Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1925171929

Справа № 353/115/25

Провадження № 2/353/168/25


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


31 березня 2025 рокум.Тлумач




Тлумацький районний суд Івано-Франківської області у складі:


       головуючого - судді Лущак Н.І., 

за участю секретаря судового засідання Гаврилів Х.В.,


розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумачі в порядку загального позовного провадження клопотання відповідача ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільної сумісної власності, -


в с т а н о в и в :


ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_1 про поділ спільної сумісної власності.

Ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 11.02.2025 року позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу термін для усунення недоліків.

Ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 26.02.2025 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, вирішено розглянути дану справу в порядку загального позовного провадження. Підготовче судове засідання по справі призначено на 09 год. 00 хв. 31.03.2025 року. Також даною ухвалою було встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання ним відзиву на позовну заяву; встановлено позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив та встановлено відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Роз`яснено відповідачу, що відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву він має право пред`явити зустрічний позов.

В підготовче судове засідання позивач ОСОБА_2 не з`явилася, однак разом із позовною заявою подала заяву (а.с. 58), в якій просила розгляд її позову про поділ спільної сумісної власності здійснити без її участі, так як вона буде знаходитися за межами України.

В підготовче судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з`явився, однак 18.03.2025 року на адресу суду надіслав клопотання (а.с. 84-85), в якому просив зупинити провадження у даній справі до припинення його перебвання у складі Збройних Сил Украни або інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, що переведені на воєнний стан.

У зв`язку з тим, що розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, суд розглядає справу у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, перевіривши матеріали справи, прийшов до висновку, що клопотання відповідача підлягає до задоволення з наступних підстав.

За змістом ч. 3 ст. 210 ЦПК України, провадження у справі на стадії її розгляду по суті зупиняється тільки з підстав, встановлених пунктами 1-3, 4-1 частини першої статті 251 та пунктами 1-3 частини першої статті 252 цього Кодексу.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Пунктом 1 частини 1 статті 252 ЦПК України передбачено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку перебування учасника справи на альтернативній (невійськовій) службі не за місцем проживання або на строковій військовій службі.

Порядок проведення мобілізації регулюється Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про військовий обов`язок і військову службу» та іншими нормативно-правовими актами України.

Відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, який був затверджений Верховною Радою України, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року. Правовий режим воєнного стану неодноразово продовжувався та триває в Україні на цей час.

Крім того, Указом Президента України від 24.02.2022 року № 69/2022, який був затверджений Верховною Радою України, оголошено загальну мобілізацію в Україні. Правовий режим загальної мобілізації продовжувався та триває в Україні донині.

Судом встановлено, що відповідно до довідки військової частини НОМЕР_1 № 1615 від 11.03.2025 року (а.с. 86), посвідчення серії НОМЕР_2 від 09.06.2023 року (а.с. 87) та військового квитка серії НОМЕР_3 (а.с. 89-95) солдат ОСОБА_1 дійсно перебває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 .

Згідно довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`яку з військовою агресією російської федерації проти України військової частини НОМЕР_1 № 1619 від 11.03.2025 року (а.с. 88) солдат ОСОБА_1 водій мотопіхотної роти мотопіхотного батальйону дійсно в період з 24.07.2022 року по 25.07.2022 року, з 29.12.2022 року по 01.04.2023 року, з 14.04.2023 року по 17.08.2023 року, з 23.08.2023 року по 13.09.2023 року, з 01.10.2023 року по 06.05.2024 року, з 25.05.2024 року по 06.10.2024 року, з 13.10.2024 року по 27.10.2024 року, з 15.02.2025 року по 11.03.2025 року брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`яку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи в н.п. Берестове Соледарської МТГ Бахмутського району Донецької області.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п. 2 ч. 1 ст. 251 цього Кодексу, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Враховуючи те, що відповідач заперечує про розгляд справи у його відсутності, беручи до уваги те, що останній перебуває на військовій службі у складі Збройних Сил України, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі до моменту припинення перебування відповідача на військовій службі у складі Збройних Сил України.

На підставі наведеного, керуючись п. 2 ч. 1 ст. 251, п. 1 ч. 1 ст. 252, п. 2 ч. 1 ст. 253, ст.ст. 260-261 ЦПК України, суд, -


П О С Т А Н О В И В :


Клопотання ОСОБА_1 задовольнити.

Зупинити провадження по справі № 353/115/25 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільної сумісної власності до моменту припинення перебування ОСОБА_1 на військовій службі у складі Збройних Сил України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення, що є датою її ухвалення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.




ГоловуючийН. І. ЛУЩАК




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація