Справа №1П-43/07
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 липня 2007 року Лубенський міськрайонний суд
Полтавської області в складі: головуючого судді Чабаненко В.О. при секретарі Шрейтер С.О. з участю прокурора Савицького І.В, потерпілої ОСОБА_3 представника потерпілих ОСОБА_6, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Лубни кримінальну справу по обвинуваченню: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця с.Линовиця, Прилуцького району, Чернігівської області, мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, працюючого лікарем ЦРЛ за ст. 286 ч. 2 КК України, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Органами досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що 06.03.2007 року о 19 годині 10 хвилин перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння, керуючи технічно-справним автомобілем ВАЗ-21011 д.н. НОМЕР_1, який належить йому на підставі генерального доручення рухався по вул.Залізничній в м.Лубни Полтавської області, зі швидкістю близько 50 км/год., з увімкненим освітленням фар.
Проїжджаючи заокруглення дороги та наближаючись до пішохідного мосту через залізничні колії залізничного вокзалу ст. Лубни розташованого навпроти проїзної частини, водій ОСОБА_1 грубо порушуючи правила безпеки дорожнього руху, перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння, що значно зменшує реакцію водія, завчасно виявити попереду свого автомобіля у світлі фар небезпеку для руху у вигляді стоячих двох пішоходів ОСОБА_2та ОСОБА_3, яка тримала в руках велосипед з увімкненою фарою та маючи технічну можливість шляхом гальмування уникнути на них наїзду, бо в момент виявлення пішоходів з велосипедом керований ним автомобіль знаходився на відстані значно більшій чим та яка необхідна для повної зупинки його автомобіля, проявив неуважність, не прийняв своєчасних заходів до екстренного гальмування свого автомобіля, в результаті чого допустив наїзд на даних пішоходів та з місця пригоди зник.
В результаті даної пригоди водій ОСОБА_1 заподіяв пішоходам ОСОБА_3 та ОСОБА_2 тяжкі тілесні ушкодження. Так, згідно висновку судово-медичної експерити № 182 від 13.04.2007 року у ОСОБА_3 маються тілесні ушкодження у вигляді черепно-мозкової травми, забою головного мозку середньо-важкого ступеню, травматичного крововиливу під м»які мозкові оболонки, перелому лобної кістки зправа, тупої травми лівого ока з обширним синцем навколо ока та травматичною атрофією зорового нерву лівого ока, забою правого кульшового суглобу, забитих ран обличчя, синців та саден обличчя, забитих ран правої гомілки, синців нижніх кінцівок, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, як небезпечних для життя в момент їх спричинення.
Згідно висновку судово-медичної експерити № 183 від 13.04.2007 року у ОСОБА_2 маються тілесні ушкодження у вигляді черепно-мозкової травми, забою головного мозку середньо-важкого ступеню, травматичного крововиливу під м»які мозкові оболонки, перелом правої скроневої кістки, гематоми лівої скроневої ділянки на навколо ока, відкритого перелому діафізу великогомілкової та малогомілкової кісток правої гомілки з наявністю рваної рани по передній поверхні гомілки в середній третині, закритого перелому лівої ключиці зі зміщенням уламків, саден лобу, синців лівого гомілково-ступневого суглобу, по задній поверхні лівої гомілки, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, як небезпечних для життя в момент їх спричинення.
Згідно висновку комісійної автотехнічної експертизи № 3 від 15.06.2007 року водій автомобіля ВАЗ-21011 ОСОБА_1 грубо порушив вимоги п.п. 2.9 «а», 2.10, 12.3 Правил дорожнього руху, що означають:
П.2.9 Водієві забороняється :
а) керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп»яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин; п.2.10 У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов"язаний :
а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту
9.10 цих Правил;
в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету
швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і
відправити потерпілих до лікувального закладу;
г-1) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті "г" пункту 2.10 цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу ( з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;
д) повідомити про дорожньо-транспорту пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та
адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;
є) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об"їзд місця пригоди;
є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі ( крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки);
П.12.3 У разі винекнення небезпеки для руху або перешкоди , яку водій об»єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об»їзду перешкоди, які знаходяться в причинному зв»язку з наслідками цієї пригоди .
Водій ОСОБА_1 мав технічну можливість попередити наїзд на пішоходів ОСОБА_2 і ОСОБА_3 шляхом виконання п.12.3 Правил дорожнього руху - застосування екстренного гальмування в умовах даної пригоди, для чого у нього не було перешкод технічного характеру.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав частково та пояснив суду, що у листопаді 2006 року він придбав у м.Києві автомобіль марки ВАЗ-21011, який оформив за генеральним дорученням і в м.Лубнах поставив на тимчасову реєстрацію д.н. НОМЕР_1. При придбанні і в подальшій ним експлуатації даний автомобіль знаходився в технічно-справному стані, так і на час пригоди надійно працювали гальма, рульове управління, ходова частина, світлове обладнання. 06.03.2007 року в вечірній час близько 17 години він перебував на відкритті амбулаторії загальної практики і сімейної медицини по вул.Метеорологічній в м.Лубни ( приміщення дитсадка), де випив близько 300 гр. шампанського. Далі цього дня йому потрібно було віддати борг одній особі, що проживає по 1 пров.вул.Осовської в м.Лубни і тому близько 19 години на власному автомобілі поїхав за вказаним маршрутом. Автомобіль він взяв з приміщення гаража, що розташований неподалік у кооперативі "Меркурій" біля з/д колій. З собою за компанію взяв свого кума ОСОБА_4який також був на відкритті амбулаторії, який сидів на передньому пасажирському сидінні. Було почуття втоми, бо цілий день працював. Рухаючись по вул.Залізничній в м.Лубни він рухався з увімкненим ближнім світлом фар, зі швидкістю біля 50 км/год. Проїзжаючи в районі перехрестя з іншою вулицею, що виходить до вул.Р.Люксембург на заокругленні дороги вправо та вліво, він виїхав на зустрічну смугу руху і вирівняв потім на свою смугу руху та раптово помітив у світлі фар двох пішоходів, які стояли на проїзній частині, між якими впоперек дороги стояв велосипед. Як саме розташовувався велосипед, куди передньою частиною вказати не може. При виявленні небезпеки для руху він одночасно вижав педаль зчеплення і нажав гальма. Можливо прийняв рулем вліво. Наїзд на двох пішоходів було скоєно передньою правою частиною автомобіля. Після повної зупинки автомобіля він з ОСОБА_4 вийшли з машини до потерпілих, якими виявилося дві жінки, які лежали на правому узбіччі дороги, при цьому одна була без свідомості, яку він поклав на бік, інша намагалась говорити по телефону. В цей час з боку з/д вокзалу підійшло здається троє молодих хлопців, які з мобільного телефону викликали швидку медичну допомогу. Він також намагався викликати швидку але в нього це не вдавалося. Далі хлопці сказали їдьте звідси і він з ОСОБА_4 сіли в автомобіль і поїхали далі, де звернули на іншу вулицю і доїхавши до фірми "Елеком" по вул.Залізничній зупинилися, де він хотів піти до свого тестя розповісти обставини. В цей час одна за одною проїхало дві машини швидкої медичної допомоги. Після цього, він під"їхав до свого гаража
і побачив , що поїхали до місця ДТП працівники міліції і він поставив далі свій автомобіль до гаража, не знав що робити. Далі йому подзвонив його тесть і запитав чи брав автомобіль і що в нього цікавляться працівники міліції. Він повідомив де знаходиться працівникам міліції, які приїхали та оглянули його автомобіль, затримавши його. Стан проїзної частини був сухий. В районі перехрестя ліворуч стояв стовп на якому горіло освітлення. Іншого освітлення в місці ДТП не було. На момент пригоди попутнього, зустрічного транспорту не було. Звернувся до суду з заявою в якій просить звільнити його від кримінальної відповідальності, а провадження по справі закрити на підставі Закону України "Про амністію" від 19.04.2007 року, так як він вчинив злочин в-перше і має на утриманні доньку Тетяну, якій не виповнилося 18 років.
Крім часткового визнання вини,вина ОСОБА_1 підтверджується показами потерпілих,свідків, протоколами огляду,протоколами відтвореня обставин ДТП, експертизами,іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Дії ОСОБА_1, що виразилися у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяли потерпілим тяжкі тілесні ушкодження, суд кваліфікує за ст. 286 ч. 2 КК України.
На підставі ст. 6 п.4 КПК України кримінальна справа не може бути порушена, а порушена кримінальна справа підлягає закриттю внаслідок акта амністії.
09.06.2009 р. набрав чинності Закон України "Про амністію" від 19.04.2007 р.
Встановлено, що підсудний ОСОБА_1 злочин скоїв до прийняття Закону України "Про амністію" від 19.04.2007 року, має неповнолітню дитину доньку ОСОБА_5- ІНФОРМАЦІЯ_2народження, що підтверджується копією свідоцтва про народження дитини.
Відповідно до ст.1 п . "б" Закону України "Про амністію" від 19.04.2007 року звільняються від покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов"язаних з позбавленням волі, особи, засуджені за умисні злочини, за які за законом передбачено покарання менш сурове, ніж позбавлення волі на строк не більше п"яти років, та за злочини, вчинені з необережності, за які законом передбачено покарання менш сурове, ніж позбавлення волі на строк не більше 10 років, які не позбавлені батьківських прав, які мають дітей, яким не виповнилося 18 років.
Заслухавши підсудного,який прохає застосувати до нього амністію, прокурора,який підтримав подання, потерпілих, які не заперечують проти застосування акту амністії, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що до підсудного ОСОБА_1 слід застосувати акт амністії на підставі Закону України "Про амністію" від 19.04.2007 року, так як він вчинив злочин з необережності, має доньку ОСОБА_5, якій не виповнилося 18 років.
Керуючись ст.1 п. "б" Закону України "Про амністію" від 19.04.2007 року, ст. 44 КК України, ст.6 п. 4 КПК України ,
ПОСТАНОВИВ :
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ст. 286 ч.2 КК України.
Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 за ст. 286 ч.2 КК України закрити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області протягом 7 діб з моменту її винесення .