Справа № 2-153
2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
«27» березня 2008 року смт.Ярмолинці
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
в складі головуючого судді Худика М.П.,
при секретарі Принада А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ярмолинці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання такою, що втратила право користування житловим будинком, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2., в якому просила визнати її такою, що втратила право користування житловим будинком.
В суді позивачка, підтримуючи позовні вимоги, просить визнати ОСОБА_2. такою, що втратила право користуватися житловим будинком поАДРЕСА_1. Такі вимоги мотивує тим, що вона являється власником вищевказаного будинку. Відповідачка в 2005 році вступила в шлюб з сином позивачки ОСОБА_3, зареєструвалась в будинку і стала в ньому проживати. В січні 2007 року сім'я розпалась і з того часу відповідачка проживає в будинку своєї матері. Реєстрація відповідачки в будинку створює для позивачки перешкоди в користуванні будинком, вона не може отримати субсидію на оплату комунальних послуг, вимушена оплачувати ці послуги і на відповідачку, як на члена сім'ї. У зв'язку із тим, що відповідачка більше року не проживає в будинку, позивачка просить позов задоволити, визнавши відповідачку такою, що втратила право користування цим житлом.
Відповідачка в судове засідання не з'явилась, причини неявки не повідомила, про час, день, місце розгляду справи була повідомлена оголошенням про виклик в суд в газеті «Подільські вісті».
Суд вважає за можливе справу розглянути у відсутності відповідача на підставі наявних доказів у справі, постановивши заочне рішення.
Заслухавши пояснення позивачки, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи в цілому, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст..391 ЦК України власник майна, в тому числі і будинку, має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном, не пов'язаних із позбавленням володіння.
Згідно ст.405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником.
Судом встановлено, що позивачка є власником житлового будинку поАДРЕСА_1, що підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно..
Відповідачка з 2005 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з сином позивачки ОСОБА_3, тому як член сім'ї позивачки була зареєстрована та проживала у вищевказаному будинку.
Згідно довідки виконкому Антоновецької сільської ради № 47 від 14.01.2008 року ОСОБА_2, 1980 року народження, зареєстрована в погосподарському номері ОСОБА_1 з 24.03.2005 року і проживала до 16.01.2007 року.
Згідно довідки виконкому Антоновецької сільської ради № 123 від 29.01.2008 року ОСОБА_2, 1980 року народження, на даний час проживає в матері, ОСОБА_4, поАДРЕСА_2, без реєстрації.
Крім того, факт відсутності відповідачки по місцю реєстрації: АДРЕСА_1, підтверджується показами свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6.
За таких обставин позов слід задоволити.
Керуючись ст. 213-215,226 ЦПК України, на підставі ст. ст..391, 405 ЦК України, -
вирішив:
Позов задоволити.
Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим будинком по АДРЕСА_1.
Відповідачкою може бути подано заяву про перегляд заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Позивачкою на рішення може бути подано апеляційну скаргу в апеляційний суд Хмельницької області суд через Ярмолинецький районний суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Суддя М.Худик