Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1929291825

                                                        Справа № 344/484/25

Провадження № 1-кп/344/672/25


У Х В А Л А


01 квітня 2025 року                                                  м. Івано-Франківськ


Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:


головуючої судді                                ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання           ОСОБА_2 ,

за участі:

прокурора                                            ОСОБА_3 ,

обвинувачених                                    ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,

захисників                                       ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,

розглядаючи у відкритому судовому засідання матеріали кримінального провадження про обвинувачення:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої по АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (в редакції чинній до 11.08.2023 року), ч. 2 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209 КК України,


ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого по АДРЕСА_2 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (в редакції чинній до 11.08.2023 року), ч. 2 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 263 КК України,


ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаючої по АДРЕСА_3 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (в редакції чинній до 11.08.2023 року), ч. 3 ст. 209 КК України, -


В С Т А Н О В И В:


У провадженні Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області знаходиться кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (в редакції чинній до 11.08.2023 року), ч. 2 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209 КК України, ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (в редакції чинній до 11.08.2023 року), ч. 2 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 263 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (в редакції чинній до 11.08.2023 року), ч. 3 ст. 209 КК України.

У судовому засіданні прокурор подав клопотання про продовження обвинуваченій ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді застави в частині покладення обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України строком на два місяці, а також, продовжити щодо обвинувачених ОСОБА_5 та ОСОБА_6 запобіжний захід у виді домашнього арешту строком на 60 діб.

Захисники ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та обвинувачені ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 не заперечили щодо задоволення клопотання про продовження запобіжних заходів. Однак, сторона захисту просила суд, змінити обов`язки, які зобов`язуються виконувати обвинувачені, а саме щодо заборони спілкуватися з потерпілими, оскільки потерпілі хочуть почути вибачення особисто від обвинувачених, так як, саме вони вчинили правопорушення, а не їхні представники.

Також, захисник ОСОБА_9 просила визначити додаткове місце проживання її підзахисної ОСОБА_6 в тому ж самому населеному пункті на сусідній вулиці, а саме: АДРЕСА_4 , у зв`язку з необхідністю ведення господарства.

Інші учасники процесу не заперечили щодо такого клопотання.

Вивчивши клопотання та доводи, якими обґрунтовується клопотання, заслухавши думку учасників кримінального провадження, суд дійшов такого висновку.

Згідно ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків.

У ч. 1 ст. 178 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини.

Згідно з вимогами ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі. Ухвала про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передається для виконання органу внутрішніх справ за місцем проживання підозрюваного.

Так, при вирішені питання про продовження запобіжного заходу у виді домашнього арешту, слід врахувати дані про особу обвинуваченого ОСОБА_5 та особу обвинуваченої ОСОБА_6 , яким інкриміновано кримінальне правопорушення, згідно ст. 12 КК України відноситься до категорії особливо тяжкого злочину, за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до дванадцяти років, а також його суспільну небезпечність.

Також, слід зауважити, що ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 21 лютого 2025 року обвинуваченій ОСОБА_4 були продовжені обов`язки визначені ухвалою слідчого судді Івано-Франківського міського суду від 22.11.2024 року на час судового розгляду.

Суд звертає увагу, що стороною захисту було повідомлено про процес відшкодування шкоди потерпілим, а також, про те, що вони зіткнулися з проблемою необхідності спілкування обвинувачених з потерпілими для врегулювання порядку відшкодування та вибачення особисто.

Прокурором поза розумним сумнівом доведено, що ризики передбачені п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України: можливість переховуватися від суду, незаконного впливу на свідків та інших обвинувачених, продовжують існувати.

Інших обставин, які б на даний час давали підстави для зміни чи скасування запобіжного заходу, судом не встановлено.

На підставі викладеного, суд робить висновок, що є всі підстави для продовження обвинуваченому ОСОБА_5 та обвинуваченої ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, з покладенням на них обов`язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, на строк 60 днів, який буде достатнім на даній стадії кримінального провадження, забезпечить виконання покладених на обвинувачених процесуальних обов`язків та буде запобігати ризикам, передбаченим ч. 1 ст. 177 КПК України. Також, змінити обов`язки ОСОБА_4 в частині заборони спілкування з потерпілими. В іншій частині клопотання прокурора – відмовити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 177, 178, 182, 183,  194 КПК України, суд,-


У Х В А Л И В :


Клопотання прокурора задоволити частково.

Продовжити обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у виді домашнього арешту та заборонити йому залишати місце свого постійного проживання з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_2 на строк 60 днів - до 30 травня 2025 року включно.

Покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 наступні обов`язки:

- прибувати до прокурора або суду за першою вимогою;

-не відлучатись із населенного пункту, в якому він проживає без дозволу прокурора або суду;

- повідомляти прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- утримуватися від спілкування з свідками та іншими обвинуваченими у кримінальному провадженні;

- здати на зберігання компетентним органами свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Копію ухвали направити органу Національної поліції по місцю проживання обвинуваченого для виконання.

Продовжити обвинуваченій ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , запобіжний захід у виді домашнього арешту та заборонити їй залишати місце свого постійного проживання з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_3 , а також, АДРЕСА_4 на строк 60 днів - до 30 травня 2025 року включно.

Покласти на обвинувачену ОСОБА_6 наступні обов`язки:

- прибувати до прокурора або суду за першою вимогою;

-не відлучатись із населенного пункту, в якому вона проживає без дозволу прокурора або суду;

- повідомляти прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- утримуватися від спілкування з свідками та іншими обвинуваченими у кримінальному провадженні;

- здати на зберігання компетентним органами свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Копію ухвали направити органу Національної поліції по місцю проживання обвинуваченої для виконання.

Продовжити на час судового розгляду обвинуваченій ОСОБА_4 наступні обов`язки:

- прибувати до прокурора або суду за першою вимогою;

-не відлучатись із населенного пункту, в якому вона проживає без дозволу прокурора або суду;

- повідомляти прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- утримуватися від спілкування з свідками та іншими обвинуваченими у кримінальному провадженні;

- здати на зберігання компетентним органами свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

У решті вимог клопотання прокурора – відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Повний текст ухвали складено та підписано 01 квітня 2025 року.





Головуюча суддя                                                                ОСОБА_10













Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація