Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1919167911

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області


                                                               Справа № 279/820/25

Провадження № 2/279/716/25

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2025 року


Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі судді Шульги О.М., з секретарем Башинською Н.М., розглянувши в приміщенні суду в м.Коростені в порядку спрощеного позовного провадження, цивільну справу № 279/820/25 за позовом Акціонерного товариства "Акціонерний банк "Радабанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -


В С Т А Н О В И В:


Позивач звернувся до суду з позовом в якому зазначив, що 30.04.2021 року між Акціонерним товариством «Акціонерний банк «Радабанк» та громадянкою України ОСОБА_1 , шляхом акцептування Банком пропозиції Клієнта, було укладено договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб по ліміту овердрафту №118221/ФКР510/27, який розміщений на офіційному сайті позивача на суму 5000,00 грн.

30.04.2021 року Банк та Клієнт шляхом акцептування Банком пропозиції клієнта уклали Договір відповідно до умов Заяви.

Як вбачається з умов Договору, у відповідності до п. 2.4., в межах цього договору Банк пропонує надання послуг щодо надання овердрафтів для клієнтів.

У порядку та на умовах цього Договору Банк зобов`язується надавати Клієнту одну, або декілька послуг, визначених цим Договором, та замовлених Клієнтом шляхом підписання Заяві на оформлення послуг/3аяв(и) на приєднання, за умови своєчасної та повної оплати вартості послуг Банку, а Клієнт зобов`язується користуватися послугами у відповідності до умов Договору, правил надання послуг, встановлених Банком, сплачувати Банку винагороду за послуги та виконувати інші зобов`язання, відповідно до цього Договору (п.3.1. Договору).

Відповідно до п.3.2. Договору, підписанням Заяви-згоди, Клієнт беззастережно та безумовно приєднується до умов цього Договору або його частини, яка регулює порядок надання замовленої Послуги та підтверджує своє ознайомлення з рекомендаціями/заходами щодо кібербезпеки що розміщені на сайті Банку та у розділах цього Договору.

Договір вважається укладеним після отримання Банком від Клієнта письмової заповненої та підписаної Заяви-згоди/Заяви на приєднання (в електронній або паперовій формі), оплати послуг Банку згідно діючих тарифів, якщо така оплата встановлена Банком, та підписання заяви працівником банку, уповноваженим на це відповідно до посадових повноважень та довіреностей, і скріпленою печаткою Банку (п.3.3. Договору).

Клієнт здійснює доступ до RВ24 через мережу Іnternet, а саме через сайт системи RВ24 за адресою https://іbаnk.radabank.соm.uа/ або використовуючи Мобільний застосунок НОSТ (п.9.3. Договору).

Під час здійснення розрахунків та інших дій за допомогою RВ24 використовуються електронні документи та повідомлення, форми яких встановлюються Банком відповідно до вимог Національного банку України, які підписуються електронним підписом Клієнта у вигляді ОТП. Для автентифікації підписувача електронного документу застосовується електронний підпис. В Банку застосовуються ЕП у вигляді ОТП, згенерованого системою RВ24 та направленого за допомогою SMS-повідомлення на номер Фінансового телефону Клієнта (п.9.9., 9.10 Договору).

Клієнт та Банк встановлюють, що: документ (зокрема Електронні розрахункові документи та/або Розпорядження Клієнта) створений у мобільному застосунку RВ24 після автентифікації Клієнта з використанням коду доступу до RВ24, може вважатися Сторонами та прийматися Банком як такий, що особисто ініційовано, надано згоду, вчинено та підписано Клієнтом електронним підписом у вигляді ОТП (п. 9.11 Договору).

Згідно п. 9.14. Договору, сторони дійшли згоди, що електронний підпис у вигляді ОТП: Сторони дійшли згоди, що електронний підпис у вигляді ОТП:

- відповідно до ст. 207 Цивільного кодексу України, є правомірним при укладанні в подальшому між Сторонами угод за допомогою RВ24 та/або при ініціюванні, підтвердженні тощо Клієнтом будь-якої операції, передбаченої цим договором та можливостями RВ24;

- підписувач, який створює електронний документ з ЕП, цим самим засвідчує, що ознайомився з усім текстом документа, повністю зрозумів його зміст, не має заперечень до тексту документа і свідомо застосовував свій ЕП у контексті, передбаченому документом (підписав, погодив, засвідчив тощо). Документ підписаний ЕП у вигляді ОТП має такий юридичний статус, що й паперовий документ з особистим підписом Клієнта і не може бути визнаним недійсним через його електронну форму;

- всі банківські операції, угоди, інші документи/ініціативи, здійснені в електронному вигляді, є електронними документами і вважаються такими, що укладені із додержанням письмової форми, і не можуть бути оскаржені/визначеними недійсними через їх електрону форму;

- Клієнт зобов`язаний забезпечити та гарантувати Банку неможливість третіх осіб здійснити доступ та/або використати ОТП, а також приймає всі ризики пов`язані з доступом та використанням ОТП третіми особами без попереднього письмового повідомлення Банку;

- ризик, збитки, будь-які майнові втрати та іншу відповідальність за недотримання умов цього Договору в частині несанкціонованого використання ОТП несе виключно Клієнт;

- будь-яку особу, яка використала ОТП Банк безумовно вважає за Клієнта і не несе відповідальності, якщо це не відповідає дійсності. Будь-яка банківська операція, угода тощо не може бути відмінена, розірвана, визнана недійсною, відкликана тощо, якщо вона була здійсненна з використанням ЕП;

- будь-який ОТП, наданий Клієнту Банком і отриманий ним за допомогою SMS-повідомлення на номер Фінансового телефону, визнається цим Договором і всіма його частинами як ЕП Клієнта, власноруч накладений на електронний документ.

Підставою для відкриття рахунку (зокрема і оформлення платіжної картки)/для встановлення овердрафту на рахунок є Заява Клієнта, яку він формує з використанням RВ24 та підписує з накладанням ОТП, у спосіб визначений Договором. Таку Заяву Клієнта, що надана засобами RВ24 Банк вважає тотожнім підписанню відповідної Заяви на оформлення послуги/Заяви на приєднання та погодження умов, цього Договору (п.9.32 Договору).

Отже, шляхом підписання Заяви-згоди Клієнтом, яку він сформував з використанням RВ24 та підписав з накладанням ОТП, у спосіб визначений Договором та на підставі вищезазначеної заяві-згоди.

В п. 10.1. Договору зазначено, що Банк може надати Клієнту-резиденту України - власнику Карткового рахунку кредитні кошти у формі Овердрафту, згідно з належним чином заповненою та підписаною Клієнтом Заявою на оформлення послуг/Заяви на приєднання та відповідно до встановлених Банком правил. Надання Овердрафту іншим Клієнтам та на інших умовах обумовлюється окремими укладеними Договорами. Укладена Заява на оформлення послуги/Заява на приєднання та сам ДКБО ФО є кредитним договором у розумінні положень Цивільного кодексу України (договором про споживчий кредит у розумінні положень Закону України «Про споживче кредитування). У Додатках №№1.1., 1.2., 4.1., 4.2., 4.3., 22 зазначаються окремі істотні умови для кредитного договору як окремої складової частини кредитного договору (Заяви на оформлення послуги/Заяви на приєднання). Датою кредитного договору є дата встановлення Банком Ліміту овердрафту на відповідному картковому рахунку Клієнта.

Шляхом підписання Заяві на оформлення послуг/Заяви на Приєднання до цього Договору, Клієнт підтверджує, що Відповідно до вимог Закону України «Про споживче кредитування» АТ «АБ «РАДАБАНК» у письмовій формі повідомив його про найменування та місцезнаходження Банку та його структурного підрозділу, через який надається споживчий кредит, реквізити ліцензії Банку, кредитні умови, зокрема: тип кредиту, сума кредиту, мету оформлення та спосіб надання кредиту; види його забезпечення; тип процентної ставки; орієнтовну загальну вартість кредиту та загальні витрати за кредитом, реальну річну процентну ставку за кредитом, виходячи з обраних мною умов кредитування; порядок повернення кредиту та сплати процентів за користування споживчим кредитом; інформацію про наслідки прострочення виконання зобов`язань зі сплати платежів, у тому числі розмір штрафу, пені, процентну ставку за прострочену заборгованість, порядок та умови відмови від надання та одержання кредиту, порядок дострокового повернення кредиту та його умови; інформацію про порядок вимоги Банком повного повернення суми кредиту у будь-який час.

Позичальник зобов`язаний самостійно ознайомлюватись з інформацією, що розміщується в мережі Інтернет за адресою: https://www.radabank.соm.uа/ та, у випадку, коли у ДКБО ФО відбувається зміна умов кредитування, зокрема зміна ліміту овердрафту, та Позичальник не згоден з даними змінами, звертатись до Банку з заявою про відмову від послуг (п. 10.2. Договору).

Овердрафт на Картковому рахунку виникає у разі проведення видаткових операцій за Картковим рахунком з використанням випущених до нього Карток (або інших законодавчо встановлених платіжних інструментів) на суму, що перевищує залишок грошових коштів Клієнта на Картковому рахунку, але в межах ліміту Овердрафту, визначеного Заявою на оформлення послуги/Заявою на приєднання (п.10.3. Договору).

Банк має право тимчасово призупинити надання Позичальникові Овердрафту (тобто припинити можливість для Позичальника здійснювати операції за поточним рахунком у сумі, що перевищує кредитовий залишок на цьому рахунку) у випадку порушення будь-які умови цього Договору, зокрема прострочено виконання будь-якого зобов`язання по сплаті комісій, процентів, основного боргу та інших платежів за Овердрафтом (п.10.7. Договору).

Тимчасове призупинення подальшого надання Овердрафту означає право Банку не надавати в подальшому кредитні кошти Клієнту, при цьому строк виконання будь-яких грошових зобов`язань Позичальника за Овердрафтом вважається таким, що настав в день встановлення нульового ліміту, а на суму заборгованості нараховується штрафні санкції, передбачені умовами цього Договору. Подальше повернення Позичальником заборгованості здійснюється в строки та на умовах, визначених цим Договором (п.10.8. Договору).

Позичальник зобов`язується повернути Овердрафт та сплатити проценти за користування Овердрафтом та іншу заборгованість у порядку та на умовах, визначених Договором, Заяві на оформлення послуг/Заявою на приєднання та Умовами (п.10.10. Договору).

Остаточний термін повернення Овердрафту визначається у порядку, визначеному п. 10.13. цього Договору (п.10.12. Договору).

Банк має право встановлювати нульовий ліміт Овердрафту з настанням остаточного терміну повернення та закрити ліміт Овердрафту взагалі при настанні будь-якої з перелічених нижче відкладальних обставин з наступним повідомленням про це Клієнта шляхом відправки 8М8-повідомлення на номер мобільного телефону, що зазначений Клієнтом Заяві-згоді/Заяві на оформлення послуг/Заяв на приєднання або в іншій заяві, передбаченій цим Договором: несплата Клієнтом будь-якої суми, яка підлягає сплаті на користь Банку відповідно до цього Договору та/або невиконання або неналежне виконання Клієнтом будь-яких інших обов`язків за цим Договором, а також по будь-якому іншому договору, укладеному між Банком і Клієнтом (п.10.13. Договору).

Відповідно до п. 10.4. Договору, сторони дійшли згоди, що при визначенні подальшого розміру ліміту Овердрафту Банк керується внутрішніми нормативними документами Банку та чинним законодавством України. Клієнту може бути встановлено лише один ліміт Овердрафту на умовах визначених Заявою на приєднання на розсуд Банку. Розмір ліміту Овердрафту, встановлений Банком, повідомляється Клієнту шляхом надсилання йому 8М8 - повідомлення на номер мобільного телефону, що зазначений Клієнтом у Заяві-згоді/Заяві на оформлення послуг/Заяв на приєднання або в іншій заяві, передбаченій цим Договором, та згідно якої Клієнту надається Овердрафт. У разі незгоди Клієнта із встановленим Банком розміром ліміту Овердрафту, Клієнт на протязі 21 (Двадцять одного) календарного дня повинен звернутися до Банку, із Заяві на оформлення послуг/Заявою на приєднання, згідно якої Клієнту надається Овердрафт, та подати письмову заяву про це. У випадку, якщо Клієнт протягом вказаного строку не заявив про свою незгоду з розміром встановленого ліміту Овердрафту та/або здійснив першу Платіжну операцію та скористався лімітом Овердрафту після отримання вказаного 8М8-повідомлення Банку, згода Клієнта з умовами надання Овердрафту вважається підтвердженою. За умови дотримання Банку зазначеного порядку повідомлення Позичальника про зміну ліміту Овердрафту та відсутності заяви Позичальника про відмову від змінення ліміту Овердрафту, зміна ліміту Овердрафту вважається узгодженою, не потребує підписання будь-яких додаткових заяв, доповнень, узгоджень та Позичальник несе всі ризики подальшого користування послугою.

Випискою по рахунку № НОМЕР_1 підтверджується видачу овердарфту Відповідачу, а випискою по рахунку №         НОМЕР_2 підтверджується рух коштів та нарахування простроченої заборгованості по овердарфту, які були надані Позивачем Клієнту у формі овердрафту з лімітом у сумі 5000,00 гривень на споживчі кредити з датою погашення ліміту овердрафту 28.04.2023 р. на платіжну картку міжнародних платіжних систем на умовах, які зазначені в Умовах надання та обслуговування Овердрафту для Клієнтів (стр.228-230 ДКБО ФО), які розміщений на офіційному сайті Позивача (https://www.radabank.соm.uа/storage/files/рryvatnym-оsоbаm/docs-ро/агсhive-риblicni-dogovori-dlia-рrivatnix-оsib/dkbo-fo-01072021.pdf) та в тарифах на розрахункове обслуговування платіжних карток, які долучаються до позову: у межах пільгового періоду (за його наявності) 0,000001%. За межами пільгового періоду - 42%. На прострочену заборгованість - 55%. Пільговий період 30 днів. Обов`язковий мінімальний платіж - 7%.

Отже, на виконання взятих на себе договірних зобов`язань щодо встановлення відповідачу ліміту Овердрафту у сумі 5000,00 грн. за поточний рахунок (на платіжну карту міжнародних платіжних систем Відповідача, яка надана йому у відповідності до Заяви) Позивач виконав у повному обсязі.

Сторони встановлюють, що погашення заборгованості за Овердрафтом провадиться у порядку, передбаченому у Договорі, та не потребує будь-яких додаткових узгоджень (п.10.16. Договору).

Згідно п.10.19 Договору, нарахування процентів за користування Овердрафтом здійснюється щоденно, у валюті Овердрафту, за кожен день користування Овердрафтом, на щоденний залишок заборгованості за Овердрафтом на кінець дня, за який нараховуються проценти, за ставкою, визначеною Умовами, згідно з методом факт/факт (метод «факт/факт» передбачає, що для розрахунку процентів використовується фактична кількість днів у місяці та році). При нарахуванні процентів враховується день надання Овердрафту і не враховується день повернення Овердрафту (п.10.20 Договору). Сплата процентів, нарахованих за користування Овердрафтом в попередньому календарному місяці, здійснюється Позичальником у валюті Овердрафту у день надходження коштів на рахунок, та в день погашення Овердрафту. Сплата комісії здійснюється у день виникнення або збільшення заборгованості за Овердрафтом. Сплата здійснюється шляхом списання (у порядку договірного списання) Банком суми з поточного рахунку, суми комісії, зокрема за рахунок надання Овердрафту та Від`ємного залишку (п.п. 10.21-10.22 Договору).

Позичальник має право безоплатно відмовитися від продовження строку користування Овердрафтом, у т.ч. і в рамках зарплатних проектів. Банк повідомляє Позичальника про продовження строку користування Овердрафтом не пізніше 30 календарних днів до дати такого продовження через погоджений Банком і споживачем канал комунікації, не включаючи власний веб-сайт Банку. У разі якщо Позичальник за 10 днів до закінчення строку дії Овердрафту, не надав письмового повідомлення про відмову від послуги Овердрафту, строк користування Овердрафтом подовжується на один календарний рік на умовах, що діють на дату продовження строку та з урахуванням умов викладених п.10.4 цього Договору. Кількість подовжень строку користування Овердрафтом не обмежена. У випадку зміни тарифного плану по рахунку Клієнта, на який встановлено овердрафт, та наявності заборгованості за овердрафтом, Банк має право без звернення Клієнта продовжити строк користування овердрафтом повідомивши про це Клієнта не пізніше 30 календарних днів до дати такого продовження через погоджений Банком і споживачем канал комунікації. У разі якщо Позичальник за 10 днів до закінчення строку дії Овердрафту, не надав письмового повідомлення про відмову від послуги Овердрафту, строк користування Овердрафтом подовжується на один календарний рік на умовах, що діють за новим продуктом на дату продовження строку та з урахуванням умов, викладених п.10.4 цього Договору (п.10.25. Договору).

Сторони безвідклично підтверджують, що цей Договір Сторони уклали, у тому числі, на підставі принципу «свободи договору», визначеного ст.6 та ст. 627 Цивільного кодексу України. Сторони також безвідклично підтверджують, що положення цього Договору є розумними та справедливими (п. 19.1 Договору).

Згідно п. 19.2.,19.2.1. Договору, якщо інший порядок зміни окремих умов цього Договору не передбачений цим Договором, Сторони погодили застосування наступного порядку зміни умов цього Договору та його невід`ємних частин, назви програми/пакету, умов обслуговування продукту, зміни моделі тарифного плану з програми на пакет послуг та пакет послуг на програму. Банк повідомляє Клієнта про зміни за Картковими рахунками (тарифи та правила користування платіжними картками), овердрафтними продуктами, кредитними продуктами не пізніше ніж за 30 (тридцять) календарних днів до запропонованої дати внесення таких змін Банк шляхом надсилання Клієнту Ри8Н-повідомлення засобами В.В24 та/або в інший спосіб, але із забезпеченням можливості встановити дату відправлення такого повідомлення, з розміщенням відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті Банку за електронною адресою: \\тт;га6аЬапк.сот.иа. При цьому, в цих повідомленнях зазначається перелік змін, які вносяться та повідомлення можуть містити посилання на Сайт Банку для самостійного більш детального ознайомлення Клієнта з такими змінами. Неотримання такого повідомлення Клієнтом через обставини, визначені в п.19.10 не може свідчити про порушення його прав, а як наслідок, такий спосіб повідомлення про зміни є належним виконанням Банком обов`язку щодо додержання форми та порядку повідомлення Клієнта про зміни до Договору (включаючи всі Додатки). Відповідно до частини 3 статті 205 Цивільного кодексу України та Закону про платіжні послуги, пропозиція щодо змін умов Договору (зокрема всіх Додатків до Договору та Тарифів) вважається погодженою/ прийнятою Клієнтом, якщо до дати, з якої вони застосовуватимуться, Клієнт не повідомить Банк про закриття рахунку/розірвання цього Договору, у спосіб, визначений п. 20.2. цього Договору. У разі зміни моделі обслуговування тарифного плану з прийняттям цих змін Клієнт приймає набір можливих послуг/сервісів Банку, що передбачені пакетом послуг/програмою, зокрема, овердрафт, враховуючи п.10.25.

Банк повідомляє Клієнта про зміни за іншими Послугами, що не зазначені в п.19.2.1., зокрема Поточними рахунками, вкладами, тарифами В.В24 тощо, не пізніше, ніж за 30 (тридцять) календарних дня до запропонованої дати внесення таких змін Банк шляхом розміщенням відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті Банку за електронною адресою: www.radabank.соm.uа. Клієнт приймає на себе ризики та обов`язок самостійно відстежувати наявність/відсутність повідомлень Банку про зміну та/або доповнення умов Договору на офіційному веб-сайті Банку за електронною адресою: www.radabank.соm.uа. Розміщення змін на Сайті Банку є належним виконанням Банком обов`язку щодо додержання форми та порядку повідомлення Клієнта про зміни до Договору (включаючи всі Додатки). Відповідно до частини 3 статті 205 Цивільного кодексу України, пропозиція щодо змін умов Договору (зокрема всіх Додатків до Договору та Тарифів) вважається погодженою/прийнятою Клієнтом, якщо до дати, з якої вони застосовуватимуться, Клієнт не повідомить Банк про закриття рахунку/розірвання цього Договору, у спосіб, визначений п. 20.2. цього Договору. У разі зміни моделі обслуговування тарифного плану з прийняттям цих змін Клієнт приймає набір можливих послуг/сервісів Банку, що передбачені пакетом послуг/програмою (п.19.2.2. Договору).

Вказаний в цьому пункті договору порядок змін умов цього договору застосовується у випадку, якщо інший порядок не встановлений будь-якими іншими умовами цього Договору (п.19.2.3. Договору).

Цей договір вважається укладеним з моменту підписання банком поданої клієнтом Заяви-згоди та діє протягом строку, що в ній зазначений. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору (п.20.1. Договору).

П. 19.5. Договору передбачено, що укладенням цього Договору сторони, зокрема керуючись принципом «Свободи договору», беззаперечно та безвідклично підтверджують те, що Клієнт зобов`язаний (а Банк має право вимагати виконання такого обов`язку) сплатити/компенсувати Банку у повному обсязі всі та будь-які підтверджені витрати Банку (незалежно від їх розміру), які Банк понесе підчас та/або у зв`язку з реалізацією своїх прав кредитора за цим Договором, зокрема, але не виключно: права на захист, права на задоволення вимог Банку за рахунок будь-якого майна Клієнта. Зазначене стосується всіх без винятку незаборонених законом шляхів захисту Банку своїх прав та законних інтересів, але не виключно, процесів: стягнення заборгованості в судовому порядку з Клієнта, примусовому виконання рішень.

Клієнт дає згоду Банку на надсилання Банком інформації, що становить банківську таємницю, на номер телефону, електронну та/або поштову адресу, зазначені у відповідній Заяві-згоді. Банк не несе відповідальності за будь-які ризики, пов`язані з відправкою інформації та неотриманням інформації за вказаними в Заяві-згоді адресами (п.3.5. Договору).

У порушення умов Договору, Відповідач зобов`язання належним чином не виконав (дата виникнення прострочення заборгованості - 29.04.2022 р.).

Відповідачем прострочені строки виконання грошових зобов`язань. Так, станом на 13.01.2025 р., за ним існує прострочена заборгованість, яка складається з: простроченої заборгованості по ліміту овердрафту - 4993,52 грн.; простроченої заборгованості по нарахованим процентам - 7202,12 грн.

Загальна сума заборгованості за Договором 12196,64 грн.

Нарахування процентів відбувалося наступним чином: суму ліміту помножити (*) на процентну ставку 42 % та поділити (/) на 365 (кількість днів у році)/100, тобто

1173,41 *42/365/100 = 1,35 грн.

На даний час Відповідач заборгованість за Договором овердрафту не погасив.

Просить стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , на користь Акціонерного товариства «Акціонерний банк «Радабанк» прострочену заборгованість по ліміту овердрафту №118221/ФКР510/27 від 30.04.2021 року, встановленого на платіжну карту у загальній сумі 12196 гривень 64 копійки, що складається з: простроченої заборгованості по ліміту овердрафту – 4993,52 грн., простроченої заборгованості по нарахованим процентам – 7202,12 грн., а також витрати по сплаті судового збору в сумі 2422 гривні 40 копійок.

06.02.2025 року у справі було відкрито спрощене позовне провадження та встановлено відповідачу строк для подачі відзиву на позов та подання письмових та електронних доказів щодо заперечення проти позову.

Ухвала про відкриття провадження, копія позовної заяви з додатком направлялась рекомендованими листами за місцем проживання та реєстрації відповідача.

Одночасно про розгляд справи в спрощеному провадженні повідомлялось шляхом розміщення оголошення на веб-сайті суду.

У встановлений строк відзив на позов та будь які клопотання, пов`язані з розглядом справи не надійшли.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, що позивач порушив спір з приводу договірних правовідносин у сфері кредитування.

30.04.2021 року між позивачем та відповідачем шляхом акцептування банком пропозиції клієнта заяви на приєднання до «Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб», було укладено договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб №118221/ФКР510/27 та на підставі заяви приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб встановлений овердрафт на платіжну карту в сумі 5000,00 гривень.

Відповідно до Паспорта споживчого кредиту овердрафт на платіжну картку пакету «Mastercard Standart AT «АБ «Радабанк», відповідач отримала кредит на таких умовах: ліміт кредиту - до 15000,00 грн. на зарплатну картку; строк дії договору - 12 місяців з можливістю пролонгації, на платіжну картку міжнародних платіжних систем на наступних умовах: процента ставка за користування овердрафтом встановлюється в розмірі 0,0000001 % в межах 30-ти денного пільгового періоду; 42,0 % річних за межами пільгового періоду; 55% на прострочену заборгованість та обов`язковий мінімальний платіж 7%..

З виписки по особовому рахунку слідує, що відповідачу було надано кредит у формі овердрафту з лімітом у сумі овердрафту з лімітом у сумі 5000,00 гривень, який в подальшому може бути збільшено до 10000,00 грн. та відображений облік простроченої заборгованості по ліміту овердрафту.

Частинами першою, третьою статті 509 ЦК України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (у тому числі сплатити гроші), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

У статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Статтею 629 ЦК України визначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно із частиною першою статті 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

За змістом статті 634 цього Кодексу договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Відповідно до частини першої статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 ЦК України).

Згідно проведеного позивачем розрахунку станом на 13 січня 2025 року за відповідачем рахується заборгованість в загальній сумі 12196,64 гривень, яка складається з наступного:

- прострочена заборгованість по ліміту овердрафту – 4993,52 гривень;

- прострочена заборгованість по нарахованим процентам – 7202,12 гривень.

Вказаний розмір заборгованості відповідачем не оспорено та не спростовано.

В матеріалах справи відсутні докази того, що наведені умови договорів, їх форма і порядок укладення суперечать положенням ЦК України, або іншим актам цивільного законодавства, а також, що волевиявлення позичальника було обмеженим і не відповідало його внутрішній волі. Викладені істотні умови, права і обов`язки сторін, зокрема, способи та терміни погашення кредиту погоджені сторонами, про що свідчить їх підписання ними.

Отже, сторони узгодили розмір кредитних коштів, грошову одиницю, в якій надано кредит, строк та умови кредитування, що свідчить про наявність волі Відповідача для укладення таких Договорів.

Враховуючи, що позивачем надано достатні та належні докази на підтвердження істотного порушення відповідачем умов укладеного договору та існування заборгованості, зазначеної в позовній заяві, яка не була оспорена та спростована відповідачем, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки відповідач після отримання кредитних коштів взяті на себе зобов`язання щодо погашення кредиту виконував неналежним чином, у зв`язку з чим виникла вищевказана заборгованість, до погашення якої відповідач заходів в добровільному порядку не вживає.

Розподіл судових витрат у справі підлягає вирішенню в порядку ст.141 ЦПК України.

Керуючись статтями 4, 12, 19, 141, 247, 258, 259, 265, 273, 279, 354, 355 ЦПК України, ст. 526, 549, 550, 611, 613, 615, 627, 629, 631, 638, 639, 1048, 1054 ЦК України,


У Х В А Л И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Акціонерний банк «Радабанк» (ЄДРПОУ 21322127, юридична адреса:м. Дніпро, вул. Володимира Мономаха, 5), заборгованість по договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб по ліміту овердрафту №118221/ФКР510/27 у розмірі 12196 гривень 64 копійки, з яких прострочена заборгованість по ліміту овердрафту 4993,52 гривень; прострочена заборгованість по нарахованим процентам – 7202,12 гривень, а також понесені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 2422 гривні 40 копійок.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі протягом тридцяти днів апеляційної скарги.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня його вручення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Сторони та учасники:

Позивач – Акціонерне товариство «Акціонерний банк «Радабанк», місце знаходження: 49000, м. Дніпро, вул. Володимира Мономаха, 5, Дніпропетровська обл., код ЄДРПОУ 21322127.

Представник позивача – Тимчук Олександр Петрович, адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 .

Відповідач – ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , паспорт НОМЕР_5 , РНОКПП НОМЕР_3 .


Суддя:                                                         О.М.Шульга



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація