У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого, судді |
Редьки А.І. |
суддів |
Кияшка А.Я. та Кривенди О.В. |
розглянула в судовому засіданні 22 червня 2006 року в м. Києві кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 30 травня 2005 року, яким засуджено
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
немаючого судимості на підставі
ст. 89 КК України,
за ч. 3 ст. 185 КК України на три роки позбавлення волі, за ч. 3 ст. 186 КК України на чотири роки позбавлення волі, на підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів йому призначено остаточне покарання - чотири роки позбавлення волі.
Постановлено стягнути з ОСОБА_1 на відшкодування матеріальної шкоди на користь ОСОБА_2 530 грн. і ОСОБА_3 - 1.668 грн. 40 коп.
Суд визнав ОСОБА_1 винуватим у тому, що він 27 жовтня 2004 року з подвір'я та іншого приміщення господарства ОСОБА_2, що по АДРЕСА_1, вчинив крадіжку майна на суму 610 грн.
9 березня 2005 року ОСОБА_1у стані сп'яніння з гаражу та магазину ОСОБА_3, що по АДРЕСА_2, вчинив крадіжку майна на суму 580 грн.
10 березня 2005 року ОСОБА_1у стані сп'яніння з метою крадіжки вдерся до гаражу та магазину ОСОБА_3, що по АДРЕСА_2 і, будучи виявленим під час вчинення злочину ОСОБА_4, відкрито заволодів майном потерпілого на суму 1088 грн. 40 коп.
Ухвалою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 17 серпня 2005 року вирок залишено без зміни.
У касаційній скарзі з доповненням до неї засуджений ОСОБА_1 просить скасувати судові рішення з направленням справи на додаткове розслідування. Твердить, що злочину, передбаченого ч. 3 ст. 186 КК України, не вчиняв. Вказує, що досудове і судове слідство були проведені однобічно, неповно, з істотними порушеннями кримінально-процесуального закону, в тому числі з порушенням його права на захист. Суд взяв до уваги лише неправдиві, суперечливі показання свідка, який обмовив його, а також інші докази, здобуті незаконним шляхом. Звертає увагу на те, що ряд документів у справі містить не його підпис.
Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, перевіривши матеріали кримінальної справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню.
Винуватість ОСОБА_1у вчиненні злочинів, за які його засуджено, матеріалами справи доведена.
Сам ОСОБА_1неодноразово твердив на допитах під час досудового слідства, що він дійсно 27 жовтня 2004 року вчинив крадіжку будівельних матеріалів з приміщення, розташованого у господарстві ОСОБА_2, а 9 і 10 березня 2005 року вкрав з приміщення гаражу і магазину потерпілого ОСОБА_3 металопластикове вікно, електронасос, алюмінієві дверні ручки, металеві кутки, металеві труби, та інше майно, під час крадіжки 10 березня він був виявлений ОСОБА_4, який намагався його зупинити, але йому вдалося втекти. Свої показання засуджений підтвердив у ході відтворення обстановки і обставин події.
З показань потерпілої ОСОБА_2 вбачається, що 27 жовтня 2004 року з прибудови її господарства були викрадені металеві труби, кутки та алюмінієві двері.
Потерпілий ОСОБА_3 повідомив, що ОСОБА_1з його господарства викрав будматеріали у присутності ОСОБА_4, який намагався злодія зупинити, але той втік.
Не залишені поза увагою суду й показання свідка ОСОБА_4 про те, що 10 березня 2005 року він виявив ОСОБА_1на місці злочину з викраденим, спробував його затримати і повідомив про злочин потерпілому.
Зробивши аналіз цих доказів і тих даних, які містяться у протоколах огляду місць подій, протоколах вилучення та огляду речових доказів, суд дійшов обгрунтованого висновку про вчинення ОСОБА_1 злочинних дій, які за своїми ознаками утворюють склади злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185 і ч. 3 ст. 186 КК України.
Покарання винуватому призначене у відповідності з вимогами закону, воно є необхідним і достатнім для його виправлення і попередження нових злочинів.
Будь-яких даних про те, що досудове слідство чи судовий розгляд справи проведені з порушенням вимог КПК України, у тому числі тих його норм, що забезпечують право на захист, не встановлено.
Підстав для призначення кримінальної справи до касаційного розгляду з обов'язковим повідомленням осіб, зазначених у ст. 384 КПК України, немає.
Ураховуючи наведене та керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів
ухвалила:
відмовити засудженому ОСОБА_1 в задоволенні касаційної скарги.
Судді:
Кривенда О.В. Редька А.І. Кияшко А.Я.