Судове рішення #19208826

        

Справа № 2-о-284/11

Р І Ш Е Н Н Я  

іменем України

"24" листопада 2011 р. Дніпровський районний суд міста Києва у складі:  

                                                  головуючого судді             -      Макарчук В.В.

                                                  при секретарі                      -      Левицькій Н.В., Стратій О.Т.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа –Головне управління юстиції у м. Києві, про встановлення факту проживання однією сім’єю понад п’ять років, –

В С Т А Н О В И В:

        У вересні 2011 року заявник ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою, заінтересована особа –Головне управління юстиції у м. Києві, про встановлення факту проживання однією сім’єю понад п’ять років.

        Свої вимоги заявниця мотивувала тим, що у 1983 році вона познайомилася з ОСОБА_2, так як працювала з нею в одній організації. Приблизно з листопада 2005 року вона стала спільно проживати з ОСОБА_2 в її квартирі за адресою: АДРЕСА_1, позаяк остання не виходила з дому, була самотня і потребувала догляду.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла. На думку ОСОБА_1, про факт спільного проживання нею з ОСОБА_2 свідчить оплата заявницею комунальних послуг, поховання нею ОСОБА_2, а також наявність у ОСОБА_1 всіх оригіналів документів померлої.

        У судовому засіданні заявниця підтримала свою заяву, просила задовольнити її в повному обсязі та пояснила, що з 1983 року вона працювала у тресті «Укренергозахист», де познайомилася з ОСОБА_2 та почала з нею товаришувати. ОСОБА_2 заявниця характеризувала як замкнену людину, яка не бажала підтримувати будь-яких стосунків з іншими людьми, проте до заявниці, з невідомих останній причин, відчувала прихильність та довіряла їй. Приблизно в листопаді 2005 року ОСОБА_2 зателефонувала заявниці та попросила, щоб вона до неї приїхала, так як потребувала сторонньої допомоги у веденні домашнього господарства. ОСОБА_1 погодилася надавати ОСОБА_2 таку допомогу, зокрема, вона купувала їй продукти харчування, прибирала в квартирі, оплачувала житлово-комунальні послуги. Також заявниця пояснила, що вона іноді залишалася ночувати в квартирі ОСОБА_2, а після виходу на пенсію у 2008 році ОСОБА_1 стала приходити до неї ще частіше, приблизно кожен день. На всі вихідні дні заявниця, як правило, залишалася у ОСОБА_2, яка була онкологічно хворою і потребувала допомоги. Крім того, ОСОБА_1, на підтвердження замкненості спадкодавиці, повідомила, що ОСОБА_2 забороняла їй спілкуватися з сусідами та відповідати на телефонні дзвінки. Представники ЖЕКу не зможуть підтвердити факт спільного проживання її з ОСОБА_2, оскільки за відсутністю потреби вони туди не звертались.

        Представник заінтересованої особи у судове засідання не з’явився, проте подав до суду пояснення, в яких просив розглянути справу у відсутність свого представника.

        Суд, заслухавши пояснення заявника, показання свідків, дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази, приходить до висновку, що заява не підлягає задоволенню з таких підстав.

        З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (а.с. 11).

        Свідок ОСОБА_3, яка являється донькою заявниці, в судовому засіданні показала, що з 2005 року заявниця стала допомагати ОСОБА_2, яка була її подругою,  у веденні домашнього господарства. Також свідок повідомила, що ОСОБА_1 часто залишалася ночувати у ОСОБА_2, приблизно через день, допомагала їй, оскільки ОСОБА_2 була самотня і з дому не виходила.

Свідок ОСОБА_4, який є другом ОСОБА_3, повідомив, що 4-5 разів був у квартирі за адресою по вул. Героїв Дніпра, оскільки на прохання своєї подруги ОСОБА_3, завозив туди швейну машинку, забирав звідти ОСОБА_3 Крім того, свідок повідомив, що бачив в тій квартирі мати подруги –ОСОБА_1, яка була там у домашньому одязі, а також бачив незнайому жінку похилого віку. Зі слів ОСОБА_3 йому відомо, що заявниця там проживала з якоюсь бабусею, яка була замкненою людиною і ні з ким не хотіла спілкуватися.

        Оцінюючи зазначені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що часте відвідування спадкодавця, надання їй допомоги у зв’язку з хворобою, періодичне ночування в її квартирі з цією метою не підтверджує факту постійного проживання з ОСОБА_2 Заявниця має в Києві власну квартиру, допомагала і навідувалася до ОСОБА_2, керуючись мотивами товаришування і співчуття.

Суд критично оцінює пояснення ОСОБА_1 про те, що сусіди спадкодавця не можуть підтвердити факт постійного проживання в квартирі останньої, оскільки ОСОБА_2 заборонила спілкуватися з ними, так як і заборонила відповідати на телефонні дзвінки.

Суд також критично відноситься до показань свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, які є близькими особами заявниці –дочка і її друг –і певним чином зацікавлені у вирішенні справи.

Факти сплати житлово-комунальних послуг заявницею і поховання ОСОБА_2 не є доказами постійного проживання в квартирі спадкодавиці і лише підтверджують слова ОСОБА_1 про те, що вона надавала онкологічно хворій і немічній ОСОБА_2 допомогу у веденні домашніх справ і мала доступ до її житла. Цією обставиною пояснюється також наявність у ОСОБА_1 оригіналів документів, які належали ОСОБА_2

        За таких обставин, повно, всебічно та об’єктивно з’ясувавши обставини справи, суд вважає що заява ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім’єю понад п’ять років, не підлягає задоволенню.

        На підставі до ст.ст.15, 16, 60 ЦК України, керуючись ст.ст.3, 4, 208, 234, 235, 256, 212-215 ЦПК України, суд, –

                                                                           В И Р І Ш И В:

        У задоволенні заяви ОСОБА_1, заінтересована особа –Головне управління юстиції у м. Києві, про встановлення факту проживання однією сім’єю понад п’ять років –відмовити.

        Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду                              міста Києва через Дніпровський районний суд міста Києва шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.

        Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


      Суддя                                                                                                                              В.В. Макарчук




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація