Судове рішення #19191475

 № 2a-1842-09

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2009 року

Калінінський районний суд м. Горлівки Донецької області В складі: судді Прокопчук Г. М., при секретарі Кольчик Ю. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Горлівці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІДПС Слов’янського взводу батальйону ДПС «про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення":

ВСТАНОВИВ

Як вбачається зі змісту скарги ОСОБА_1. В. просить скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення № АН 243983 від 01.04.2009 р. яку отримав 20.05.2009 р. про притягнення його до адміністративної відповідальності, посилаючись на порушення норм чинного законодавства при її складанні.

В судовому засіданні представник позивача підтримала доводи позову. Як вбачається з оскаржуваної постанови 01.04.2009 р. о 12.10 год. ОСОБА_1 керував автомобілем VOLKSWAGEN, дн АН 73-36 EH, на 687 км аш Київ-Довжанський зі швидкістю 119 кмгод при встановленій швидксті 90 кмгод. Своїми діями порушив вимоги пункту 12.6 г ПДР, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 122 КпАП України, за що було накладено штраф в розмірі 255 грн.. В постанові зазначено, що швидкість руху вимірювалась приладом Візір.

Суд вважає, що зазначена постанова підлягає скасуванню з наступних підстав. Ні в протоколі, ні в постанові у справі про адміністративне правопорушення не наведено даних про допуск даного засобу вимірювальної технки до застосування в Україні, повірки, похики при вимірюваннях, що робить вимірювання незаконним у відповідності до Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність".

Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 „Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні порушення на транспорті" встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам передбаченим статтями 283 та 284 КпАП. У ній зокрема потріно навести докази на яких грунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався порушник чи встановленних останнім доводів.

Незважаючи на те, що згідно ст. 251 КпАП України доказами по справі є також пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у постанові по справі про адміністративне правопорушення не наведено будь-якої оцінки вказаного доказу, крім того до постанови про адміністративне правопорушення не додано доказів чи був винен саме позивач у вчиненні правопорушення. З наведеного вбачається відсутність складу адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 247 п.1, 251, 283-284, 288 КпАП України, ст. ст. 158-161 КАС України

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Постанову Слов’янського взводу ДПС в Донецькій області № АН 243983 від 01 04.2009р. відносно ОСОБА_1 скасувати, провадження по справі закрити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складності постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України-з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація