Судове рішення #19246023

ПОСТАНОВА                             

ІМЕНЕМ                 УКРАЇНИ

                                                                                                              2-а-6897/2011

17.10.2011 року                                                           смт. Старобешеве                                                                                                          Суддя Старобешівського районного суду Донецької області  Пересада С.С.,  розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Старобешівському районі Донецької області про визнання дій неправомірними та стягнення недоплачених сум щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 79, 87, 94, 99, 158, 162, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року № 19-рп/2010, Законом України  «Про соціальний захист дітей війни»,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду 31.08.2011 року з позовом до відповідача про визнання дій неправомірними та стягнення недоплачених сум щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.

Згідно із статтею 1 Закону України «Про соціальний  захист дітей війни»-  дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років, отже, позивач є дитиною війни згідно цього Закону, що також підтверджено його посвідченням із відміткою про статус «дитини війни», тому суд вважає, що на нього повністю  розповсюджуються всі пільги та соціальні гарантії передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни», в тому числі й право на підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії  за віком, як передбачено статтею 6 Закону.

Законом України «Про судоустрій і статус суддів»від 07.07.2010 року главу  6  розділу  III КАС України доповнено статтею 183-2 –«Скорочене провадження».

Згідно з п.2 ч.1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів  особи  встановлюється  шестимісячний строк, який,  якщо  не  встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася  або повинна  була  дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ст. 102 КАС України –пропущений  з   поважних   причин   процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом –продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Позивач у позовній заяві просить поновити йому строк звернення до суду. Проте, суддя не вбачає підстав, які б могли бути прийнятими судом до уваги для вирішення питання про поновлення строку звернення до суду.  Позивач щомісячно отримував спірну соціальну допомогу і з розміру виплачених йому сум міг дізнатись про порушення його права на отримання грошової допомоги в більшому розмірі. Юридична необізнаність позивача не може бути визнана судом поважною причиною  для поновлення строку звернення до суду, оскільки  закони та інші нормативно-правові  акти є доступними для ознайомлення всіма громадянами і обізнаність людини про те чи інше положення законодавства залежить виключно від бажання такої людини.

За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, перевіривши матеріали справи що надійшли до суду, з’ясувавши, що заперечень по справі не надійшло, розглянувши справу у встановлений законом 3-денний строк відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України –вважає, що є достатньо підстав для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення.

На виконання пункту 7 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»від 14 червня 2011 року № 3491-6 Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 6 липня 2011 року № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка відповідно до пункту 5 Указу Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності»від 10 червня 1997 року № 503/97 набрала чинності з 23 липня 2011 року.

У зв'язку з прийняттям зазначеного нормативно-правового акту положення статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (2195-15 ), застосовуються до 23 липня 2011 року у порядку та розмірах встановлених наведеними законами, а з 23 липня 2011 року у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд -

ПОСТАНОВИВ:

          Позовні вимоги  ОСОБА_1 –задовольнити частково.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Старобешівському районі Донецької області здійснити нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, як дитині війни відповідно до статті 6 Закону України від 18.11.2004р. № 2195–ІV «Про соціальний захист дітей війни»з 31.02.2011 року по 23.07.2011 року з урахуванням фактично здійснених виплат.

                    

          Копію постанови направити сторонам для відома.

   Суддя:                                                                                                   Пересада С.С.

          

          

          Згідно із ч.8 ст. 183-2 постанова за результатами скороченого провадження  може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку .

          У відповідності з ч.2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

          Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

                    

Рішення суду набрало чинності: 27.10.2011 року.

Суддя:                                                                                                   Пересада С.С.

24.10.2011

  • Номер: 2-а/5725/11
  • Опис: про зобовязання та виплати щомісячної державної допомоги "Дітям Війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-6897/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Пересада С.С.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.06.2011
  • Дата етапу: 22.08.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація