Справа № 22ц 2517 Головуючий в 1 інст. Запорожченко О.О.
Категорія Доповідач Оробцова Р.І.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2006 року м. Луганськ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Луганської області в складі:
головуючого: Оробцової Р.І.,
суддів: Васькової В.І., Карташова О.Ю.
при секретарі Тихоновій В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу АТ "Української пожежно-страхової компанії " на ухвали Ленінського районного суду м. Луганська від 24 квітня 2006 та 29 травня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до АТ „Українська пожежно - страхова компанія" про виплату страхового відшкодування.
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Ленінського районного суду м. Луганськ від 24 квітня 2006 року відкрите провадження у вказаній справі.
Ухвалами Ленінського районного суду м. Луганськ від 29 травня 2006 року відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про залишення позовної заяви без руху та повернення її позивачу у зв'язку з несплатою судового збору та витрат на інформаційно - технічне забезпечення та клопотання про повернення позовної заяви в зв'язку з її непідвідомчістю Ленінському районному суду.
Представник АТ "Українська пожежно - страхова компанія" звернувся з апеляційною скаргою, в якій вказує, що оскаржені ухвали прийняті з порушенням норми процесуального права, а саме ст. ст. 110 п.5,109 п.2 ЦПК України.
Апелянт вказує, що позов витікає із цивільно - правових відносин, які регулюються ЗУ „Про страхування", що не відносяться до сфери послуг. Тому посилання позивача на ЗУ „Про захист прав споживачів", а саме про звільнення від сплати судового збору та підсудність справи за місцем проживання позивача необгрунтовані. Також, як і висновки суду про відкриття провадження у справі.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися, перевіривши матеріали справи, судова колегія приходить до висновку, що апеляційна скарга не піддягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається , що позивач звернувся до суду з позовом в якому основною вимогою є стягнення страхового відшкодування у зв'язку з настанням страхового випадку по договору страхування транспортного засобу.
Судця Ленінського районного суду м. Луганська 24 квітня 2006 року постановила ухвалу про відкриття провадження по справі і призначила попереднє судове засідання.
В судовому засіданні розглянуті клопотання відповідача про залишення заяви без руху, та її повернення в зв'язку з несплатою позивачем судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення, а також клопотання про направлення справи до Фастівського районного суду Київської області за підвідомчістю справи.
Оскаржуваними ухвалами в задоволенні клопотання відмовлено.
Апелянт подав апеляційну скаргу в якій просить скасувати вказані ухвали, та направити справі за підвідомчістю до суду за місцем знаходження відповідача, вказуючи на те, що справа не може розглядатись за місцем проживання позивача, так як в позові не правильне посилання на Закон України "Про захист прав споживачів".
Преамбула Закону України "Про страхування" вказує на те, що цей закон регулює відносини в сфері страхування і спрямований на створення ринку страхових послуг...
П. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 12 квітня 1996 року "Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів" вказує: "...що цей закон поширюється на правовідносини, які виникають із договорів ...схову, страхування, із договорів про надання фінансово-кредитних послуг для задоволення власних побутових потреб громадян і т.д."
Враховуючи зазначене судова колегія вважає доводи апеляційної скарги безпідставними, а скаргу такою, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 307, 308 ЦПК України, судова колегія
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу АТ "Українська пожежно-страхова компанія" відхилити.
Ухвали Ленінського районного суду м. Луганськ від 24 квітня 2006 та 29 травня 2006 року 2006 року, по справі за позовом ОСОБА_1 до АТ "Українська пожежно-страхова компанія" про виплату страхового відшкодування залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.