Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1929277922



Справа №303/1529/25

2о/303/39/25 Номер стат. звіту - 10



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2025 року м. Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області


в складі головуючого судді Мирошниченка Ю.М.

присяжних Катеринюка М.М., Товта О.А.

при секретарі Лукач К.М.

за участю заявниці ОСОБА_1 ,

представника заявниці ОСОБА_2 ,

представника заінтересованої особи Степанової О.Р.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , (заінтересовані особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Мукачівської міської ради та відділ реєстрації актів цивільного стану у м. Мукачеву Мукачівського району Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції) про усиновлення,


ВСТАНОВИВ:


Заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про усиновлення дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Заява мотивована тим, що заявниця є прийомною матір`ю з 2007 року. ОСОБА_3 влаштована у прийомну сім`ю заявниці рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 20.03.2008 року № 66, і з того часу вона з дитиною проживають разом. Заявниця вважає ОСОБА_4 своєю рідною донькою, оскільки опікується нею з раннього віку, виховує та забезпечує її. Дитина називає заявницю мамою та надала згоду на усиновлення. За час спільного проживання у заявниці та ОСОБА_5 склалися приязні, теплі стосунки.

Заявниця ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 у судовому засідання заявлені вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити.

Представник Органу опіки та піклування виконавчого комітету Мукачівської міської ради Степанова О.Р. в судовому засіданні підтримала подану заяву.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.

Згідно зі ст. 207 СК України усиновленням є прийняття усиновителем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Відповідно до ст. 224 СК України суд постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.

Судом встановлено та підтверджується належними у справі доказами, що згідно паспорта громадянина України № НОМЕР_1 ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Ракошино Мукачівського району Закарпатської області.

Згідно з паспортом громадянина України ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 у м. Мукачево Закарпатської області.

Відповідно до повторного свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 16.01.2008 року, батьками ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .

Згідно з повторним свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 , виданим 09.12.2010 року ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради № 66 від 20.03.2008 року влаштовано ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 на виховання та спільне проживання у прийомну сім`ю ОСОБА_1 та ОСОБА_8 за адресою АДРЕСА_1 .

Рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради № 191 від 29.10.2013 року визнано таким, що втратив чинність п. 7 рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 24.11.2009 року № 250 щодо надання ОСОБА_3 статусу дитини, позбавленої батьківського піклування. Надано ОСОБА_3 статус дитини-сироти на підставі: свідоцтва про смерть матері серії № НОМЕР_4 , виданого 09.12.2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Мукачево; відомості про батька в актовий запис про народження дитини внесені відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України. Залишено ОСОБА_3 на вихованні в прийомній сім`ї ОСОБА_9 .

Рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради № 93 від 15.05.2007 року створено прийомну сім`ю на базі сім`ї ОСОБА_1 та ОСОБА_8 , мешканців АДРЕСА_1 .

Згідно з витягом з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявність судимості» станом на 16.02.2025 року, стосовно ОСОБА_1 відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, наявність незнятої чи непогашеної судимості, розшук відсутні.

Відповідно до висновку органу опіки та піклування виконавчого комітету Мукачівської міської ради № 352/01-36/42-25 від 25.02.2025 усиновлення ОСОБА_1 неповнолітньої ОСОБА_3 визнано доцільним та таким, що повністю відповідає інтересам дитини-сироти.

У судовому засіданні неповнолітня ОСОБА_3 підтвердила бажання бути усиновленою ОСОБА_1 та зазначила, що вважає її своєю мамою.

З огляду на вищенаведені обставини, а також стан здоров`я і матеріальне становище заявниці, умови її проживання, відношення до дитини, можливість заявниці забезпечити стабільні і гармонічні умови для життя дитини суд вирішив задовольнити вимоги заявниці стосовно усиновлення нею неповнолітньої ОСОБА_3 .

Керуючись ст. ст. 207, 208, 211, 217, 218, 220, 223, 224, 225, 231, 232, 233 СК України, ст. ст. 12, 76-83, 258, 263-265, 310-314 ЦПК України, суд


УХВАЛИВ:


Заяву задовольнити.

Визнати та оголосити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянку України, РНОКПП НОМЕР_5 , усиновлювачкою дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України.

Внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 № 287 від 16.01.2008 року, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Мукачеву Мукачівського міськрайонного управління юстиції Закарпатської області, а саме у графі відомості про батьків записати матір`ю - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянка України, адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_2 . Прізвище, ім`я та по батькові ОСОБА_3 залишити без змін.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду, протягом 30 днів з дня його проголошення.

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_5 , місце проживання: АДРЕСА_2 .

Заінтересована особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету Мукачівської міської ради, місцезнаходження: м. Мукачево, пл. Духновича, буд. 2.

Повний текст рішення суду складено 01.04.2025 року.


Головуючий Ю.М. Мирошниченко


Присяжні М.М. Катеринюк

О.А. Товт


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація