                         ОСОБА_1


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація